Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Akárhol dolgozok, oda fejlődik...

Akárhol dolgozok, oda fejlődik minden, hogy szakmailag lenéznek a munkatársak, pedig nagyon jó vagyok. Miért?

Figyelt kérdés

Először is Excelben, wordben nem felhasználói szinten értek mindent, hanem majdhogynem programozói szinten, rengeteg elismerésben részesülök a főnökeim felől, mert ők konkrétan megkapják tőlem amit kérnek, mondhatni nélkülözhetetlen kincs vagyok.

viszont a munkatársak, akik nem látnak bele, mit is csinálok a gépen, szabályosan kérdeztek már olyanokat tőlem, hogy ezelőtt "dolgoztam e már számítógéppel egyáltalán"?!és amikor az irodámban vannak (ott a fénymásoló) a beszédstílusuk sem tükröz egyfajta tartást, amit mondjuk mások felvesznek akiket tisztelnek ...

és: újabban egy másik melohelyen vagyok pedasszisztensként (felmondtam, kimentem külföldre, vissza jöttem, átmenetileg) a gyerekek közti konfliktusokat simán lerendezem és nem vasfegyelemmel, hanem megtalálom az ő "nyelvüket" és simán megy minden ordibálás nélkül is, mindemellett egy másik pedassz. társam amikor kiabál velük, még rám is ordít(!) hogy szóljak már rájuk, nem csinálok semmit.

tehát a hozzám képest kis fiatal, tapasztalatlan kollega, azt hiszi én vagyok a béna és leural.


valamint egy utolsó példa:

középfokon megy nekem a német, egy barátom épphogy gagyog, és amikor itt voltak német ismerőseim ŐT dícsérgették, hogy milyen jól beszél, holott én fordítgattam oda-vissza....


tényleg nem tudom miért alakul nekem minden így?

ötlet?


2011. ápr. 12. 09:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Biztos nem vagy eléggé határozott. Ha biztonytalannak látszol, mások általában azt hiszik, hogy nem tudsz semmit, pedig lehet, hogy sokkal többet tudsz az adott dologról, csak átlátod a lehetséges problémákat is vele kapcsolatban, és ez látszólag bizonytalanná tesz.
2011. ápr. 12. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem csak irigyek rád, irigyek a tudásodra. :)
2011. ápr. 12. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat

első válaszoló lehet látja

mert tapasztaltam olyat, hogy valakii akkora butaságokat beszél, mint egy ház, de hangosan magyarázza, és mindenki bólogat és meghallgatják, csak én látom mi van....


a határozottság néha többet jelentene, mint maga a tudás?

2011. ápr. 12. 10:07
 4/6 anonim ***** válasza:

Az adott témában tudatlanok szemében gyakran igen, a határozottság többet jelent, mint a tudás. E miatt kell a határozottságra törekeni, különben lenyomnak :)

Van is egy ilyen kommunikációtechnikai elv, hogy az amit mondunk, csak 20-30%-ban számít, és az, ahogyan mondjuk 70-80%-ban.

2011. ápr. 12. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
határozatlan vagy
2011. ápr. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nálam ugyanez a helyzet! Amikor igazi tudásra van szükség, akkor hozzám rohannak, hogy segítsek. Én csendben segítek, mint akinek természetes. De egyébként meg nem verem nagy dobra. Inkább csöndes vagyok, stb.


A legutóbb volt viszont egy összetűzésem egyik kollégámmal, hogy közösen készítettünk elő egy tervet, és ő aratta le a babérokat, mert őt kérték fel, hogy adja elő...


Ekkor a szemembe mondták (és utólag azt gondolom, jogosan! bár tehették volna sokkal korábban is..), hogy én túl határozatlan vagyok, nem tudok kiállni. Ellentétben a kollégámmal, aki el tudja adni a semmit is, ha kell.


Ha gondolod, beszélhetünk erről, mert most már engem nagyon érdekelne, hogyan lehetnék magabiztosabb, határozottabb, jobb fellépésű. Mert a tudásom az megvan, de a határozottság, na az fogalom számomra.

2011. ápr. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!