Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Európában mióta tartják a...

Európában mióta tartják a december 6. -i ünnepet?

Figyelt kérdés

és még néhány :)



-Miért ünnepeljük december 6.-án?


-Milyen szentek közé soroljuk Miklós püspököt?


-Hányszor ellenőrzi a Mikulás a listáját, hogy megbizonyosodjon róla, hogy jó vagy rossz gyerek voltál?


2010. dec. 1. 20:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Amióta én azon a napon születtem és minden évben megküzdök a mikulással, hogy ez az én napom.
2010. dec. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem ellenőrzi, minden gyerek kap ajándékot. Mert az ajándékot önzetlenül adják és nem jutalomként a jóságért osztogatják. Ha ellenőrizné, akkor jutalmat és büntetést osztogatna. De ő ajándékoz.

z adventi időszak egyik fénypontja Szent Miklós emléknapja, azaz Mikulás napja. A világ minden táján ismert ajándékosztó Miklós püspök tulajdonképpen két Kis-Ázsiai legendás szent alakjából formálódott. Az egyik Szent Miklós Myra (török kikötőváros) püspöke volt, és a IV. évszázadban élt, a másik Szent Miklós a myrai Sion kolostor apátja, később Pinara (török város) püspöke volt, és a VI. évszázadban élt. Mindketten nagyon jószívűek és segítőkészek voltak, legendák sora dicsőíti őket.


Szent Miklós tisztelete a VI. századig vezethető vissza. Európában minden idők legismertebb szentjeként tartják számon, nemcsak az ortodox, hanem az evangélikus és a katolikus templomok is megemlékeznek róla. Ázsiában és Amerikában is nagy tiszteletnek örvend. A tizennégy segítő szent tagja, templomok oltárképeinek gyakori alakja. Hajósok, kereskedők és gyermekek védőszentje.


A névnapjához kötődő ajándékosztás hagyományát, a myrai püspök egyik igen ismert legendájával hozzák összefüggésbe.

Élt egyszer egy ember, akinek a három eladó lányát nem akarta senki feleségül venni, mert olyan szegények voltak, hogy nem tudott velük hozományt adni. Az apa végső elkeseredésében lányait az utcára küldte, hogy a nászhoz szükséges pénzt a testükkel keressék meg. Egy éjjel Miklós püspök a város utcáit járta, hogy szokása szerint alamizsnát osszon a koldusoknak, mikor meghallotta a lányok keserves sírását. Közelebb ment és nagyon elszomorította, amit hallott, de ugyanakkor a szívét öröm is elfogta, mert a lányok a keresztények Istenéhez fohászkodtak csodáért. Miklós gyorsan visszatért a kolostorba, és egy ládából három ökölnyi nagyságú színarany gömböt vett ki, amit néhány nappal azelőtt egy gazdag kereskedőtől kapott hálából. Mire visszaért a házhoz a lányok már aludtak, így az ablakon át halkan, óvatosan az ágytakarójukra gurította az aranygolyókat. A három lány másnap nagy boldogságra ébredt, és nem győztek hálálkodni Istennek, amiért ilyen nagy csodát tett velük.

2010. dec. 2. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Én úgy tudom, hogy csak a 19 században terjedt el a Mikulás ünneplés, bár a myrai püspök, akiről a legenda szól a IV. században élt a mai Törökország területén.


Szent Miklós védőszent, méghozzá a hajósok védőszentje. A december 6-os dátum az elrabolt gyermek visszahozatalának dátumához kötődik.


Üdv. Péter

2010. dec. 2. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
sajnos ezen a napon sok szülő, aki egyébként csak jót akar a gyermekének, és arra szeretné tanítani, hogy ne hazudjanak, elfelejti, hogy példát kell mutatni a gyermeknek. mert ha egy dohányos szülő azt mondja fiam, ne dohányozz, azzal nem mutat példát, éppen ellenkezőleg. ugyanígy ezen a napon, és már jóval előtte valamilyen sátáni okból a szülők elkezdenek HAZUDNI, HAZUDOZNI a gyermekeiknek. olyanokat állítanak, amire úgyis rá fog jönni a gyermek később, és mi lesz? anyám és apám is hazudott, tehát lehet hazudni, mert van olyan, hogy kegyes hazugság, és az nem bűn, mert ezt gyakorolták a szüleim is. miért hazudtok a gyermekeiteknek, szülők? szeretetből? ez nem jó válasz. ez nem hazugság? akkor mi? igazság?
2010. dec. 2. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
@12-01 21:31: Én is azon a napon születtem! :) Szóval minket a Mikulás hozott.
2010. dec. 5. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

04:39

Nem-nem. Én hoztam a mikulást. :D:D

2010. dec. 5. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!