Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Csak én látom a nőnapot egy...

Csak én látom a nőnapot egy hülye feminista ünnepnek?

Figyelt kérdés
2011. márc. 8. 22:32
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
36%

Tegnap adtam én is virágot a barátnőmnek.Viszont szerintem is egy hüye feminista íze van az egésznek.Elvárják hogy adjál nekik valamit,legalábbis a többség.AZtán valantin nap az már nem is olyan,mondják ők,hogy akkor ne kelljen magukat megerőltetni és venni a barátjuknak ajándékot.

De ha csak ők jöhetnek jól ki belőle,akkor húú ez mennyire egy fontos nap,mi az hogy nem fontos?? húúú agyrém..

2011. márc. 9. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
85%
A kérdező nincs tisztában a feminizmus jelentésével.Szerencsére a válaszolók sem,így az összhang tökéletes.
2011. márc. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
70%

Ez a hülye feminista ünnep, ahogy nevezed, egy tragikus eseményre való visszaemlékezés.

A tengerentúlon a 20-as években egy textilgyárban munkabeszüntetéssel tüntettek az ott dolgozó nők a munkabérük megemeléséért. Bezárkóztak a gyárba, a tulaj, pedg mérgében felgyújtatta a gyárat - ahelyett, hogy megadta volna az emelést.


Jah, anyádat/nőrokonaidat sem köszöntöd ilyenkor, legalább szóban? Mert ő is nő.

2011. márc. 9. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem több ezer éves dolog,mégis tévhitek és legendák kavarognak erről is.Őrület,hogy semmiről nem lehet már biztosat tudni,bármit olvasok,egy oldallal odább már látom is az ellenkezőjét,vagy egy teljesen más verziót.


[link]

2011. márc. 10. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
19%
Nem sajnos már az lett.A nők világszerte elmebetegek lettek!Köszönjük fogyasztói társadalom a tv nevelést!
2012. aug. 17. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
38%
A nőnap egy hülye feminista maszlag. Egyenjogúságot "hírdetnek" (kiabálnak, mert csak arra képesek), de csak maguknak tesznek jót, és a másik félnek nem. De nagy egyenjogúság, diplomácia... (Mondjuk diplomácia már rég nincs). Valentin nap meg nem lenne hülyeség, ha már a nők agyába ne ivódott volna bele annyira a feminista maszlag, még azokba az értelmes nőkbe is, akik egyébként nem feministák, hogy őnekik óriási, drága ajándékot kell venni, nekünk meg vagy semmit, vagy egy kis bizsut kapunk, aminek semmi jelképe sincs (mondjuk a drága karórának se, de ha már kisírta az asszony...) Én úgy gondolom, hogy ezeknek az ünnepeknek jelképesnek kéne lenni. Nem arról kéne szólniuk, hogy milyen ajándékot nyújtunk szerelmünknek, hanem arról, hogy ott vagy mellette, adsz neki valami (számotokra) jelképeset, ő is neked, adtok egymásnak egy puszit, és élitek tovább a napotokat, ugyanolyan szeretetben. Nem kéne többről egyiknek sem szólnia. Mert ami most megy, mind hálátlan "ünnep". 13/F ;) (Igen, ilyen fiatalon látom így, és még sok mindent helyesebben mint a 20-on 30 évesek megvakított zöme).
2015. jan. 7. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Én is így látom, pedig nem vagyok férfi! Ha szimbolikus jelentősége lenne, és nem ennyire ahogy írták: a drágábbnál drágább ajándékok elvárásáról szólna, akkor nem lenne vele semmi baj. De így tényleg a feminizmusról szól. A nők elvárják, hogy vegyen a párjuk nekik méregdrága ékszereket, ruhát, parfümöt stb, de azért ők ezt nem tennék meg viszonzásul a pasiért. -,- Igenis, hogy valamit valamiért, és legyen a férfinap is megünnepelve!!! Én pl. soha nem vártam el semmiféle ajándékot, nekem elég ha szóban felköszöntenek, már az is nagyon jól tud esni. Csak egy kis apró figyelmesség, de széppé teszi a napomat. De sajnos ma már nagyon el vannak korcsosulva az emberek, és az apró kedvességeket, az igazi örömöket nem tudják értékelni.

ÉS nem értem, miért kellett lepontozni az utolsó válaszolót! Fiatal kora ellenére valóban igen éretten gondolkodik, és jól látja a dolgokat! Talán az a probléma, hogy ennyi idősen ki merte nyilvánítani a véleményét? Sajnos, sokan homokba dugják a fejüket, és nem akarják meglátni az igazságot amögött amit mond, pedig nem baromság!

2016. jún. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!