Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Barátnőnek elszoktátok mondani...

Barátnőnek elszoktátok mondani azt, hogy öngyilkosságra gondoltatok? Lent.

Figyelt kérdés
Arra vagyok kíváncsi, hogy megosszam e a barátnőmmel azt, hogy én már gondoltam öngyilkosságra. Azért tettem fel itt a kérdést, mert érdekelne, hogy mit gondoltok. Egyébként nem azért gondoltam öngyilkosságra, mert nem kaptam csokit.
2011. aug. 14. 15:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mi a baj, hogy öngyilkosságra gondolsz? Egyébként ne gondolj rá, hiszen biztos sok embernek hiányoznál! Így ismeretlenül is kérlek, ne csinálj butaságot!
2011. aug. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Szerintem ne. Ha gondjaid vannak azokat osszd meg inkább mint azt hogy öngyilkos akarsz lenni. Ez a kulcs. Nem tudom milyen gondjaid vannak, de hidd el mindent meg lehet oldani. És nem akarok prédikálni, de az a sok ember mit oldott meg vele, hogy öngyilkos lett? Mert szerintem semmit. Csak magára gondol az ilyen ember ... a barátokra, családra sosem...

19/L

2011. aug. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én elmondtam és meg is szakadt a barátság. Megijedt, holott segítenie kellett volna szerintem.
2011. aug. 14. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Egyetértek a 16:31-essel! Inkább arról beszélj neki mi miatt érzed rosszul magad.

Én ilyen gondolatokat sosem osztanék meg másokkal, kivéve persze, ha szakember (pszichológus, pszichiáter) az illető. Mikor hajdanán látványosan depressziós voltam (akkor sem panaszkodtam senkinek, mégis) eléggé elkerültek az akkori "barátaim". Szerintem ez ijesztő egy olyan embernek, aki nem tapasztalt hasonló érzéseket, viszont kívülről látja a másik csúszását. Inkább könnyed, vidám társaságot keresnek...

2011. aug. 14. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az öngyilkosság nem megoldás, mert rögtön újjászületsz és ugyanolyan életkörülmények között fogsz felnőni. Tehát ugyanaz az lesz a problémád mint az előző életedben. Arról nem is beszélve, hogy fájdalmat okoznál azoknak, akik szeretnek.
2011. aug. 15. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!