Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a velemenyetek arrol, aki...

Mi a velemenyetek arrol, aki beteg emberekre igy reagal?

Figyelt kérdés
Pl. autistakat nevez eletkeptelennek, a szervi fogyatekkal eloket undoritonak. Egyik volt evfolyamtarsnomrol van szo. Ilyen "ujj, fujj"-szeru hangokat ad, ha beteg embert lat. Azt mondja, hogy nem tehet rola, undorodik toluk es hogy o csak az igazat mondja, amit masok nem mernek megtenni. Pl. egy Down-szindromasra siman azt mondja, hogy retardalt, mert szerinte miert ne lehetne ezt mondani, ha egyszer ez az igazsag.
2011. márc. 22. 16:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
igaz ami igaz de ilyet akkor se mondjunk
2011. márc. 22. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
nem bántásból (végülis nem akarok én neki rosszat) de megnézném mit mondana, ha valami történne vele és mondjuk tolókocsiba kényszerülne egész életére.
2011. márc. 22. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
29%
Szerintem szükség lenne az egykoron méltán népszerű Taigetosz programra. De ha már közöttünk élnek nem lenne szabad gúnyolódni rajtuk.
2011. márc. 22. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 tetris ***** válasza:
63%

Töredelmesen bevallom, én is húzódozom tőlük, mert taszítanak. De elfogadom, hogy senki sem lehet tökéletes, és tudom, hogy ők is ugyanúgy emberek. CSak fogyatékkal élnek.

Fúj

2011. márc. 22. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
De nem ok akartak igy elni es barki barmikor a helyzetukbe kerulhet egy betegseg, baleset altal. Es akkor mit fogsz mondani? Hogy undorodsz magadtol?
2011. márc. 22. 18:26
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Az a véleményem, hogy bukásra áll képmutatásból.
2011. márc. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Szerintem szörnyű, hogy szinte nem vesszük őket emberszámba, Temple Grandin is autista mégis doktori diplomás, és átalakította vágóhidak struktúráját, az egyik szoftvernek a fejlesztője is autista, mégis a sikeres a munkájában. Annak akinek fél lába, vagy karja van, sőt a vakok, siketek és némák is ugyanolyan normális emberek mint mi, sőt, mivel egy érzékszervüket elvesztették ezért kifinomultabbak a megmaradtak.

A down szindrómások pedig "ugyanúgy képesek részt venni a kultúrában és a sportban, mint az egészségesek" (wikipédia)

Senki nem tehet arról, hogy minek születik, és ha olyan testben hogy csak lábai vannak, és keze nincs, akkor is képes megszülni és felnevelni egy gyereket és a karrierjét felépíteni (Alison Lapper-re gondolok)

2011. márc. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
20:21: az miert kepmutatas, ha valaki felfogja, hogy mas is ember, mindenkinek vannak hibai es ez raadasul olyan, amit nem lehet befolyasolni? Mi abban a kepmutatas, ha valaki kepes ugy elfogadni egy masik embert, ahogy van es a jot meglatni benne?
2011. márc. 22. 21:53
 9/13 anonim ***** válasza:
Gondoljon mindenki azt, amit akar. Felőlem lehet az a véleménye, hogy undorítóak a beteg emberek, de ha már hangot is ad a véleményének, az nem tolerálható. Szerintem azért fujjog lépten-nyomon, mert titokban büszke rá, hogy ő bezzeg milyen normális. Kérdező, mondd meg neki kerek-perec, hogy nem tetszik neked a viselkedése, és legalább a jelenlétedben fogja vissza magát. Nem hiszem, hogy beledöglene, ha elfojtaná a rinyálását. Aztán majd ha rájön, hogy a ripacskodásával nem lesz menőbb, akkor majd talán abbahagyja. Jól helyre kell tenni, aztán majd lenyugszik.
2011. márc. 22. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Attól, hogy a másiknak vannak érzései, még nem kell gyönyörködnöd benne. Egy csúnyácska egészséges emberben sem kell.
2011. márc. 22. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!