Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Élet és komolyság, együtt jár?

Élet és komolyság, együtt jár?

Figyelt kérdés

Sokszor amikor egyedül vagyok, elgondolkodom azon, hogy miért kell egyáltalán bármit is komolyan vennünk az életben? Ha kissé szélsőségesen nézzük: Mi történhet? Max meghalunk nem? A vége úgyis ez lesz.

Igazából csak az az érthetetlen számomra, hogy miért görcsölünk rá akaratlanul is dolgokra, miért tűnnek olyan fontosnak, teljesen apró dolgok? Abszolút nem kellene komolyan viselkednie senkinek, csak az egészségével kapcsolatban. Egy idő után valami mégis arra készteti az embereket, hogy vegyék komolyan a dolgokat, tragikusan fognak fel mindent, pedig egyáltalán nem az semmi sem ha nyugodt állapot közt végiggondolunk mindent. Én is egy pillanat alatt azon kapom magam, hogy komolyan veszek rengeteg dolgot, holott teljesen szükségszerűtlen.


2011. júl. 18. 18:51
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem rossz felfogás az, hogy semmit nem kell komolyan venni. Nyilván rengeteg dolog akad, amit túlparázunk, amire rágörcsölünk, de azért ez a "max. meghalunk" csak egy kósza pillanatban tűnik olyan semmisnek.

Aztán mikor ott állnál, abban az utolsó pillanatban, hidd el, hirtelen túl fontossá válna minden, amit szerettél.

2011. júl. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

micsoda gondolatok! az ember túl sokat filozofál. ezt is meg lehet állapítani :)

Na de. Semmit sem kellene komolyan venni. Nem is kötelez senki és semmi rá. de még is azt tesszük, nem?

Próbáltad már nem komolyan venni, azt amit tényleg annak veszel? és sikerült? Nem tom... én próbáltam, nekem nem jött össze.

Szóval, nem kötelező komolyan venni, semmit. de az ember nem tud ez ellen tenni általában, így van "programozva", hát így élünk..

2011. júl. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

22:06


Nekem sikerült, addig, amíg ezt a szemléletet tartottam magam előtt, de ahogy telt az idő visszazökkentem.

2011. júl. 20. 23:09
 4/5 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Szerintem Te nem a komolyságra gondolsz, hanem az értelmetlen, állandóan jelen lévő stresszre. Alapvetően semmi köze a mindennapi életnek ahhoz, hogy komoly vagy-e vagy sem. Főleg azért, mert ez egy tök relatív dolog.. Az élethez igen is szükség van komolyságra,komolyan kell venned, ha vannak céljaid! Pont ez a lényeg.. Ha léha életet élsz, és semmi nem érdekel, akkor valóban nem kell komolyan venned az életed, hisz legfeljebb meghalsz.. De céljaid vannak, álmaid.. Akkor azokért igen is meg kell harcolnod! Amivel Neked van bajod, szerintem az a stressz alapvetően. Hogy mindig, mindenen stresszelünk. Pedig hidd el, nyugodtan is lehet ám élni, boldogan.. Nézd csak meg a skandinávokat ;)
2011. júl. 21. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

08:33


Igen, pontosan erre gondoltam, csak tovább görgettem, mivel az életből és belőlünk fakad a stressz, vagyis abból, ahogyan látjuk a dolgokat. Rátapintottál a lényegre. :)

2011. júl. 21. 22:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!