Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért csak 10-kor nyitnak a...

Miért csak 10-kor nyitnak a könyvtárak?

Figyelt kérdés

Ha valaki tudja a választ, díjat érdemel.

Én nem fogom fel...


2011. febr. 20. 22:34
 1/8 anonim ***** válasza:
39%
hogy ne legyen olyan rossz a könyvtár dolgozóinak, nekik is kijár a napi rendes alvás
2011. febr. 20. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
16%
Jajj nehogy már annyira elfáradjanak abban a 10-18-ig tartó könyvpakolgatásba és számítógépbe pötyögésbe. Hát mindjárt megsajnálom őket.
2011. febr. 20. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
hát néha még le is kell porolniuk a könyveket
2011. febr. 20. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Tessék normális könyvtárba járni! Műegyetemi könyvtár. Jobb, mint a Szabó Ervin, vagy bármelyik másik. Kölcsönzés 9:00-19:40-ig. Olvasóterem nyitva még utána is 22:00-ig. És annak ellenére, hogy nem stresszelős munka, azért éjjel nappali üzemben nem éri meg üzemeltetni, mert éjszaka kutya sincs ott. Meg 13 óra munka után hadd pihenjenek már a könyvtári dolgozók is. A másik, hogy akárhányszor beszélgetek velük, mindig arra panaszkodnak, ha kevesen vannak, mert akkor is benn kell lenni, és ők azt szeretik, ha pörgés van: kell könyvet keresgélni, meg útbaigazítani, pötyögni, táskát adogatni, mert az unalomnál nincs rosszabb.
2011. febr. 20. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
okés, de most Corvinusos vagyok, jövő szeptembertől meg ELTE BTK-ra fogok járni. mindkettő 10-kor nyit.. A BME Budán van :((
2011. febr. 20. 23:38
 6/8 anonim ***** válasza:
Gondolom az üzletek nyitvatartási idejéhez igazodtak...passz.
2011. márc. 8. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Mint könyvtáros megpróbálok "belülről" válaszolni a kérdésre, de mivel könyvtár és könyvtár között is hatalmas különbség lehet, ez azért nem olyan egyszerű dolog.

1. A nagyobb könyvtárak azért nem nyitnak ki nagyon korán, mert a könyvtárosoknak sokféle olyan feladatuk van, amit el kell végezniük. Pl. az aznap érkezett újságok állományba vétele, átnézése, és a helyi témák kigyűjtése; statisztikák készítése; könyvek visszapakolása, hogy ne akkor kelljen kapkodni a kupacok között, amikor az olvasó már az asztal előtt toporog

2. Nagy könyvtárak gyakran heti egy napot / fél napot is zárva tartanak; ennek is hasonló okai vannak; ha pl. több műszakban dolgoznak a könyvtárosok, akkor az ilyen szünnapok alkalmasak arra, hogy mindenki összegyűljön megbeszélésekre, tanfolyamokra ...

3. Jó lenne, ha a könyvtáros munkája csak abból állna, hogy könyveket pakol/porol és pötyög a számítógépen - az irodalomkutatások készítése, helyi témájú anyagok számítógépes adatbázisba írása, virtuális kiállítások készítése, digitalizálás, könyvtárközi kölcsönzések intézése stb., stb. több, mint pötyögés.


Én eddig két könyvtárban dolgoztam és többen is voltam a főiskola ideje alatt gyakorlaton, és azt látom, hogy azért a könyvtárosok szinte mindenhol ledolgozzák minimum a napi 8 órát; ez ugyanannyi, mintha irodában ülnének. A heti néhányszor pár órát nyitva tartó kis könyvtárakban pedig nem főállású könyvtárosok dolgoznak, tehát az megint egy másik eset.

2011. ápr. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem olyan, mint aki irodában dolgozik, sokkal nehezebb, minden könyvtárban láttam már olyan súlyos fazonokat, főleg kisebb családiasabb könyvtárban lehet durva.
2011. ápr. 11. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!