Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Van jobb a békénél? (Pl. A...

Van jobb a békénél? (Pl. A béke hová fejlődik/fejlődhetne tovább - Vagy máshogy mondva, mi (lehet) a béke következménye - stb. )

Figyelt kérdés
2011. jún. 24. 20:03
1 2 3
 11/27 anonim válasza:
Inkább kihagyom a sátánista sötétkedésedet -.-" nemtelik el csak 30 év majd elő fogod te venni hamarabb mint én azt a retket;)
2011. jún. 25. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
Az nem retek, hanem könyv. Ellenben a Biblia tele van avval, hogy az emberek és istenek hogyan szivatják és utálják egymást. Meg gyilkolják. Én nem szeretem az erőszakot, úgyhogy nincsen Bibliám, és nem is lesz.
2011. jún. 25. 16:13
 13/27 anonim ***** válasza:

"Én nem szeretem az erőszakot"


Szép szavakkal nem fogod megváltoztatni a világot, csak szóval és tettel együtt...

És azzal, hogy odamész a kis dzsozefínához, megdícséred és megsimogatod a fejét, hogy "Jájj de szíp dúcseengábáná cipődzst loptá, de ne dzsinád töbet!" nem igazán csinálsz semmit.

2011. jún. 25. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
Lehetőleg a kérdésre válaszoljatok...
2011. jún. 26. 03:44
 15/27 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Ahhoz, hogy az egész világon béke legyen, előbb az emberi szívekben kell hogy megteremtődjön a béke.

Itt Európában szerencsére nincsen háború, fegyveres harc, de nagyon sok embernek nincs béke a szívében, és ez önmagában nagyon romboló tud lenni.

Ha a te szívedben béke van, azt ki fogod sugározni a környezeted felé, és máris tettél valamit a világbéke megteremtése érdekében.

Ha Bahá'Ulláh Prófétát követed, vagyis az ő vallását, akkor teszel igazán sokat a világbékéért.

A Bibliát meg ne gyűlöld, mert Bahá'Ulláh Próféta azt mondta, hogy tiszteljük az előző korok vallásait, szent könyveit. Ha azonbana Sátánt szolgálod, azzal nem mozdítod előre a világbékét, hanem az emberiség pusztulását segíted elő.

Olvasgasd Bahá'Ulláh Próféta írásait, és rakj rendet a saját szívedben, különben semmit nem fogsz tudni tenni a békéért.

Ha segítségre van szükséged, írj privit, állok rendelkezésedre.

Üdv: Annazara

2011. aug. 8. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:
Rég röhögtem ilyen jót, köszi :)
2011. aug. 8. 13:49
 17/27 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Nem tudom, min röhögtél, de ha arra a szintre süllyedtél, hogy Bahá'Ulláh prófétát kiröhögöd, illetve kiröhögöd a baháí vallást,akkor felejtsd el, hogy valamit is tenni tudsz a világbékéért, mert ilyen irányú törekvéseidet nem fogja Isten elfogadni.

Üdv: Annazara

2011. aug. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:
Tényleg ilyen nehéz a kérdésre válaszolni?
2011. aug. 8. 16:42
 19/27 anonim ***** válasza:

„Ellenben a Biblia tele van avval, hogy az emberek és istenek hogyan szivatják és utálják egymást.”


Milyen istenek? Csak kettőt mondj, annyival is beérem!

2011. aug. 8. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

"Ha választhatnék hogy béke legyen vagy igazság, az igazságot választanám."


A kettő valóban nem szétválasztható! Igazság nélkül nincs béke. Igazi béke semmiképp. A békét gyakran keverik össze a fegyverszünettel, vagyis azzal az állapottal, mikor éppen nem dörögnek a fegyverek és nem gyilkolásszák halomra egymást a népek, de a fegyvereiket készenlétben, lezsírozva egymásra fogják azért a "biztonság kedvéért". Ez egy hamis és végzetes illúzió, egy sátáni mese, mely nem teszi "biztonságosabbá" a világot, csak éppen fenntart egy elképesztően törékeny egyensúlyt - de ez mindig csak ideig-óráig működik, hiszen a feszültség valahol mindig kisülést okoz.


A feszültség pedig azért van jelen folyamatosan az egész világon, mert NEM AZ IGAZSÁG SZERINT ÉLNEK az emberek, hanem mindenféle hamis és gyilkos eszmék irányítják őket, melyeket ők teljesen természetesnek vesznek (Ilyen a nacionalizmus azon formája is, mely nemzeti gőgöt, vagy felsőbbrendűséget épít ki a benne hívőkben!)


Ne gondoljuk, hogy a szélső-jobb gyilkos eszméi a károsak csupán, mikor olyanná tesznek, mint az a norvég f@szkalap a hetekben. Ezeknél és a néhány gyilkos szektánál NAGYSÁGRENDEKKEL nagyobb áldozatot követeltek azok az úgynevezett "bevett történelmi egyházak", melyeket néhányan ma is majmolnak és dicsérnek. A politikáról és a gazdasági élet visszaéléseiről nem is beszélve!

2011. aug. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!