Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az amerikai középiskolákban...

Az amerikai középiskolákban tényleg ez van?

Figyelt kérdés
Mármint amit a filmekben látni, hogy vannak menők és szürke kisegerek. A menő csajok, szurkolólányok a focistákkal járnak és a szürke kisegereknek esélyük sincs, mert folyton cikizik őket?
2010. nov. 4. 15:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem. A filmekben minden el van túlozva. Mondjuk volt még valamikor tavaly egy hír arról, hogy egy középiskolában a szalagavatón egy lány lánnyal akart táncolni és ezért nem engedték neki, hogy részt vegyen a hivatalos bálon. Helyette szerveztek egy másikat, ahol a lúzerek (így volt leírva a cikkben) és ez a lány vettek részt.
2010. nov. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%
szted M.O-n így van?
2010. nov. 4. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
71%
Az amerikai középiskolákban kötelező szakkörre járni, ha nem sportolsz. Ilyen a dráma szakkör például, a szurkolólányok csapata, ének/zene, matek, stb stb. A lényeg, hogy muszáj valamelyikre járni. Nyílván sikeresebbek az olyan csoportok, akik népszerűek, gyakran vannak színpadon, vagy pályán, többen akarnának oda tartozni, ezért nagyobb tisztelete van egy olyan fiúnak, aki focizik, mint egy olyannak, aki a matek szakkörben a legjobb. És persze ez a felállás ellentéteket szül, más az életfelfogása egy amerikai fiatalnak, mint egy európainak. Ott az a lényeg, hogy legyél sikeres, legyél a legjobb! Ilyen a neveltetés.
2010. nov. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Na igen, pont arra voltam kíváncsi, hogy mennyire van eltúlozva a filmekben ez a dolog. Esetleg van valakinek személyes tapasztalata?

2010. nov. 4. 15:46
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem semmi, pont ma gondoltam erre én is :)
2010. nov. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
35%
En itt elek az USA-ban es csak annyit tudok errol mondani, hogy minden orszagban ugy van, hogy az iskolaban csak meno vagy luzer lehetsz, csak a filmekben ezt jobban kiemelik. El van tulozva, de amugy mindenhol ez megy. Magyarorszagon meg inkabb, mert Magyarorszagon sokkal jobban (le)nezik a kulso megjelenest, mint az USA-ban. Az emberek itt elfogadobbak, nem az a napi temajuk, hogy kin milyen csizma van vagy hogy all a haja.
2010. nov. 4. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!