Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyn tudnék megismerkedni...

Hogyn tudnék megismerkedni Afrika, illetve a globális problémák iránt elkötelezett emberekkel?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék olyan emberekkel barátkozni, akik szeretik Afrikát, elkötelezettek Afrika, illetve az emberiség iránt, és nagyon erős elhivatottságot éreznek magukban, és úgy érzik, az az életfeladatuk, hogy részt vegyenek a globális problémák megoldásában, ezenkívül nagyon érdekli őket Afrika.

A közösségi oldalak kilőve, mivel ott csak rövidtávú ismerettségeket lehet kötni.

Vannak ilyen civil szervezetek Mo.-n, amelyek Afrikával foglalkoznak, és vannak nekik programjaik/rendezvényeik is, de azok nem úgy vannak megcsinálva, hogy ott ismerkedni lehetne emberekkel.

Ha van valami tippetek, hogy hogyan tudnék megismerkedni ugyanolyan érdeklődésű emberekkel, mint én, akkor légyszi írjátok meg.

Minden segítséget köszönök.

Üdv: egy 29/L aki nagyon-nagyon szereti Afrikát, és az afrikai embereket


2011. jún. 13. 23:43
 1/7 anonim ***** válasza:

Én pl. ilyen vagyok - nagyjából.

Nemzetközi tanulmányok szakon tanulok, és Afrikára, nemzetközi fejlesztés és segélyezés témakörre szeretnék specializálódni.

Azért csak nagyjából vagyok ilyen, mert látom a dolog korlátait. Egyrészt egy fecske nem csinál nyarat. Kettő sem. Főleg ha nincs az állami szinten szándék a problémák megoldására, márpedig nem nagyon van, hiszen a mindenkori kormányzat a saját nemzeti érdekei mentén gondolkozik. A nemzetközi szervezetek segélyei is érdekeket szolgálnak, ami egyfelől érthető, másfelől elszomorító.

A másik dolog: a civil kezdeményezéseket kevesellem, bár ezek is hatékonyabbak lennének együttműködéssel és nemzeti szinten történő ösztönzéssel.

Hihetetlenül összetett a probléma, nagyon érdekes és sürgető. Én ezen szeretnék agyalni. Tervezek egy fél- vagy egyéves önkénteskedést is valahol Afrikában, remélem tényleg lesz rá lehetőségem.

2011. jún. 14. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én is imádom Afrikát.Már kétszer voltam ott,és hál istenek barátokat is találtam akik ott élnek kint.Remélem,hogy újra eljutok arra a csodás kontinensre.Sajnos nem tudom,hogy milyen szervezet foglalkozik vele(ha tudnám,tuti segítenék) én egyénileg jutottam ki,és szereztem barátokat.Tervem be van,hogy kint is éljek végleg..
2011. jún. 14. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Mitől olyan csodálatos Afrika? Ti megtudjátok fogalmazni? Utolsó! Melyik részén telepednél le?
2011. szept. 13. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

Számomra Afrika azért szép,mert más kultúra,más emberek,más életszemlélet,más életvitel.

Mivel én totál idegen helyre nem szívesen megyek,főleg ahol senkit nem ismerek így az én esetemben csakis Pretoria, South Africa jöhet szóba.Ott élnek barátok,és ők szívesen látnak,segítenek..Már voltam itt,és csodás város..Bár az igaz,hogy turistaként mindig másképp látjuk a dolgokat,mintha ott élnénk,de valamiért érzem,hogy nem csalódnék benne akkorát mint Londonban.(Angliából egy kicsit elegem lett)

2011. szept. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Miért van az, hogy mindig csak a nőket érdekli Afrika? Miért motoszkál a fejemben a gondolat, hogy titeket csak a fekete fickók izgatnak, nem a problémáik?
2011. szept. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Utolsó, ne legyél már ilyen bunkó kérlek.

Nincs szándékomban felszedni fekete pasit, és az én értékrendem szerint nem úgy működik a dolog, hogy felszedek egy pasit, oszt jól van. Ha Isten fehér, fekete, sárga, stb. vagy akármilyen pasit ad, azt a nőnek el kell fogadni, és kész.

Engem nem a fekete pasik érdekelnek, hanem Afrika problémái. Remélem, hogy a többi nő sem a pasikra hajt egy-két kvétellel.

Ha a kérdésemre végre válaszolna valaki, annak viszont nagyon tudnék örülni.

Üdv: 29/L

2011. szept. 13. 23:53
 7/7 anonim ***** válasza:

Tegnap 13.30-nak

tegnap 11:26 vagyok.

Engem mint nőt nem vonzanak a fekete férfiak.HA tudni akarod,boldog házasságban élek.A férjem magyar akárcsak én.Mindketten mennénk Afrikába,mert mit férfi őt is vonzza az a kontinens..

Gondolom a bunkó megjegyzésedet saját tapasztaltból írtad..

2011. szept. 14. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!