Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Igaz hogy a magyarorszagi...

The lumpy kérdése:

Igaz hogy a magyarorszagi magyarok utaljak az erdelyi magyarokat-szekelyeket?!?!?

Figyelt kérdés
2011. febr. 16. 15:45
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
65%
erdélyi származású vagyok, de trianon után feljött bp-re a családom. én különösképp tisztelem az erdélyieket és a székelyeket. utálom amikor valaki lerománozza őket(minket).
2011. febr. 16. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem a nehéz helyzetükből adódóan (sokkal többet kell dolgozniuk, az összezördülések a románokkal, történelem) nagyon szívósak, és igen, törtetőek lettek az erdélyiek. Ahányat ismertem, mind ilyenek (amiből ugyan nem lehet korrekt következtetést levonni,) de:

A nagyszüleim , mikor fiatalok voltak, rendszeresen mentek át erdélybe, most is van egy csomó barátjuk ott. Régen vittek bibliát, különböző luxuscikkeket (mint a gesztenyepüré), segítették őket. Örökbe is fogadtak egy lányt, ő ma a nagynéném. És itt jön a csavar: az erdélyiek szerintük is... furák. kabzsik.

Nem kell a véleményemet elfogadni, de a kérdésre az egy válasz, és mivel én így gondolom, mint magyarországi magyar, szuverén véleményként elfogadható.

(amúgy kedves vagyok velük, két erélyi jelenleg is a barátom... csak néha máshogy viselkednek...)

2011. febr. 16. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
84%
Nem utáljuk őket,sőt!Én egy Erdélyi lányba vagyok szerelmes,és a többi erdélyi magyart,székelyt is szeretem,és nagyon tisztelem!
2011. febr. 16. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:
88%
Mivel mindenféle általánosítás rossz, így ez is butaság. Már csak azért is, mert minden ember más és más. A magyarországi magyarok is, meg az erdélyi magyarok is. Nincs két egyforma. Szvsz.
2011. febr. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
86%

Nekem közömbös, nem fogok attól hátast dobni, hogy valaki erdélyi, de utálni sem fogom érte.


Egyébként van néhány erdélyi ismerősöm, vannak köztük jó fejek, és pár kevésbé jó fej is.

2011. febr. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem ők az igazi magyarok. a magyarországi magyarok már el vannak nyugatiasodva...nem is követik a kultúrát meg tele szennyezik a nyelvet idegen angol és cigány szavakkal.
2011. szept. 23. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
60%

Biztos van aki utálja őket.

Én magyarként tekintek rájuk,és mint honfitársaimat kedvelem őket,úgy mint más magyarokat.

Volt erdélyi barátnőm is,és a rokonsághoz most is tartozik erdélyi lány.

2017. ápr. 27. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!