Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek igénytelenség, ha...

Szerintetek igénytelenség, ha valaki nem ír helyesen a saját anyanyelvén?

Figyelt kérdés
2011. szept. 23. 07:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Határozottan IGEN!
2011. szept. 23. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Én folyamatosan javítom magam a net hibajavító funkciójával mert nem tudok sajna helyesen írni és igen! saját magam fel tudom idegesíteni azzal hogy nem megy a helyesírás! nem látok logikát benne mit miért írnak úgy de szval idegesít az 100.
2011. szept. 23. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az.
2011. szept. 23. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy nem ír le minden szót helyesen, nem igénytelenség, bárkivel előfordulhat, hogy elír valamit. De van olyan, aki pl. nem használ írásjeleket, látszik az írásképén, hogy soha nem volt könyv a kezében, ha meg szólnak neki, hogy tanulja meg legalább az alapvető szavakat, akkor kijelenti, hogy tudna írni, de nem figyelt oda. Ez már igénytelenség, amellett, hogy szánalmas kifogás is.
2011. szept. 23. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Igénytelenség. Engem kifejezetten dühít, ha azt látom, hogy valaki vét. A gépelési és helyesírási hiba között pedig sokszor különbséget lehet tenni, tehát arra sem fogható a tévesztés. Arról nem is beszélve, hogy amint megfogalmazunk egy választ teszem azt itt - a hozzászólás írásához szükséges rubrikában a helytelenül írt szót a rendszer automatikusan piros hullámos vonallal aláhúzza. Nem értem, ha látja, miért nem javítja, pedig ha rákattintana, még a szó megfelelő javításához is feladna lehetséges változatokat attól függően mit akarhatott leírni a kérdező.

Van egy másik gond is. A divatszövegelés. Én így hívom, lényegében a magyar szavak teljes kifordítása mind a szó tövében, mint írásában. Ilyen a szercsi, lávcsi és társaik, vagy a másik, amikor bizonyos betűket másokkal helyettesítenek. i-y, v-w, stb. Utóbbinál már tettem néhány tizenévesnek megjegyzést, mire felháborodva közölték, úgy írnak, ahogy akarnak, menjek a fenébe, amúgy pedig helyesírási versenyt is nyertek már, tehát tudnak helyesen írni, de nem akarnak. Az ilyen is idióta.

2011. szept. 23. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

"Azon elhivatott személyek,

akik képesek a megfelelő helyesírás varázslatát használni, sokszor megdöbbenten veszik tudomásul,

hogy mennyire magukra maradtak a világban ezzel a tudással.

Nem jó egyedül lenni!

Aki nem csökkent értelmi képességű, vagy egyéb,

külső tényező által nem korlátozott,

ám mégsem fektet hangsúlyt a megfelelő helyesírásra,

arról egyértelműen elmondható, hogy nem érdekli az,

aki olvassa őt, nem foglalkozik a közönsége megítélésével, csak magának ír…

A helyesírás, megfelelő nyelvhasználat nem olyasmi,

mint az éneklés vagy a rajz.

Elsajátítható, megtanulható - ahogy a szorzótábla is,

vagy ahogy a saját lakcímünk, vagy a hét napjainak egymásutánisága.

Kézenfekvő tehát, hogy akiben az igényességnek akár a szikrája is megvan, az arra törekszik,

hogy a lehető legjobbat adja magából,

amikor mások elé áll - akár személyesen,

akár szavai tükörképének homályán keresztül.

Ha nem veszem a fáradságot, hogy pontosan írjam le,

amit szeretnék, nem tisztelem meg az olvasómat azzal a lehetőséggel, hogy érthetővé teszem számára a gondolataimat.

Csak a magam gyönyörűségére írok.

Ha viszont nyilvánosan elhelyezem az írásomat,

vagyis számítok rá, hogy elolvassa valaki,

akkor kutya kötelességem érthetően és szabatosan átadni!


Nem születünk Aranynak, Kosztolányinak, Németh Lászlónak, de igyekezhetünk jól illeszkedni legalább az árnyékukba!!! Az igénytelenség ezen formája csak annak zavaró,

aki maga nem sajnálta az időt a helyesírás,

s persze bizonyos stílusbéli formulák elsajátítására.

Az azonban nem megengedhető szerintem,

hogy nyilvános közegben megjelenjen a silány, igénytelen, az olvasót le sem sajnáló emberek "védjegye". "

2011. szept. 23. 08:22
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Szomorú, hogy vannak olyanok, akik arra sem veszik a fáradtságot, hogy utána nézzenek, vajon miért húzza alá pirossal a hibajavító a szavakat.
2011. szept. 23. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

A helyes írás olyan, mint a rendszeres zuhanyzás. Nem tűnik fel, de hiánya rettenetesen zavaró a többiek számára.


És idegen nyelven is lehet helyesen írni. Ha a használt szavak nem is mindig a legmegfelelőbbek a szinonímák közül, annyit megtehetek, hogy helyesen írom le!


És igen, igénytelenség. Védhetetlen, magyarázhatatlan szegénységi bizonyítvány.

2011. szept. 23. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

"akik arra sem veszik a fáradtságot"


Az ember fáradságot vesz, nem pedig fáradtságot, de amúgy egyetértek veled.

2011. szept. 23. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Teljes mértékben.
2011. szept. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!