Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyennek látják a kívülálló...

Milyennek látják a kívülálló emberek a gótokat, mit gondolnak erről a stílusról és az ezt képviselő emberekről? Van-e különbség a szubkultúra tizenéves, ill. huszonéves vagy idősebb tagjainak megítélésében?

Figyelt kérdés
Mennyit tudnak az emberek arról, mit takar ez pontosan, hogy mit jelent gótnak lenni, és milyennek látják kívűlről az ilyen stílust képviselő embereket? Arra az irányzatra gondolok, amit régebben inkább darknak vagy gruftinak neveztek.
2009. jan. 19. 03:35
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/88 anonim ***** válasza:
74%
Ja, azt még hozzátenném, hogy az én számomra viszont a kiskosztüm és a körömcipő a nevetséges és szánalmas, én mindig attól féltem, hogy olyan leszek, mint amilyen most vagyok:S kiskosztüm és körömcipő. Sajnos, de ezen nem tudok változtatni, a munkahelyre nekem is szükségem van. Egyébként pedig meg kéne tanulni, hogy a világ nagyon sokszínű....
2009. jan. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/88 Srapnel ***** válasza:
32%

A goth családról csak annyit, hogy "egy-két barom mindig akad" (Dr. Bubó). Nézd, igazából minden rétegben vannak deviánsok.


"csak nem gondolják, hogy attól még egyformának kell lenni, illetve hogy a felnőtt élet, "megkomolyodás" beszürküléssel jár..."

Az ember előbb-utóbb meg rájön, hogy ha máshogy öltözködik, attól még nem lesz kevésbé szürke. Az igazi faszagyerekek nem a ruhájukkal tűnnek ki, hanem egyéb teljesítményükkel (sport, gazdaság, művészet, tudomány, politika, stb.).


Itt a szélsőségekkel van baj: ha valakinek 10-15 piercing lóg az arcán, az azt mutatja, hogy ott valami pszichés defektus is van a háttérben, mert az átlagos ember értelmesebb dolgokkal is foglalkozik, mintsem azzal, hogy fémeket rakjon a bőrébe, aminek valljuk be, igazából semmiféle értelme nincs (max. hogy valakinek tetszik), ezért még 1-2 elmegy, de amikor sok van, az valahogy nagy feneket kerítés a dolognak, ami nem jót jelent. Mellesleg aki nagyon kítűnik külsőben, az valószínűleg túl sokat foglalkozik magával és az ő bajaival.

2009. jan. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/88 Srapnel ***** válasza:
26%
Mellesleg ahogy érik az ember, egyre kifinomultabb az ízlése (pl. a borban is) és jobban értékeli, a finom, utalás jellegű dolgokat, meg azt, ha minden harmóniában van. Egy goth-nak és punknak öltözött ovónéni nincs harmóniában a környezetével. Ezek szerint ehhez nincs érzéke és az, amikor egy felnőtt nőn piercingek lógnak és kilóg a tetkó, meg csupa feketében, sápadtan jár, az a kifinomult érzék számára egyszerűen giccses, trampli és közönséges. Ennyi. Nézd meg pl. a drága és minőségi ruhákat. Nem tarkák, mint a kínai.
2009. jan. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/88 A kérdező kommentje:
11.16-18-as: ez végzettségtől is függ, az enyém olyan, ami némi szabadságot lehetővé tesz, de ha valaki mondjuk jogra megy, akkor elejétől fogva sejtheti, mi van a pakliban, mi vár rá a külsőségeket illető önkifejezés szempontjából. Vannak kétarcú emberek :D Van egy barátnőm, aki titkárnő egy multinál, de én inkább a goth arcát látom. :) Amúgy meg ez az a stílus, ami szerintem a legelegánsabb, volt már hogy Anyukám tőlem kért egy felsőt egy nagyon különleges alkalomra. :) Épp emiatt talán több munkahelyen is el lehet fogadtatni, mintha mondjuk valaki punk. Persze nem a legextrémebb fűzőket, kiegészítőket stb. kell hétköznapra felvenni, de egy szép csipkés szoknyával, finom anyagú felsővel ugyan kinek lehet baja? (mondom, megértem, ha a bíróság más)
2009. jan. 19. 12:15
 15/88 anonim ***** válasza:
40%

Számomra vicces, hogy ezek az emberek annyira ki akarják fejezni magukat, annyira akarnak különbözni, erre mégis egy olyan stílust vesznek fel, ami aztán télleg megmondja hogyan öltözz, mit hallgass, még a viselkedést is. Ez számomra hülyeség. Mondjuk én már idősebb vagyok, 23, de mindig is így gondoltam.


Akinek van stílusa az a világ összes pénzért sem fog felvenni egy ilyen "konfekció" életstílust.


Aztán a világ az világ, mindig lesznek ilyenek. Régen a rockerség volt a menő, aztán a diszkós/elektronikus, most meg megint ezek. -ez így fog szépen váltakozni generációnként. :)

2009. jan. 19. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/88 A kérdező kommentje:

Ja amúgy nekem is 28 éves (szerintem egyáltalán nem vén) fejem van, mint Neked. ;) Lehet hüledezni, aki akar! :D:D:D


Érdekes, mert pl. egy adott műfaj (nem csak goth, hanem a rock bármilyen irányzata) zenészére senki nem mondja, mit ugrál ennyi évesen a szubkultúrában, de a közönsg vele egykorú tagjára már igen. Nem fura ez?

2009. jan. 19. 12:18
 17/88 anonim ***** válasza:
54%
Ez is egy stílus. Én annakidején raver voltam (citrom+narancssárga, UV zöld, stb). El tudom képzelni mit gondoltak rólam egyesek. Aztán persze kinőttem és "ember" lettem. Maga a fekete nem jön be, de a zene egész jó (pl Within Temptation nagyon bejön). 29 vagyok.
2009. jan. 19. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/88 A kérdező kommentje:

11.33-42: teljesen egyetértek Veled annyiban, hogy az extrém külső önmagában nem tesz valakit jobb vagy tehetségesebb emberré! De hozzátenném, hogy a beolvadó külső sem tesz valakit önmagában jobb emberré!

Továbbá, nem értem ezt a vagy-vagy szemléletet: vagy a külsejével, vagy a teljesítményével, belső tulajdonságaival foglalkozik valaki? A kettőt nem lehet egyszerre? :) A külső nem lehet a személyiség, a belső tartalom kifejeződése?

2009. jan. 19. 12:52
 19/88 A kérdező kommentje:

12.17: ennek a pszichológiai vetülete úgy néz ki, hogy aki tagja egy ilyen körnek, az "az utcán" ill. heterogén közegben akkor is megtapasztalja a "kiragyogás" vagy "különbözés" élményét, ha amúgy tök ugyanúgy néz ki, mint szubkultúrája többi tagja (emberi gyarlóság, igen: vannak excentrikusabb emberek, akik nem szeretnek "elvegyülni", de szerintem erkölcsileg ez semleges tulajdonság); a többi hasonszőrű közt meg megtapasztalja az összetartozás, hasonlóság, a "mi" élményét.

Amúgy hozzátenném, a gótok nem egyformák, jellemző az egyéni stílus és a saját készítésű ruhák (jó, persze, hogy egy tendencia van, meg jellemző elemek, ezt aláírom), illetve senki nem "ír elő" semmit, én is többféle zenét hallgatok a klasszikus goth-on kívűl. Egyesek pl. lenézik a műfaj új hullámát, a gothic metalt, melynek képviselője pl. az utsó válaszoló által említett Within Temptation - ami NEM azonos a klasszikus dark/goth zenével - de nekem ez is nagyon bejön.


Annak a válaszolónak, aki a WT-t említette, ajánlom még a Xandriát, a Sireniát és a Lacuna Coilt is! ;) Hallgass meg pár számot e zenekaroktól youtube-on, hogy tetszenek-e! ;)

2009. jan. 19. 13:03
 20/88 Srapnel ***** válasza:

"Érdekes, mert pl. egy adott műfaj (nem csak goth, hanem a rock bármilyen irányzata) zenészére senki nem mondja, mit ugrál ennyi évesen a szubkultúrában, de a közönsg vele egykorú tagjára már igen. Nem fura ez?"

De. Az, hogy Lovasi ugrál egy Kispál, vagy egy Kiscsillag koncerten és még 40(?) éves fejjel is ilyen zenét játszik, zömmel tizenéveseknek és bölcsészhallgatóknak, igen, fura. De még neki meg is bocsájtható, mert ő az, aki a stílust teremtette. Einsteinnek is elnézték a frizuráját. A faszagyerekek és a zsenik megengedhetik magukat. Az, hogy néhány zsenit kinevettek, nem jelenti azt, hogy mindenki zsenki, akit kinevetnek.


"Továbbá, nem értem ezt a vagy-vagy szemléletet: vagy a külsejével, vagy a teljesítményével, belső tulajdonságaival foglalkozik valaki? A kettőt nem lehet egyszerre? :) A külső nem lehet a személyiség, a belső tartalom kifejeződése?"

Te kérdeztél rá a külsőre a kérdésedben. Szó nem volt itt személyi teljesítményről, én hoztam be a képbe. A kettőt lehet egyszerre, de ha te mondjuk csak külsőben utánzol egy zsenit, akkor nevetséges leszel, nem pedig egyéniség. Ha a külsőség mellé nem párosul teljesítmény, akkor is inkább bohóc leszel, mint egyéniség.

2009. jan. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!