Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Lámpalázra valami jó módszer?

Lámpalázra valami jó módszer?

Figyelt kérdés
2011. szept. 10. 12:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Két-három feles, aztán menni fog.
2011. szept. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kapcsold le a lámpát.
2011. szept. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mindenkinek van lámpaláza. Ha biztos vagy abban,hogy betanultad a szöveget, vagy produkciot, akkor nincs baj
2011. szept. 10. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
De akkor is baj van.. mindjárt érettségi és nem tudok úgy kiállni emberek elé és beszélni , hogy ne fagyjak le vagy ne sirjam el magam.. ilyen szinten..
2011. szept. 10. 14:08
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát, én is ilyen voltam. Nekem az segített, mikor gyülekezetbe kezdtem járni és kénytelen kelletlen ki kellett menni a lelkipásztor felhívására bizonyságot tenni több 100 ember elé. Akkor nekem mindig az segített, ha elsütöttem az elején egy poént és mindenki röhögött, én is. Onnan kezdve már tudtam beszélni. Középiskolában még sima órai feleletnél is elfulladt a hangom, a felolvasás volt a rémálmom. Sokáig ezért nem akartam gyülekezetbe se járni. Végül az említett módon legyőztem a gátlásaimat, bár akkor persze azt hittem, Isten segített. Ma már inkább azt gondolom, lett néhány sikerélmény, ami megadta azt az önbizalomlöketet, amitől túl tudtam jutni ezen a fóbián.

Egyébként jó szónok lennék, ha egyszer elkezdek beszélni, megáll a levegő a teremben. Azt gondolom, ez azért van, mert számomra annyi energia kell ahhoz, hogy végig tudjam csinálni, hogy az egyszerűen lehengerli az embereket.

Szóval hidd el, a képesség benned is ott van. Önbizalom kérdése az egész.

2011. szept. 10. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én most vagyok túl egy prezentáción ahol a gyakorlatról kellet beszélnem .Először nagyon féltem hogy a nevemen kívül semmit se tudok mondani de végül sikerült.És ebben az is segített hogy előtte volt egy srác akiből alig tudták kiszedni hogy mi volt és ezután én eldöntöttem nem akarok így járni igen is érthetően fogok beszélni . És a végén megtapsoltak és jól esett .Tudom hogy ha csak a tanár értette volna amit mondok nem tapsolnak meg.És még az is segített hogy senkire se néztem .
2011. szept. 11. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!