Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Van eloiteletetek az olyan...

Van eloiteletetek az olyan emberekkel szemben, akik nem torodnek a kulsejukkel?

Figyelt kérdés
Pl. lenne ra penzuk, de nem csinaltatjak meg a fogukat es foghijasok vagy koszos, esetleg foltozott ruhaban jarnak. Ratok az ilyen ember nem tesz rossz benyomast?
2011. márc. 22. 04:15
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha nincs foga, de lenne rá pénz, hogy megcsináltassa, az kissé riasztóan tud hatni rám.
2011. márc. 22. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A foltozott ruhát kimondottan támogatom!

A koszosat már kevésbé, de relatív. Volt már, hogy a tisztán felvett nadrágot azonnal sikerült főzés közben összekoszolni, és 3 napig úgy nézett ki, mintha ténylegesen koszos lenne a nacim. XD


A foghíjasokat meg inkább sajnálom, és tulajdonképpen megértem, ha nem csináltat valami mű cuccot a szájába. Nem hiszem, hogy kellemes lenne akármelyik opció is. Például nekem is csálén állnak, mert nem voltam hajlandó fogszabályzót hordani, ami talán több kárt okozott volna, mint hasznot. Előbb-utóbb úgyis mindenkinek kihull, és porrá leszünk mind. Szóval az ember ált. tegyen meg alap dolgokat (mosakodás, ruha tisztán tartás terén), de ezen túl tökmindegy.


Nekem a nagyon kövér emberektől lesz rossz benyomásom, akiken látszik azért, hogy nem valami hormonális probléma vagy cukorbetegség okozza. Mert ez egy nem tetsző életstílust és mentalitást vázol fel.

2011. márc. 22. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nekem azokkal szemben van előítéletem, akik

1. nem mosakodnak rendesen

2. nem ismerik az izzadtsággátlást (büdösek)

3. zsíros a hajuk

4. nőknél: festett hajnál 3-4 vagy még több centis lenövés (oké, hogy nincs pénze a rendszeres festetésre, de akkor minek festeti??)

5. koszos a ruhájuk

6. gennyes pattanásuk van, amit nem nyomnak ki

7. szemmel láthatóan zsíros a fülük

8. lóg a takony az orrukból (ilyet is láttam már, nem is egyet)

9. férfiaknál az orrból, fülből kilógó zsíros/taknyos szőrszálak

10. koszos a körmük


na most, ezek a felsoroltak nem kerülnek pénzbe, oké, hogy a szappan az pénzbe kerül, de szerintem a legolcsóbbat (kb. 100 ft-os kék-vöröst) mindenki meg tudja venni - a hajléktalanszállón meg ingyen adják. Szappannal nemcsak fürdeni lehet, hanem hajat mosni és ruhát mosni is. Az izzadsággátlóból meg a gyógyszertárban szintén lehet kapni nagyon olcsót, pár száz forintért, ami hónapokra elég - ha erre sincs pénze, akkor meg mossa meg a hónalját naponta 3-szor.


A régi, divatjamúlt, foltos vagy kinyúlt ruha nem zavar. Én nem értek egyet azzal, hogy minden szezonban új, divatos ruhatár kell, mert iszonyat nagy pazarláshoz és ezáltal környezetszennyezéshez vezet az ész nélküli fogyasztás.


A fogatlanság sem tesz rám jó benyomást, de az ilyen emberrel szemben nincs feltétlenül előítéletem, hiszen arról nem tehet, ha nincs rá pénze (baromi drága egy protkó). Viszont ha lenne rá pénze, és mégsem csináltatja meg, azt már igénytelennek tartanám.

2011. márc. 22. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok, kiegészítés a listámhoz:

11. érezhető szájszaguk van

2011. márc. 22. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
12. ételmaradékok vannak a fogaik között
2011. márc. 22. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
13. férfiaknál: olyan haj, ami már félig kopaszodik, de hátul meg hosszú vagy félhosszú (az öregedő hippi). Még ha nincs is pénze fodrászra, megkérhetné a feleségét vagy az anyukáját vagy a haverját, hogy vágja le neki hátul.
2011. márc. 22. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én egyszer 160 km-t utaztam vonaton egy olyan emberrel, akinek nagyon elhanyagolt külseje volt. Mikor elindult a vonat, elővette a kenyérkéjét és a szalonnát, és engem is megkérdezett, hogy megkínálhat-e. Aztán elmesélte, hogy a 96 éves Édesanyjához utazik a kertet rendberakni. Végigmesélte a 160 kilóméternyi utat. Kiderült, hogy a mama mellett még 2 gyerekét is támogatja nyugdíjas létére, szóval egy olyan emberi sorsba kaptam bepillantást, ami előtt csak a kalapomat tudtam megemelni mélyen...

Azóta a körülmények ismerete nélkül, soha nem követem el azt a hibát, hogy előítéletem legyen...

2011. márc. 22. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Igen, mert nem tudom, hogy miért hanyagolja el magát.
2011. márc. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
és a saját tudatlanságod ok egy ismeretlen ember megbélyegzésére....grat
2011. márc. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!