Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mire jó ez a túlzó magyarkodás...

Mire jó ez a túlzó magyarkodás? Magyar vagyok, de nekem ez sok.

Figyelt kérdés

Hülyén fog hangzani, de rémálmom volt.

Álmomban vitatkoztam a férjemmel, hogy miért vitte el a hátam mögött a gyerekeket Kárpátia koncertre. Egy parkban voltunk, egy várófélében. Félelem ült ki az arcára, maga után húzott, menekültünk, és felháborodott magyarok, mint valami szekta üldöztek. Befutottunk egy templomba, de a papok is az ő embereik voltak. Megkötöztek. Kiszabadultam, egy lány az utamba állt, félrelöktem, de csak nevetett, hogy nem tehetek benne kárt, mert magyar kisbabát vár.

Visszavittek egy óriási terembe, ahová nézőnek betereltek egy csomó Nagymagyarország pólós kisgyereket, hogy végignézzék a kínzásomat.

Na ekkor szólt az ébresztőórám. A víz is kivert. Egész nap ezen rágódtam.

Nem értem a fanatikus magyarkodást. Oké, legyünk rá büszkék, hogy magyarok vagyunk, de miért kell ezt, mint valami elvakult vallást beleverni a gyerekekbe. Mert mostanában ezt látod. Trianonról beszél a 10 éves, meg hogy bosszút kell állni, de közben azt sem tudja, hogy Trianon egy város. Nagymagyarországos pólóban rohangálnak, közben az amerikai kölyköket majmolják. Valahogy ferde ez az egész. Mert mit jelent magyarnak lenni? Ha azt, hogy bosszúért kiáltok, üldözöm a romákat, a homoszexuálisokat, a zsidókat, akkor lehet, hogy nem is akarok annyira magyar lenni.


2011. okt. 19. 14:49
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
63%

Teljesen igazad van. Itt az oldalon is a nagyokosok lepontoznak, ha te nem gyűlölsz minden cigányt, zsidót, meleget stb. Figyeld csak meg, mindjárt 0 %-os lesz a válaszom, mert egy- két nagymagyar így tudja a véleményét kifejezni.

Személyes sztori: egyszer beszélgettem egy ilyen 'értelmes' egyénnel, kérdeztem tőle, ki a kedvenc magyar íród? A válasza: minek olvassak, csak zsidók írnak. Aham, szóval Jókai, Mikszáth, Móricz stb. zsidó volt:D Én annyira jót nevettem ezen a fokú butaságon:D Egy darab verset nem tud elmondani, de a Kárpátia, Vádló Bitófák meg egyéb színvonalas zenekarok szövegeit kívülről fújja.

2011. okt. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 A kérdező kommentje:

Azt még hozzá szeretném tenni, hogy én a magyarságomat másként élem meg.

Magyarországon nyaralok, nem viszem külföldre a pénzemet.

Magyar termékeket vásárolok, hogy a mi gazdaságunk lendüljön egy kicsit.

Sokat olvasok magyar íróktól, sőt a gyerekeknek is sok magyar mesét, regényt adtam a kezébe, hogy ismerjék a kultúránkat.

2011. okt. 19. 14:56
 3/45 anonim ***** válasza:
44%
És még annyit, mert biztos lesznek ilyen válaszok, hogy pont egy rossz egyént fogtam ki: egy időben ilyen társaságban mozogtam, és hogy- hogynem 10-ből 9 ember hasonló értelmi színvonallal bírt, alkesz volt, elhagyta a felesége, a legmagasabb iskolai végzettsége meg 8általános volt. Hmm... elgondolkodtató.
2011. okt. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 ava87 ***** válasza:
72%
Erről mindig eszembe jut, hogy egyszer azt mondtam egy ilyesmi, fanatikus ismerősömnek, hogy én nem igazán szeretem az ilyen nagyon paprikás, tipikusan magyaros ételeket (mint pörkölt, gulyás, stb.), erre azt mondta, hogy hazaáruló vagyok :D
2011. okt. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 A kérdező kommentje:
Személy szerint nincs bajom a Kárpátiával. Rengeteg régi magyar katonadalt dolgoztak fel, szeretem a hangzásvilágukat, a hagyománytiszteletüket. De az élő koncerten elhangzó töltelékszövegük undorít. Kamasz fimmal együtt mentünk koncertre. neki is elmondtam, élvezze a zenét, de szűrje át a mondanivalót. Szerencsére Ő megértette. De annyi fiatal megy utánuk ész nélkül...
2011. okt. 19. 14:59
 6/45 anonim ***** válasza:
59%
Az semmi: én a pálinkát utálom...:D
2011. okt. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
58%
Nekem a Kárpátiával szintén ez a fő bajom. Zeneileg sem vonz, de amikor elmentem egy koncertre, és elkezdték az oláhokat szidni... még jó, hogy ezeknek a tököknek annyi történelmi tudásuk nincs, hogy Hunyadi Jánost is Oláh Jánosnak hívták, mert Havasalföldről származott... na ja a történelmi tudást már meg se említsük.
2011. okt. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 A kérdező kommentje:

Mélységesen tisztelem a határainkon túl élő magyarokat, mert megőrizték a magyarságukat, bármennyire igyekeztek kiverni belőlük. De amikor egy koncerten piedesztálra emelik őket, közben szidják a homoszexuálisokat, kiakadok.

Egyszer majdnem megvertek emiatt.

Fennhangon dicsérték a határon túli írókat, aki jegyzem meg, valóban remekek. Én meg jó hangosan megkérdeztem, hogy mi van a homoszexuális erdélyi írókkal? Mert azt mindannyian tudjuk, hogy sok művészember vonzódik a saját neméhez.

2011. okt. 19. 15:04
 9/45 anonim ***** válasza:
89%

Magyarnak lenni azt jelenti, hogy tudok megbocsátani, de nem fogok semmit elfeledni, és büszke vagyok a kultúrámra. E kultúrának része az is, hogy valamennyi környező ország (és Lengyelország is) megszállva tart magyar területeket, ahol magyarajkú emberek élnek (kivéve a 25 lengyel uralom alatt álló községet).


Trianon nem város, hanem egy kastély Versailles-ban.

2011. okt. 19. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
64%

Huh, igazad van, kérdező.


Én is így vagyok vele.

Nem tudok hozzátenni semmit.

2011. okt. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!