Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért ír itt minden második...

Miért ír itt minden második ember primitív, igénytelen módon?

Figyelt kérdés

Miért van az, hogy egyesek teljesen figyelmen kívül hagyják a magyar nyelv szabályait? Se vessző, se pont, még a mondatkezdő nagybetűt sem használják, hogy a központozásról már ne is beszéljek.


A leggyakrabban azt a kifogást hallom a primitív stílusra, hogy ez nem kultúroldal - és akkor mi van? A második leggyakoribb, hogy így gyorsabban lehet írni - hogy spórol valaki pl. a nagybetűn, ha a Shiftet úgyis egyszerre kell lenyomni a másik billentyűvel? Vagy ilyen sokan nem jártak be irodalomórára?


Még csak nem is kötözködni akarok, csak valami elképesztően rossz nézni, hogy megnyitok egy kérdést és azt látom, hogy egy mondat körülbelül tíz sor ömlesztve. Tömör, írásjelek nélküli szöveg - és az illető még el is várja, hogy egy például egy filozófiai kérdésnél komolyan vegyük, amikor az általános műveltségét csillogtatja...


Azon túl, hogy ez "divat", szerintetek tényleg olyan rettentően nehéz néhány mondatot normálisan leírni?


2011. máj. 14. 09:36
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:

A válasz írója 84%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 10:3


Nem ez a legnagyobb gondunk, de mivel a kultúra kategóriában vagyunk, számomra nem túl meglepő, ha nem a "mi legyen a kutyám neve" ötvenezredszer feltett kérdésről társalgunk!

2011. máj. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:

Nem úgy írják a gépen élő mai generációk (akiket kedven mondatuk után;le se szarom, generációnak hívok), hogy ojan hanem úgy , hogy oan.

A hogy-ot szoktam ,h -ra rövidíteni és ha összetett mondatokat írok és írok, többnyire kiteszem a vesszőt.

Kedves kérdező mit is vársz ezektől a gyk -soktól?

Itt a tradicionális értékrendet úgy ahogy van megvetik és különböző magyarázatokkal pótolják.

2011. máj. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:

10:37-es vagyok:

Értem én,csak mondtam,hogy vannak ennél komolyabb problémák is.De azért ne idegeskedjetek annyit ezen,nem tesz jót az egészségnek!

:))

2011. máj. 14. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:
Arra azért kíváncsi lennék, hogy igénytelenül író ember olvassa-e ezt a kérdést és a válaszokat, illetve hogy elgondolkodik-e egyáltalán a tartamán?
2011. máj. 14. 10:51
 15/26 anonim ***** válasza:

Én odafigyelek a helyesírásra, szerencsére soha nem volt problémám vele, általánosban megtanultam, azóta használom. :D

1-2 elütésem persze van, főleg, ha gyorsan írok, de mostanában azt vettem észre, hogy ha ide írok kommentet, akkor a mondatot nem mindig kezdem nagybetűvel... ez csak 1-2 hónapja van, de rájöttem, hogy az msn lehet az oka.


nem hiszem, hogy mindenki buta lenne, meg igénytelen aki ilyen hibákat vét, én se érzem magam egyiknek sem, egyszerűen figyelmetlenség és az msn miatti megszokásból írok így.

2011. máj. 14. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

igen, a kedvencem a mien, ien, oan. szerintem azért írják így, mert annyira gyökerek, h nem tudják, hogy ly-nal kell írni, így próbálják magukat megkímélni az égéstől.


igénytelenek. engem is bosszant, többnyire ki is javítom az ilyeneket. persze jön a sértődés meg a gyorsan írtam.

a kedvencem a szar a billentyűzet válasz :D

2011. máj. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:

21:16


Nos, te sem adtál sokat magadra a kis kezdőbetűiddel ;)

2011. máj. 15. 13:45
 18/26 anonim ***** válasza:
0%

Mekkora primitív barmok vagytok ti!! És az mért baj, ha így írnak? Tényleg, sokkal gyorsabb, és akinek ehhez nincsen türelme, akkor lehet, hogy van az élethez semmi köze nincs a gépeléshez! Benne van a szabályzatba, hogy tisztelni kell a Magyar anyanyelvet, meg ő az Isten, a Teremtő?... Ez akkora nagy baromság, nem tudom mi a bajod/bajotok. Ha valakinek sietnie kell valahova, és gyorsan ír egy választ, akkor csak nem fog nyugoodtaan, széépeeen, laassaan írni! Nemm gondolod?

El kéne gondolkozni ezen, nincsen megírva a Nagykönyvben !!!


ui:Én helyesen írok, de akkor sem szeretem ezt a beszédet, hogy "igénytelen". Azt nem egí írásra mondják, hanem RÁD!

2011. jún. 12. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló! :)


Mondtuk már: a kisbetűkkel, meg helytelen írásmóddal senki nem spórol időt, max. nem lehet majd kibogozni mit akar írni, tehát ez nem jó érv. Furcsa, ln is gyorsan írok, és szembe sem jut, hogy minden szabály nélkül ontsam egymást után.

A baj ott kezdődik, amikor valakinek a helyesíráshoz lassúságra és sok időre van szüksége - eszerint nem nevelték bele az iskolában, sem otthon.

2011. jún. 13. 10:13
 20/26 anonim ***** válasza:
Attól még, hogy itt nem ír helyesen, az iskolában írhat úgy, lehet valaki azt sem tudja még, hogy, hogy lehet írni nagybetűt.^^ És az is, ha valaki 2.-os pl. (annak is lehet ilyen oldala) az nem tudja , hogy hova kell rakni a vesszőt...
2011. jún. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!