Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Kanadában keresettek a szakács...

Zozo86 kérdése:

Kanadában keresettek a szakácsok? Szerintetek 2 év gyakorlattal és közben egy elvégzett 6. 0-ás ielts nyelvvizsgával ki tudok jutni szakácsként?

Figyelt kérdés
van plusz egy vendéglátó technikusim is és ki szeretnék menni dolgozni torontóba vagy legalább is Kanadába hogy később letelepedhessek. szezonális munka is ha tudtok ilyen céget akkor lécci :) de önkéntes is vagy diák meló is jó lenne csak hogy legyen pontom :) Köszönöm!
2010. dec. 5. 17:42
 1/3 anonim ***** válasza:

Én konkrét ajánlatot nem tudok a részedre, de mindenképpen úgy gondolom, hogy próbálkozz. Ehhez a következő szempontokat adnám:


1. Ebben az országban kár kínlódni pár tízezrekért látástól vakulásig. És nem hogy jobb nem lesz, de sokkal rosszabb lesz itt minden még a mostaninál is.


2. A korod és a tapasztalatod is ideális a váltáshoz.


3. A szakács egy nagyon jó szakma ilyen szempontból, mert nemzetközi: Enni mindenhol kell.


4. Átállhatsz a nemzetközi kajákra is, ez se túl nagy törés, de próbálkozhatsz kint egy idő után azzal is, hogy próbálsz valamiféle magyar éttermet nyitni, büfét üzemeltetni, vagy magyar kaját árulni. A kintiek elég nyitott emberek, lesz rá érdeklődést. Én Amerikában éltem kint egy kis városban Virginiában, ahol volt heti piac. A környező kisvárosokban mindenütt más napon volt piac. Találkoztam ott egy magyar családdal akik magyar süteményeket árultak ezeken a piacokon. Nagyon jól fogyott, láttam, hogy vitték az emberek, meg ők is mondták, hogy jól megélnek belőle. És egy ilyen vállalkozáshoz nem kell olyan hatalmas tőke. Kitettek egy táblát, hogy "low fat, low cholesterol", mert a nélkül nem megy...


5. Nekem az apám szakács, és egyszer volt egy vendég, aki hívta, hogy menjen ki dolgozni az éttermébe Bostonba. Nem ment, de azért ilyen is van.


6. Ha nincs valami különös csoda vagy kapcsolat, akkor készülj fel rá, hogy a kezdet nagyon nehéz lesz, ott se vágnak hozzád kapásból jó lehetőségeket, ott is mindenki őrizgeti másoktól a pozícióit. De ott azért sokkal jobbak az esélyek, és ha megállod a helyed, meg bírod a kezdeti nehézségeket, jól fogsz járni. Olyat én még nem láttam, hogy aki kiment, az rosszul járt volna vagy megbánta volna. Mellesleg az én családomban a szüleim összes testvére kivándorolt, persze egy más korban. Mindegyik irigylésre méltó életét él ma, kisvállalkozók lettek különböző területeken, de kezdetben nekik is nagyon nehéz volt.

2010. dec. 5. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

És még eszembe jutott egy pont:


7. Kanadában (és kisebb részben az USA-ban is) vannak izolált, gyéren lakott helyek, ahol még ma is viszonylag könnyű vállalkozást indítani. Nem olyan drága az ingatlan, illetve a bérlés, a helyi önkormányzatok is támogatják a kisvállalkozásokat, a lakosság viszont jómódú, kereslet tehát van. Én jártam ilyen helyeken Halifax környékén és Észak-Minnesotában.

2010. dec. 5. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
a vállalkozásnak milyen módjai vannak kanadában és milyen mértékig támogatja az állam?
2010. dec. 6. 10:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!