Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi gazdagnak számítunk?

Mi gazdagnak számítunk?

Figyelt kérdés
Mert én annyira nem érzem úgy, hogy nagyon az lennék, mégis sokszor szólnak le amiatt, mert rajtam Vans cipő van, vagy mert okostelefonom van, xboxom, stb...és nem nézem le azt akinek erre nincs pénze. Amúgy anyám elég rosszul keres, apám viszont viszonylag jól.
2011. szept. 17. 23:38
1 2
 1/12 x) ***** válasza:
Inkább átlagosnak mondanám :) ha luxusvillában élnétek 3 medencével akkor lehetne mondani hogy gazdagok vagytok. Illetve anyagilag. Emberileg most mindegy. Szóval kb ennyire telik a legtöbb átlagos családnak. Elektronikus dolgok, pár márkás ruha, otthonos ház. Csak van ahol ezt a pénzt értelmesebb dolgokra is fel tudják használni :)
2011. szept. 17. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 ava87 ***** válasza:

Ezt ennyiből nem lehet megállapítani, meg amúgy is, ez csak viszonyítás kérdése.

Kamasz koromban nekem is volt Vans cipőm, meg viszonylag jónak számító telefonom (nem a legdrágább, de azért olyan, ami nem számított gagyinak), de nem voltunk gazdagok, csak egyszerűen ilyeneket kértem szülinapra, mert ezekkel úgy voltam én is, meg a szüleim is, hogy sokáig jók lesznek (a Vans cipőmet 4 évig hordtam például). Az szerintem tipikusan az a márka, amelyik megéri, mert sokáig jó.

2011. szept. 18. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
igen, gondoltam, hogy beleírom, hogy ált. ésszel veszem a dolgokat, pl a Vans cipőt is 22-ről leárazva 14-ért, a mobilomat előfizuval, az xboxot flashelve. Meg tudnám venni a játékokat, vagy a drágább cipőt, csak azért ha tehetem spórolok azon amin lehet :)
2011. szept. 18. 00:05
 4/12 anonim ***** válasza:
szerintem olyan nem is kőgazdag,de nem is szegény :)
2011. szept. 18. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ilyen az emberi természet, ha ugy látja az egyik, hogy a másiknak egy kicsit is jól megy, akkor azt le kell újgazdag köcsögözni
2011. szept. 18. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Attol fugg, hogy mi a fontossagi listatok. Én pl. nem veszem meg 300 Ft-ert akolat, ha tuom, hogy van, ahol 195 Ft, mert vagy kibirom hazaig, e siszom vizet, vagy megveszem akkor, ha elérek a 195 Ft-os kozertig. És nincs okostelefonom, meg 4 E felett sem veszek cipot... viszont van sajat lakasom, 3 E db konyvem, nyelvizsgaim, diplomaim, és nem tartozom senkinek. Nekem ezek allnak a fontossgai lista élén, tehat erre JUT penz, draga cipore nem. Erted. És ezt senki nem latja, nem latszom gazgagnak, megis gazdagabb vagyok annal, akinek drga a kulso megjelenese, de hitelbol vasarol.

35N

2011. szept. 18. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

... ugy ertem, hogy ha mindenetek megvan, es a fontossagi lista végén all a cipo es okostelefon, és MEGIS jut ilyenekre boven, akkor gazdagok vagytok.

Ha meg ezek allnak a lista elejen, es kozben nem sajatotok a lakas, auto, hanem a banké, es nem tudtok kolteni iskolara, muvelodesre, konyvekre, szinhazba, kulonorara, sportra, meg minden eletteruleten arra, ami a jó élethez kell, akkor nem vagytok gazdagok, egyszeruen csak a jobban lathato helyre csoportositjatok a penzeteket.

35N

2011. szept. 18. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Attól, hogy ad a külsejére, és nem olyan agyonintelektuált, mint te, még nem biztos hogy anyagilag gazdag és szellemileg szegény
2011. szept. 18. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
79%
Maximum a felső középosztály, de gazdagok biztosan nem. Magyarországon viszont, aki nem avas lóbelet eszik turkálós ruhákban, az már megbotránkoztat másokat.
2011. szept. 18. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

iPhone 4-em van, tavaly voltam 200ezer forintból Skóciában és Londonban kiruccanni, számítógépem, tévém külön van, 17ezres Adidas cipő rajtam.


DE!!!


Sokszor nincs 200forint sem nálam, nyáron pénz hiányában sehová nem mentem el, és sok ruhám nem csak NewYorkerből, hanem kínaiból és turiból is van. Nincs saját autóm, a bankkártyámon kemény 8ezer forint van, és minden egyes elköltött forint után komolyan számolnunk kell.


Külsőre lehet, hogy azt gondolnák sokan rólam, hogy elkényesztetett újgazdag vagyok, pedig egyáltalán nem. 5-en élünk 1 keresetből, csak van egy nagybátyám, aki kisegít, és néha félrerakok, spórolok. Van, hogy nem is viszek kaját suliba néha.


A beszólásokkal ne törődj.

2011. szept. 18. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!