Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Baj, ha 3-asom lesz fizikából...

Baj, ha 3-asom lesz fizikából év égén?

Figyelt kérdés
9.-es lány vagyok. Természettudományos osztályba jelentkeztem azért, mert imádom a kémiát és a biológiát, a matematikát is még elmegy szinten, de a fizikát utálom. Ebben persze benne van az is, hogy most egy erős gimibe járok, nagyon igyekeztem, hogy felvegyenek, és az előző sulimban nem is tanultam rendesen fizikát, mert mindig új tanár tartotta az órákat... Úgy álltam hozzá, hogy jajj fizika, igenis tudni fogom. És szeretni, csak nem olyan rossz... Ehhez képest. Gyűlölöm. Esküszöm próbáltam megérteni, de rájöttem, hogy azért nem megy a bonyolultabb feladat, mert nem érdekel. Próbáltam érdekessé tenni, de nem megy. Ma dolgozatot írtunk, és én rengeteget tanultam. NEM MAGOLTAM! de olyan középszintű feladatot adott a tanár, hogy csak részben tudtam megoldani, akkor meg már elborult az agyam, és az utána lévő feladatot is elszúrtam. Félig. Most örülök ha meglesz a 3-as. Év elején még sírtam is miatta, mert mindig kitűnő voltam, de most már ott tartok, hogy nem tudok mit csinálni. Én nem akarok év végén 5-öst fizikából. Megfelel a 4-es is. Ki lehet még javítani? Elvileg még van 2 témazáró, és én 2-t már 4-esre írtam- Ha 3-as lesz az nagy gáz?
2011. márc. 22. 18:55
 1/9 anonim válasza:

nem baj, nekem is az volt tavaly evvegen, meg a baratnomnek is, sirtunk egy sort, aztan ennyi, pedg voltunk javitani is, en meg csodalkoztam is h hogy tudom de o gevagta h nah ez akkor is harmas.. Hat akkor kapd be a f@szomat... Tuleled..

17/L

2011. márc. 22. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Vannak olyan szakok, ahova kémia és fizika kell, ha ide akarsz menni, akkor igen. Különben nem hiszem. Ha a többi tantárgyból meg van az 5-ös, akkor semmi bajod nem lesz az érettségin, illetve kémia/biológiával el lehet helyezkedni, olyan helyre ahol nem kell fizika.
2011. márc. 22. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A 9.-es jegyeim már számítanak érettségin? :O Egyébként nem tudom... Orvosin gondolkodtam... DE mindenki azt mondja, hogy az mennyire durva, és sokan vannak az rovosok.
2011. márc. 22. 19:32
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem minden jegyet számít. Amikor a nővérem érettségizett 2 éve 5 tantárgyat számítottak bele (a 3 kötelező és 2 választott) és tudtommal, amikor én fogok (2 év múlva), akkor is ez a helyzet, de nem tudom, hogy nálad hogy lesz. Elméletileg a ti évfolyamotokba lesznek a változások többsége (mint például a kötelező önkéntes munka), viszont azokból a tantárgyakból az utolsó 2 év számít, tehát szerintem nem bár nem tudom, hogy ti milyen tanterv szerint tanultok (nekünk 8.,10.,11. és (bár ez már nem tuti) 12.-ben lesz fizikánk.)
2011. márc. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem gáz hidd el, a lényeg, hogy igyekszel. Ha ennyire nem szereted a fizikát, úgy sem fogsz vele később foglalkozni, tehát teljesen mindegy. Ha mégis érettségiznél belőle, akkor az utolsó 2 év jegye számít ha jó tudom, tehát 9. még valószínűleg nem, de ez mindenhol másképp van.


Amúgy értelmes, sőt aranyos lánynak tűnsz, bár nálunk lennének ilyen lelkes 9.-esek. :)

Tényleg, elárulod merre laksz? Ha mégis nagyon bánt a dolog, biztos vagyok benne, hogy a legrosszabb környéken is akad ember, aki szívesen segítene neked fizikát tanulni. Ha csak magamból indulok ki akkor is.


16/f

2011. márc. 27. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
XXII. kerületben lakom, és most van egy fizika tanár, múlt héten voltam nála először, rögtön meg is tanította a sinus koszinust, azóta is nyitva van a szám. Még meg kell szoknom. De szeretném , hogy működjön, mert én már ezzel nem tudok mit kezdeni.
2011. márc. 29. 16:50
 7/9 anonim ***** válasza:

Nah örülök, hogy jutottal valamire, sok sikert! :)


16/f

2011. márc. 29. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
hát... köszi :) Bár most sem tudom megcsinálni a házit :( Hozzá se tudok kezdeni :/ Pedig már egy fél órája itt ülök fölötte :/
2011. márc. 29. 19:52
 9/9 anonim ***** válasza:
Most már komolyan érdekel miket vesztek ti fizikából? :P
2011. márc. 29. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!