Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogy bizonyítsam, hogy visszav...

Hogy bizonyítsam, hogy visszavittem a könyveket a könyvtárba?

Figyelt kérdés
Még májusban kihoztam két darab egy hétre kölcsönözhető könyvet a könyvtárból, anyukám pedig tisztán emlékszik rá, hogy visszavitte, még arra is, hogy melyik könyvtárosnak. Múlt héten azonban az egyik könyvtárostól kaptam facebookon (!) egy üzenetet, hogy amennyiben én vagyok akit keres intézkedjek, mert május óta nálam van a két könyv és aznap meg másnap még késedelmi díj nélkül visszavihetem. De én már májusban visszavittem a könyveket a gépben mégis az van, hogy nem! Egyedül az olvasójegyemben van a bejegyzés áthúzva, de az nem bizonyít semmit. Ha kiadták másnak és az nem vitte vissza akkor mi lesz? Velem fizettetik ki? Ha nem fizetem ki feljelenthetnek?
2011. okt. 19. 13:59
 1/3 anonim ***** válasza:
Bent tisztázzátok,biztos van megoldás.
2011. okt. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Ezt ők mondták, hogy nem bizonyít semmit?! Akkor miért ilyen jelzést használnak a visszavitt könyveknél. Ha már itt tartunk ők sem tudják bizonyítani, hogy nem vitted vissza. Az, hogy a gépbe valamikor bejegyezték, az nem bizonyítja, hogy nem vitted vissza, és ők nem felejtették el kivezetni.

Vegyetek fel a könyvtárban egy jegyzőkönyvet, hogy "büntetőjogi felelősséged tudatában kijelentitek", hogy a könyveket x napon vissza vitte xy, és ez a tény az olvasójegyeden is feltüntetve lett.

Menjetek be anyukáddal és beszéljetek a könyvtárossal, vagy a vezetőjével.

2011. okt. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Hát itt úgy működik, hogy beírják ugye az olvasójegybe a dátumot, hogy mikorra kell visszavinni, ha visszavitted akkor simán tollal áthúzzák, amire ráfoghatják, hogy én húztam csak át mert nincs ott semmi aláírás, vagy bármilyen azonosító. Aztán a gépben hogy hogy vezetik ki azt nem tudom, a lényeg, hogy ott maradt a nevemnél. Az a baj, hogy nem tudjuk pontosan, hogy mikor vittük vissza, csak hogy lejárat előtt visszakerült. Holnap bemegyünk személyesen és megkérdezzük, hogy akkor ez hogy is van, és panaszt teszünk a könyvtáros ellen, aki nem írta be, hogy visszavittem, mert az mégsem járja, hogy én idegeskedjek, meg bizonyítgassak, amikor ő nem végzi rendesen a munkáját.
2011. okt. 19. 14:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!