Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az Emósok és a Goth-ok miért...

Az Emósok és a Goth-ok miért visszahúzódóak?

Figyelt kérdés

Főleg a lányok, de 1-2 csávóban is megfigyeltem, tudom, hogy a két stílus teljesen más, de vidámnak még egyet sem láttam, sportolni se láttam egyet sem, mindig mindegyik csöndbe van (ami egyébként nem baj alapvetően, de azért társas lények vagyunk nem?), sőt azt is megfigyeltem, hogy mindegyik igen vékony testalkatú. Ennyire fanatikusan követik a stílusuk jellegzetességeit? Kicsit életképtelennek tűnnek nekem.

Egyébként egyik stílussal sincs semmi bajom, csak nem értem őket, és kíváncsiságból feltettem ezt a kérdést.


2011. máj. 18. 22:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%
fordítva, aki nem annyira visszahúzódo kevésbé valoszinűen választja az emot vagy a gothot mint követendő stílus.
2011. máj. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
23%
Épp azért lesznek ilyenek, mert visszahúzódóak. Azt hiszik, az egész világ ellenük van, azért nem tudnak beilleszkedni, ezért felveszik ezt a viselkedési formát.
2011. máj. 18. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
80%
Emósok már nincsenek, teljesen lejárt a dolog.
2011. máj. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
73%

Én visszahúzódó vagyok, de egyik stílust sem követem. :D

Egyébként, a kérdéshez hozzátéve: ők is társas lények, csak a saját stílusjegyükkel megegyező stílusú emberekkel vannak el.

2011. máj. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
80%

Sajnálom hogy nem tudok kielégítő választ adni, de szeretném elmondani hogy a goth nem stílus :)

Részemről simán beleférek szerintem az általad goth nak titulált egyének sorába, ellenben engem sportolni és nevetni is elég sokat látnak az emberek. Ráadásul még csak vékony testalkatú sem vagyok.

Szerintem te egységesen goth nak vagy emósnak nézed a gizda, sötétruhás, furán öltöző és ránézésre visszahúzódó embereket és ezért ez az apró képzavar :)

Másrészt az hogy csendesek:

„Az emberek, akik nem ismernek, azt hiszik csendes vagyok.. de akik ismernek, azt kívánják: bárcsak néha csendben maradnék."

Tehát szerintem csak a sötét és valószínűleg a tiédtől és környezeted nagyrészétől eltérő ruházkodási szokásokból fakadó, akaratlanul is negatív asszociációk következményei, hogy úgy gondolod hogy csendesek és visszahúzódóak, ami az általad értelmezett "társas lényeknél" szintén a negatívhoz közelítő tulajdonság :)

2011. máj. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Az utolsóhoz egy kis kiegészítés, most így újraolvasás után: a _nem vékony testalkat_ esetemben nem elhízottságot, hanem izmosabb, olyan egészen "emberi" formát takar :D


17F

2011. máj. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Én goth-féle vagyok,szeretek sportolni,lányhoz képest erős testalkatú is vagyok :D(izmos has,széles váll,erős lábak). Csak olyan közösségekben vagyok visszahúzódó,ahol érzem hogy nem nagyon örülnek a jelenlétemnek,mindenhol máshol a középpontban pörgök.


Hogy egy példát mondjak: az osztályban félrevonulok,mert a legtöbb srác leragadt a "nagy csöcs - jófej lány" szinten,a lányok meg élvezik a figyelmüket és senkivel se tudok egy jót beszélgetni. De a mindenfelől összeszedett (=eltérő korú,célú,viselkedésű,de egymásra hasonlító) baráti körömben be nem áll a szám,mindenkivel együtt röhögök,meg meséljük a sztorijainkat.


Szép napot!

2011. máj. 19. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Hali!Én sztem gothnak sorolható vagyok, bár hálég teljesen vidám és vigyorgó vagyok, és az egyszerű emberekkel is mindíg szót értettem..az hogy én ilyen fekete kedvelő extrém lány vagyok csíkos színes hajjal, az még nem jelenti azt, hogy más vagyok..nagyon nem a ruha teszi az embert!Amúgy én kicsit husi vagyok, és ínyenc.Imádok enni, és főzni is, van sok barátom, de tény a 80% goth vagy rocker vagy metálos,a többi húsz átlagember, diszkós (ruhájú), rapper, meg felnőtt emberke :DDD

Tény, utálok sportolni, nekem a tv nézés a kedvenc sportom! :D

Emókat nem ismerek, de úgy tudom inkább ők a szomorúak..

Amúgy látom elég sok a kivételes goth :DD

Ja és én elég alkalmazkodó vagyok, próbálok békességben élni mindennemű humanoiddal :DDD

(ebbe te is beletartozol! :DD)

2011. máj. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

azért mert csak divatolnak.

mindegyik depis is ezért öngyi lesz.


egyébként meg ha van egy átlagnál nagyobb értelmi/érzelmi intelligenciával rendelkező egyén, nem fog leragadni az unalmas és buta "normális" embereknél, még szép hogy nem beszélget velük és a sajátjai közt érzi jól magát.

hogy ellenük van e a világ? szerintem az a beteg ember akinek ezzel a világgal nincs semmi baja.


van köztük is divatmajom

2011. máj. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ez nem stílus-, hanem pszichoszociális kérdés.
2011. máj. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!