Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Rossz dolog felnőni. Éreztél...

Rossz dolog felnőni. Éreztél már így?

Figyelt kérdés

Nem akarom, hogy véget érjen az általános. Nem akarok felnőni. Itt akarok maradni ebben a 26fős osztályban. Igen, van néhány ribanc, egy-két stréber, meg egy rakat idióta, de ez az én osztályom. És a jelenlegi életem.

Mennyit mondják, hogy két év, az hosszú idő, messze van még stb. Hamar elszáll két év. Észbe sem kapok, és itt az évzáró, nyáriszünet, évnyitó, évzáró, majd megint nyár, és itt a vége.

Ha így belegondolok, nincs két év. Nekem biztosan nem. Nem, Én nem megyek sehova. Csak Ő. Itthagy. Várja a gimnázium.

Fogalmam sincs, mit fogok csinálni az utolsó napon. Mosolyogva integetek, majd vegignézem, ahogy elsétál a barátnőjével?


Napközben eszembe sem jutnak ezek a dolgok. A suliban minden termesztés, mintha örökre így maradna. De amikor egyedül vagyok, mikor ülök a buszon, vagy fölébredek éjjel... Rögtön nedves lesz a szemem, a torkomban gombóc lesz, és szaporán veszem a levegőt.


Igen, igen. Még ennyi és annyi hónap, de tudom, hogy egyszer eljön a vége, mikor búcsút kell vennem az osztálytársaktól, azoktól akiket utálok, a legjobb barátnőmtől, és tőle is...


2011. okt. 8. 13:29
 1/10 anonim ***** válasza:

még van 2 év az általánosból? akkor most vagy 6-os?

egyébként persze, érzünk így. de majd a gimnáziumot is nehéz lesz otthagyni..

2011. okt. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 cirmos62 válasza:
Nekem a felnőtté válással nem volt semmi bajom, de így 50 felé már kezd rosszul esni az idő múlása. Különösen, hogy azt látom, az időseket sokan nem veszik már semmibe, hülyének nézik őket.
2011. okt. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én állandóan ezt érzem mostanság..Elballagtam gimiből, a nyaram maga volt a pokol, most vagyok elsőéves az egyetemen. Ott nem is rossz, de rettegek mi lesz majd a jövőben.


19/L

2011. okt. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
7.es vagyok. És ezt az évet is beleértve.
2011. okt. 8. 13:41
 5/10 anonim ***** válasza:

Attól, hogy gimnáziumba mész még nem leszel felnőtt... Én már lassan végzek a fősulival és most is napi szinten beszélek az általános iskolai osztályomból azokkal akit kedveltem, a többiek nem is hiányoznak.


Egyébként ha elolvasod amiket írtál, rájöhetsz, hogy mennyire eltúlzod ezt az egészet. A legjobb barátodtól nem kell elbúcsúznod és miért fáj a búcsú azoktól akit utálsz?

2011. okt. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nem minden ember fog külön-külön hiányozni.

Maga az egész társaság. A hangulat, ami elkap mikor reggel belépek a terembe. Odafutnak a lányok, elmesélik mit mondott Rebeka Rékáról, valaki odajön megkérdezni, hogy írunk-e töriből, aztán mindenki azt nézi, hogyan énekel Zoli a folyosó közepén.

Annyira szeretek velük lenni. Rossz érzés otthagyni őket, mikor vége az utolsó órának.

2011. okt. 8. 16:34
 7/10 anonim ***** válasza:

de buta vagyok! :D csak azért kérdeztem amúgy, mert nagyon szépen fogalmazol, a korodhoz képest meg főleg igencsak kimagaslóan :)

amúgy első voltam :D

2011. okt. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 cirmos62 válasza:
Én 6-os voltam, mikor a tanév vége után elköltöztünk, és emlékszem, hogy az évzárón éreztem először, milyen rossz lesz végleg otthagyni az osztálytársakat, barátokat. Első évben még nagyon hiányoztak a régi társak, de lettek helyette új barátok. Ehhez úgyis hozzá kell edződni, mert az élet valószínűleg még hoz efféle változásokat később is. A valódi, mély barátságokat pedig nem muszáj teljesen megszüntetni ezután sem, mert ha másik fél is úgy érez, akkor még nagyon sokáig tartható a kapcsolat több módon is.
2011. okt. 12. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ez a "felnőni" kifejezés túl van szerintem értékelve és nagyon sokan a "mindenki felett álló bölcsességüket" akarják kifejezni általa. Szerintem pedig nincs felnőtt csak koros gyerek. Vagy inkább úgy mondanám, hogy nem felnőtt és gyerek van, hanem ember, aki lehet nagyon fiatal vagy idős is.

Gyerekként :) magam is azt hittem, hogy a felnőttség egy megváltozott tudatállapot és egy mérföldkő átlépése.

Hát nem. Ez az egész felnőttesdi inkább annyi, hogy minél több rossz tapasztalatod van, annál kiégettebb és fásultabb leszel. De sok nagyokos a "fel kell nőni" fogalmat keveri a cudarság elfogadásával és a rideg élettel.

2012. jan. 11. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
17 éves vagyok és ezalatt a pár hónap alatt valami bennem is megváltozott mióta betöltöttem. Felnőttesebb vagyok és hiányolom a 16.évem aminek megvolt egy feelingje
2019. jan. 26. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!