Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Lehet valamit tenni ebben a...

Lehet valamit tenni ebben a helyzetben? Nincs semmi pénzem.

Figyelt kérdés
Elsős vagyok egyetemen, a szüleim szegények, nem tudnak nekem egy fillért se adni, úgyhogy igényeltem szociális ösztöndíjat. Nem fogadták el, mert valami hiba miatt nem kaptak meg egy igazolást (netre kellett feltölteni őket), pedig a pontjaim bőven a határértéken felül voltak. Azt mondták, ez előfordul a netes rendszerben, kérjek fellebbezést, és majd később megkapom a pénzt. Egész félévben a barátnőmtől kellett kölcsönkérnem és a csoporttársam pénzéből fénymásoltam jegyzeteket, nagyon kellemetlen volt. Mondtam nekik, hogy ha megkapom az ösztöndíjat, majd visszafizetem, de még mindig nem érkezett meg az eredmény, és mindig mást mondanak az irodában, akárhányszor megkérdezem, szóval valószínűleg nem is látom soha azt a pénzt. Egész félévben próbáltam munkát keresni, ha épp nem órán voltam, akkor állásinterjúkra meg diákmunka irodába járkáltam, de nem kaptam munkát, egyetlen egyszer sikerült alkalmi munkával 5000 forintot keresnem, de az el is ment rögtön tankönyvre. Reménykedtem, hogy talán karácsony előtt több lesz a munkalehetőség, de nem. Már elegem van a tartozásokból. Honnan szerezhetnék pénzt?
2010. dec. 17. 12:24
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha diákmunka nincs, akkor ha valamiből jobb vagy, mint a többiek, tarthatnál különórákat. Pl. tuti van olyan tárgy, amiből sokan buktak az évfolyamtokon. Na, ha abból esetleg jó vagy, faliújságra ragaszthatnál ki hirdetést (később majd alsóbb évesek korrepetálását is vállalhatod), esetleg nyelvtanítás, v ilyesmi. Nagyon rossz lehet a helyzeted, át tudom érezi (igaz nekem hál' Istennek nincsenek ilyen gondjaim, de tudom, h mennyi pénz elmegy könyvekre, kajára, fénymásolásra).

Ha amit írtam, nem jön össze, akkor még egy kicsit tarts ki! Vizsgaidőszakban úgyis inkább otthon leszel, gondolom, utána pedig már jön az első ösztöndíj, meg gondolom a szoc.tám. is. Ja, vagy még majd pályázd meg a Bursa Hungaricát, azt mondjuk csak köv. októberben lehet a lakóhelyed önkormányzatánál.

2010. dec. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok, még az jutott az eszembe, h van vmi köztársasági ösztöndíj is, azok kapják, akik valami kiemelkedőt nyújtanak. Nem tudok róla sok mindent, de keress rá guglin, biztos dob ki vmi használhatót.

Meg a másik, ami eszembe jutott, a fénymásolt és az eredeti könyveidet, amikre már nincs szükséged, azokat is eladhatod majd később alsóbb éveseknek. Sőt, ha jól olvasható az írásod, és mások számára is áttekinthetően és logikusan jegyzetelsz, a kézzel írt órai jegyzeteidet is értékesítheted majd (mert ugye olyan mindig van, aki nem jár előadásra, ellenben a pénz nem számít annyira neki.. :)

2010. dec. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Tanulásban se vagyok olyan nagyon jó sajnos, tanulmányi ösztöndíjról nem is merek álmodni :(
2010. dec. 17. 12:48
 4/7 anonim ***** válasza:
:( Mindenesetre jövőre a Bursát próbáld meg, mert azt leginkább szociális alapon döntik el!
2010. dec. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy főleg most karácsonyra kellene a pénz, ezeket a segélyeket meg mind legfeljebb jövőre tudom igényelni.
2010. dec. 17. 13:16
 6/7 anonim válasza:

Én is hasonló helyzetben vagyok. De sajnos talán az én esetem keményebb. Nem tudom fizetni a rezsiket és egyedül nevelem 3 gyermekemet. Így átérzem nagyjából helyzetedet!

Karácsonyra gondolom kézzel készítettél valami ajándékokat!

Próbálj meg valami olcsó, de jó minőségű fénymásolót szerezni és ezt a lehetőséget kínáld!!

Sok sikert és kitartást! Bízzunk benne, hogy lessz jobb is!

2010. dec. 24. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Business...

Veszel olcsón eladod drágán, lopsz eladod.

Ha ehez beszari vagy akkor kukázol (nem a hagyományos értelembe.) Gazdagabb környéken csak sétálsz és a kuka mellé nézel hogy van-e ott valami, meg 1-2be belenézel.

Akár hiszed akár nem ha ezeket eltudod adni 1 hét alatt száz ezrekkel mászkálhatsz.Meglepő de igaz:D

2010. dec. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!