Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogy lehet a zene ilyen...

Hogy lehet a zene ilyen hihetetlen hatással az emberre? (lent)

Figyelt kérdés

Konkrétan erről a kis zongoradarabról van szó:

http://www.youtube.com/watch?v=lbJ13Rucbtc&feature=related


Fogalmam sincs, miért, de sokkal gördülékenyebben gépelek, miközben ezt hallgatom - szükség is van rá, de fogalmam sincs, miért. Próbálkoztam hasonlókkal, de egyik sem hatott így rám, sőt, volt, ami kifejezetten nehatívan befolyásolt, és elvonta a figyelmem, ez viszont épp ellenkezőleg hat, koncentrálni is jobban tudok. Miért lehet ez? Van rá valami magyarázat?


Esetleg hasonló dinamikájú darabokat, ha tudnátok linkelni, annak is örülnék, felpontozlak.


2011. aug. 29. 02:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez az ízlésed erre pörögsz fel, engem spec idegesít pl. mert túl lassú harmat gyenge nem tartozik még távolról sem a kedvenceim közé az ilyen irányzat.
2011. aug. 29. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A zene azon művészetek egyike, melyet élvezhetsz bármilyen más tevékenység közben. Minden művészeti ágban találni olyan alkotásokat, melyek inspirálóak: egy festmény, egy film, akár egy épület, egy folyamat... csak ezek közben ott kell lenni, azt kell nézni, míg zenét bármikor hallgathatsz szinte, ha írsz, ha tanulsz, ha alkotsz, vagy csak pihensz. Így a zenénél ez a hatás nagyon jól kijön. Nekem is nagyon tetszik az általad linkelt zongoradarab, véleményem szerint ez az egyetlen hangszer, amit kíséret nélkül órákig is tudok hallgatni, és nem lesz unalmas.


Yiruma többi darabja is hasonló, de én nagyon szeretem a komolyzenét is: Csajkovszkij, Muszorgszkij, Beethoven, Carl Orff, Debussy, Brahms esetleg Mozart - ők a kedvenceim. Persze könnyűzene is jöhet, főként pop-rock irányzat, magyar vagy külföldi...

2011. aug. 29. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ja, és Vivaldi Négy évszakából a tavasz meg az ősz is nagy kedvenc számomra :)
2011. aug. 29. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Lehet késtem 2-3 évet, de, ha nem probléma:

http://www.youtube.com/watch?v=fj6pQPvuPe4

2013. márc. 10. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Lehet késtem 8 évet, de az első válaszoló pusztító őszinteségén besírtam. :D
2019. szept. 24. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!