Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Árulja el nekem valaki: mi az...

Árulja el nekem valaki: mi az a cickom?

Figyelt kérdés

Biztos emlékeztek erre a gyerekdalra:


"Cickom, cickom, vagyon-e szép lányod?

Vagyon, vagyon, de mi haszna vagyon?

Add nekem azt, elkapom azt,

Szita-szita péntek, szerelem csütörtök,

Dobszerda."


2011. márc. 9. 07:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%

Semmit.Kb olyan, mint a "tutálibe málibe".

De lehet, hogy a CICKOM = Macskatávközlési Társaság :D

2011. márc. 9. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
cickóm=mellem
2011. márc. 9. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 hollófernyiges ***** válasza:
Szerintem macskám.
2011. márc. 9. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
74%

Semmi köze a macskákhoz. A kisgyerekek a beszédfejlődés egy szakaszában szeretik az értelmetlen szavakat és versikéket.

Pontosan erre épülnek ezek a látszólag értelmetlen, meglepő szavakat és szóösszetételeket tartalmazó "versek", mondókák, dalocskák. A cickom, szita-szita péntek, szerelem csütörtök stb hangulata ezt példázza.

2011. márc. 9. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 hollófernyiges ***** válasza:
100%

Attól hogy mára elfelejtődött hogy honnan jött, nem feltétlenül jelenti azt hogy soha nem is volt értelme. Van olyan elképzelés hogy ezek régi sámándalok vagy ráolvasások eltorzítva, leegyszerűsítve. Esetleg egyszerűen csak idegen dalok részletei amit hangzásilag 'fordítottak le'

Levelet kaptam lájf :)

2011. márc. 9. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szerintem a lánynak valamelyik rokonát szólítja meg így. Tuti egy régi kifejezés lehet. Olyan mint pl. a néne.
2011. márc. 9. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 tetris ***** válasza:
Ha már itt tartunk, mi az a dobszerda?
2011. márc. 9. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

azt egyben kell szerintem nézni a szita-szita péntek, szerelem csütörtökkel :) szita szita péntek- háát valami munkaszerű lehet,

szerelem(csütörtök) egyértelmű, dob-szerda, meg talán menyegzőt lagzit takar, amit "dobra vernek"

2011. márc. 9. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
A szita és a dob a sámán eszközei voltak, ennek a nyomát őrzi a gyerekdal. A másik archaikus motívum a visszafelé számolás (péntek, csütörtök, szerda).
2013. dec. 13. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A cickom pedig a barka. Ez a játék jellegzetesen húsvéti előtti böjti játék volt.
2013. dec. 13. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!