Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Körülbelül hány darab dísz...

Körülbelül hány darab dísz kell egy ilyen műfenyőre? (képpel)

Figyelt kérdés

[link]


Ezt a fát szeretnénk a párommal megvenni, 2 hét múlva lesz elérhető. Viszont nem tudom mennyi díszt vegyek egy 150cm-es dús fenyőre, ha viszonylag jól tele szeretném tömni:) Nem ilyen 1-2 darab lézengő gömbdíszt szeretnék rá, hanem azt a jó dús,akár helyenként cukorbotokkal díszített amerikai karácsonyfát.


Előre is köszönöm a segítséget.


2011. okt. 10. 17:08
 1/7 anonim ***** válasza:

Mondjuk nézd meg, hogy egy 30*30 centis helyre hány díszt tennél. Utána számold ki a fenyő felszínét (kúp: r*pí*gyök(r^2 + h^2) ). Az erre kapott számot oszd el 900zal (30*30) és máris megkapod azt a számot, amit ha felszorzol a 30*30as területre használt díszek számával kijön az egész fára való szám.

Szerintem így egész pontosan meg lehet becsülni :)


22/L

2011. okt. 10. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

első..jogos....!:D

De az a baj hogy nem tudom mennyire "illik" teletömni egy fát.

Sűrű díszítésre gondolok, de nem tudom, hogy ki hogy szokta. Gondoltam hátha akad itt valaki, aki hasonló képpen szokta díszíteni a hasonló fáját:)

2011. okt. 10. 17:19
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ne azt nézd, hogy ki hogy szokta, hanem hogy Neked/Nektek hogyan tetszik.

Mi pl jobban megrakjuk mint sokan, de nem roskadásig. Megy rá 2 égősor és a díszek, de kizárólag 1 színben (arannyal szoktuk legtöbbször). Sok díszünk van, meg nem mondanám mennyi. Pár éve vettünk egy dísz szettet, elvileg 100 darabos (és csak arany). Azt feltesszük és még ezen felül pár régebbit... szóval sok. De mi 2 méter alatt nem veszünk fát.

Azt tudom tanácsolni, hogy Ti is vadásszatok ilyen szetteket (mi Auchanban vettük). És akkor vehetsz így 100-100 darabosat több színből is.

2011. okt. 10. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem is ilyen műfenyőm van már évek óta, csak az enyém 2 méteres!... :-))


Javaslom, hogy az IKEA-ban vegyetek díszeket, tavaly mi csodásakat vettünk, hatalmas dobozban színben és stílusban harmonizáló, de sokféle volt és nagyon kedvező áron!... Nem mindegy, hogy ezek törhetetlenek!


Tavaly én is tudtam vásárolni cukorbotokat (remélem idén is árulják majd)...


Nekem tavaly a 2 méteres fán legalább 30 db dísz volt többféle formában (gömb, csavart, hosszúkás, stb.)...

Ezen kívül vagy 20-25 db cukorbot, 18-20 db kis csengettyű, kb. 25-30 db apró festett fafigura, kb. 40 db csillogó hópehely-figura...


Fényfűzérből 2 db 8 méteres lett a fára aggatva...

(Évek óta ez a hossz és 2 db vált be.)


JAJ, és a szaloncukrot ne felejtsem : mi mindig sok szaloncukrot veszünk, de tavaly csak 2 kg-nyit tettünk fel a fára... :-))

2011. okt. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Én azt hittem annyi rá sem férne erre a fára:-D Úgy gondoltam hogy max 40 dísz és az már túl sok is...de végül is ártani nem árthat ha több van:-) Én a praktikert néztem most, tavaly egész jó áraik voltak: 54 db-os 60mm-es gömbdíszek 3000 Ft-ért. De az osant is meg fogom nézni, mert tényleg jó olcsók szoktak ott is lenni:-)
2011. okt. 10. 17:27
 6/7 A kérdező kommentje:

17:26-os, te jóisten!:D

Mondjuk Nektek a fátok se kicsi, van hely hova pakolni:) Na akkor lehet az lesz a biztos, ha veszek két ilyen 50db-os körüli szettet...max megmarad:)

2011. okt. 10. 17:30
 7/7 anonim ***** válasza:

17:26 vagyok :


Ne gondold, hogy ez sok!!!... :-))


Majd meglátod díszítéskor, hogy ha szépen fel akarod díszíteni a fádat KÖRBEN (hátul is!) simán rá fog menni ennyi...


A fotón azért egy kicsit csalós, hogy annyira dúsak az ágak, lesz azért ott hely a díszeknek, nem lesz túlzsúfolt a fád...

2011. okt. 11. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!