Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mostanában milyenek az ovis...

Mostanában milyenek az ovis ballagások?

Figyelt kérdés

Régen voltam ovis :D, nem emlékszem már, hogy hogy működik, a lányom meg az idén ballag.

Ilyenkor szokás virágot venni a kis ballagónak, meg ajándékot? Esetleg kisebb bulit is szoktak tartani, vagy csak elballag, hazamegyünk, és kész? :)


2009. ápr. 21. 15:03
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kell túlzásokba esni. Elballag és kész.


Az én kisfiamén biztos nem lesz semmi extra. Eleve az oviban nincs ballagás. Csak aznap kis bulit rendeznek azoknak akik iskolába mennek: lufikkal meg sütivel és kész. Mi szülők ott sem vagyunk. De nem is kell.

2009. ápr. 21. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Röhejesek! Sajnos! Lassan már a bölcsisek is "ballagnak"..
2009. ápr. 21. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Na jó, de ovis ballagás már az én időmben is volt, úgy jó 20 éve... Szerintem ez nem újdonság. Én sem akarom túlzásba vinni, de mondjuk azt jó lenne tudni, hogy virágot "kell" vinni, vagy valamit?
2009. ápr. 21. 19:17
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem a gyereknek az óvónőnek szoktak.
2009. ápr. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Csak lassan már aranyláncot, meg gyűrűt vesznek az ovisnak is a "ballagásra" mintha az valami teljesítmény, vagy érdem lenne..


Igen , a mi időnkben is volt 30 éve ovodásbúcsúztató, de korántsem ilyen felhajtással. A kisebb gyerekek búcsúztatták a leendő iskolásokat, de ezt nevetséges ballagásnak titulálni.


De hát most ez a divat

2009. ápr. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nem tudom máshol hogy volt, de nálunk ballagásnak hívták. Arra emlékszem is, hogy a húgom kapott virágot, persze ezen kívül nem volt semmi extra.

Én csak annyit kérdeztem, hogy mostanában van valami változás, vagy még mindig ennyi a szokás, de úgy látom egyesek itt azt hiszik, hogy én fergeteges bulit akarok szervezni, és milliós ajándékot adni a lányomnak, pedig ez egyáltalán nem igaz, de mindegy.

2009. ápr. 21. 22:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!