Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Honnan szerezhetek papírt...

Honnan szerezhetek papírt arról, hogy szociálisan hátrányos helyzetű gyermek vagyok?

Figyelt kérdés

Helyi polgármesteri hivatalban kérhetek erről papírt? Anyám elvileg havi 80 ezer forintot keres, amiből 40et kapunk kézhez, mert tartozása van a bankhoz, és levonják. Emellett kapunk árvaellátást, és családi pótlékot. Azért kellene a papír, mert a MÁK-tól egy 90%-os utazási kedvezményt igazoló személyazonosító kártyát szeretnék igényelni.


16L


2010. nov. 15. 15:48
 1/4 anonim válasza:
Mindenképp a polgármesteri hivatalban kell érdeklődni, pontosan nem tudom hogy zajlik, de elvileg ha a jegyző védelmébe vesz, akkor azt elfogadják (erről kapsz egy papírt is, hogy még mivel jár ez, azt nem tudom, de pl felsőoktatási felvételinél így (is) lehet igazolni a hátrányos helyzetet). Szóval szerintem lehet hogy sikerülne, próbáljátok meg.
2010. nov. 15. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor holnap délután bemegyek a polgármesteri hivatalba a jegyzőhöz, és megkérdezem, hogy zajlik ez.
2010. nov. 15. 16:21
 3/4 anonim válasza:
Még így hirtelen eszembe jutott, lehet hogy kell majd pár papír is, pl igazolás az egy háztartásban élőkről (ezt az önkormányzat állítja ki), munkáltatói igazolás, esetleg a banktól is lehet kérni valamit, vagy lehet hogy egy sima számlakivonat is jó. Nem tudom hol laksz, kisebb helyen biztos könnyebben megy (mindenki ismer mindenkit, stb), de ha van pár papírod, amivel igazolni tudod hogy hogyan éltek, akkor biztos nagyobb esélyed van a segítségre :)
2010. nov. 15. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Akkor elintéztetem anyukámmal, vagy nagymamámmal, mert nem biztos, hogy anyu a kezembe ad ilyen papírt. :D Remélhetőleg menni fog, mert nincs pénzünk arra, hogy vegyünk 1 havi MÁV tanulóbérletet...10.700 ft .__. Örülünk, ha kaja van néha, nekem meg muszáj utazni. :S
2010. nov. 15. 16:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!