Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan szokhatnám meg a...

Hogyan szokhatnám meg a magyar életet? Szomorú vagyok.

Figyelt kérdés

a szüleim magyarok, de születésemtől 14 éves koromig Szíriában éltünk a szüleim munkája miatt (testvérem nincs)

hirtelen jött a Magyarországra költözés, pont akkor amikor a gimnáziumot kellett kezdeni, nagyon nehéz volt, pl nem tudtam angolul, nem nagyon ismertem a magyar tantárgyakat, tananyagot, nem voltak barátaim, most sincs sok.

borzasztoan hianyzik, hogy arabul beszélhessek, hiszen otthon csak a szüleimmel beszéeltem magyarul, velük sem mindig. nagyon hiányoznak az ottani barátaink, a szokások, minden, maga az ország, a régi életem.

sokat sírok még mindig, ha Szíria az eszembe jut, pedg már 17 éves vagyok, idén érettségizem. a szüleimnek termlszetesen könnyebb volt otthagyni, hiszen nekik Magyarország nem volt idegen hely, mint nekem.

nincs ra nagy remény, hogy visszamenjek a közeljövöben, gondoltamrá hogy oda mehetnék egyetemre, de borzasztó drága lenne, és nem lenne ott senkim, ugyh ez valószínűleg nem lesz járható út. :(

kérem, adjatok itt tanácsot ha lehet, hogy szokjam, szeressem meg az új, magyar életemet, ugy érzem, nem sikerült 3 év alatt még beilleszkednem, bár valojaban magyar származásu vagyok, de 90%ban szírnek, arab anyanyelvunek érzem magam. pedig szeretnék úgymond magyar lenni, de furcsak az emberek, otthon valahogy nagyobb volt a tisztelet, az idősek, a bölcsebbek, a vallás irant, az emberekben több a hit, a pozitív szemlélet, ugy vettem észre, de ezt senki se vegye sértésnek, aki magyar.

bocsanat h hosszú lett, köszönöm aki elolvasta.


2010. dec. 5. 23:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
viszont 3 év alatt jol megtanultál magyarul:)
2010. dec. 6. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

mindig is tudtam magyarul beszelni, mivel a szüleim megtanítottak rá, hiszen magyarok :)

viszont ha erre célzol, való igaz, hogy az írási készségeim nem a legjobbak, nem sokat kellett nekem ott magyarul írnom.

2010. dec. 6. 00:07
 3/15 anonim ***** válasza:
58%

Nem hiszem, h 3 év alatt tanult meg magyarul, ha a szülei otthon (Szíriában) is magyarul beszéltek Vele.


Figyelj csak, 3 év alatt szereztél már itt Magyarországon egy-két barátot? Mert ők átlendíthenek ezen a nehéz időszakon. Legalábbis engem mindig minden körülméynek között a barátok szoktak kirángatni a "gödörből". Ja, és képzeld, van egy 40 éves barátnőm, aki hobbiból arabul tanul :) (Minden évben kétszer búvárkodik Egyiptomban, és ezért).

2010. dec. 6. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
60%
"valahogy nagyobb volt a tisztelet, az idősek, a bölcsebbek, a vallás irant, az emberekben több a hit, a pozitív szemlélet" Kissebségben ,de itt is vannak ilyen emberek. Esetleg keresd fel a magyarországi Szíriai kissebséget,ha van ilyen vagy keress bárminemű arab közösségekhez tartozó csoportot és oszd meg velük tapasztalataidat... Legyél olyan a magyarokhoz,amilyennek látni szeretnéd őket,hidd el lesz olyan aki értékelni fogja esetleg hasonló gondolatai lesznek vagy vannak. Itt a vissza fogott normális emberek zárkózodtak,elmész melletük és azt sem tudod,hogy azok voltak... Ha ilyen emberekkel tartod a kapcsolatot,talán jobban elviseled az itteni pörgést,sőt talán egyszer megtanulod ezt a fajta életvitelt is elsajátítani! Nem minden sértést kell felvenni,a mai magyar fiatalságnak sokszor a hülye sértegetések humornak számítanak...
2010. dec. 6. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
74%

Szia! Nem lehet könnyű neked, hiszen nem csak egy új országba, hanem egy teljesen más kultúrába is belecsöppentél hirtelen. Szerintem az nagy előny mindenképp, hogy tökéletesen tudsz magyarul, ez megkönnyíti a beilleszkedést. Hidd el, nem rossz ország ez, sajnos sok a probléma, a panaszkodás, irigykedés, de hol nincs? Érdemes minél több emberrel megismerkedni, biztos vagyok benne, hogy találsz köztük rendes, segítőkész, jóindulatúakat is.


Az nem baj, ha nem vagy 100 százalékig magyar, hogy is lennél, ha egy más kultúrkörben nőttél fel? Persze valamennyire be kell illeszkedni, de ne add fel az eddigi személyiségedet!


Ha hiányzik az arab nyelv, akkor javaslom, h nézz körül facebokon, iwiwen, hátha vannak olyan emberek, akik Szíriából származnak, de szintén itt élnek jelenleg Magyarországon. Velük tudsz majd beszélgetni.

2010. dec. 6. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
82%

HOPPÁ!

Tessék, itt a bizonyíték. Látjátok? Ő nagyon szeretne visszamenni, de mégis ha lehet beilleszkedne. Már különbözik az itteni mentalitástól a felfogása.


Nagy tiszteletem, de tényleg.

2010. dec. 6. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
60%

Hát sajnos nehéz helyzet, főleg elnézve a mai magyarokat, szokásokat, senkit nem tisztelnek, mindenkibe belekapnak, csak a bajt hozzák magukra és társaikra..Nem csodálom hogy nem tudtál beilleszkedni, és hogy még mindig honvágyad van. Igazából nem is tudom mit lehetne tenni :S Én magyar vagyok és mindig itt éltem mégis minden vágyam hogy minél hamarabb elmehessek innen de ez se mostanság lesz..

Egyet azért megjegyzek, ne próbálj olyan lenni mint a mai fiatalok, ne viselkedj úgy mert azzal magadat csapod be! És ne is próbálj ilyen téren stílust "változtatni", vannak még normális, rendes emberek, magamból és a barátaimból kiindulva. Én büszkén jelentem hogy nem vagyok olyan - illetve nem vagyunk olyanok - mint a mai fiatalok, pedig én is 17 vagyok, mégse lógok ki a sorból.

Csak meg kell találnod a megfelelő embert, társaságot, barátot akivel jól ki tudsz jönni és megértitek egymást.

De ha gondolod írhatsz privit és beszélhetünk ha ki akarod önteni a lelked, szívesen megismerném a Szíriai szokásokat, dolgokat.

És fel a fejjel!

2010. dec. 6. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
58%
Egyetemre menj valami arab szakra, utána lehetsz akár külkereskedő, és élhetsz ott. Sok arab él itt, perfekt magyar-arab nyelvtudással tuti találsz jó melót.
2010. dec. 6. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
58%
Jobban írsz mint a legtöbb fiatal...
2010. dec. 6. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Igazad van,tudhattál magyarul(elsö vagyok) csak sok szülő nem is akarja ilyen esetben magyarul tanitani a gyerekét sajna:(


Amugy komolyan irtam h jol irsz,jobban mint egy-két itteni kérdező.


Amugy ha dolgozni fogsz,ténleg választhatnál olyan munkát hogy visszamehess a "saját" országodba.

2010. dec. 6. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!