Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért? Miért ilyen népszer$...

Miért? Miért ilyen népszerũ a Facebook? Miért vált a mindennapi életünk részéve?

Figyelt kérdés
Nem tudom elhinni, ami körülöttem van. Manapság már az megy ritkaságszámba, hogyha valakinek nincs facebookja. De ez olyan rossz, a suliban is csak ezt hallom, hogy "kiírta xy facebookra hogy..." stb. Én is fent vagyok, de legszívesebben letörölném magamat, mindig nyomasztó érzésem van, amikor fent vagyok az oldalon. Szerencsére a családomban sincs egy facebook-mániás. De kérdezlek titeket, mi olyan jó abban az oldalban, hogy sokan már el sem tudnának képzelni egy napjukat nélküle? Hiszen az csak egy oldal! 15/L
2011. okt. 23. 23:42
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
80%

"Miért vált a mindennapi életünk részéve?"


Már akinek...

2011. okt. 23. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
95%
Ez még millió másra igaz. Én azt nem értem, miért vált a tévé az emberek mindennapi életének részévé.
2011. okt. 23. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim válasza:
Hát igen ez így van.. Én pl ha pont facebook-ról akarok le lépni, és át térni egy másik oldalra, hajlandó vagyok újra be írni azt hogy facebook.com Pedig akkor léptem le róla. :D
2011. okt. 23. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 ava87 ***** válasza:
52%

Szerintem csak néhány tini körében divat ilyen mániákusan csüngeni a Facebook-on.

Én speciel azért használom, mert tudok beszélgetni (mármint a chat-en), könnyen és gyorsan elérhető sok ismerősöm, mert általában ha gépnél vannak, FB-ra is felmennek. Egyszerűen tudok tartalmakat megosztani, baráti körökkel, csoportokkal fontos dolgokat megbeszélni. Igazából ez is a funkciója az oldalnak.

Olykor odalesek, hogy pl. rakott-e ki valami olyasmit, ami engem is érdekelhet (cikket, zenét, stb.), kb. erre használom.

Azt el sem tudnám képzelni, hogy állandó témám ez az oldal legyen, viszont azzal szerintem semmi probléma nincs, ha olyasmi kerül szóba, amit pont itt látott az ember, nem a csatorna számít, hanem a tartalom.

2011. okt. 23. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
78%

Ne is mondd... én súlyos Cafe World függő lettem, azért vagyok ott naponta.:)

De egyébként a régi sulis legjobb barátnőm fenn van, és naponta írja ki a "legyen már hétvége, úgy beb@sznék" szövegeket... annyira nem zavar, hogy lenyomozzam, hol lehet beállítani, hogy ne lássam, mit pofázik, de annyira kellemetlen, mikor megjelennek nálam a bulifotói a kilógó melléről vagy a félmeztelen seggéről.

24/L

2011. okt. 23. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

ez csak egy oldal de feltételezem, hogy minden nap feljársz xD amúgy meg én azt is hallottam, hogy a facebookot a nasa használja adatok begyüjtésére, meg hogy nem is tudod magad letörölni csak deaktiválni de később megtaláltam, h lehet na mind1.


http://www.youtube.com/watch?v=d7l5Mw6GxLs


ezt a videót ajánlom minden facebookozónak.

2011. okt. 23. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

Tinik divatja.Meg persze a felnőtteké is.Feltesznek magukról

képeket,elmondják a gondolataikat mindenkinek,chatalni lehet,mért baj ez,persze vannak kretének,akik ocsmányságokat raknak fel.

2011. okt. 23. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

Hát igen ez így van.. Én pl ha pont facebook-ról akarok le lépni, és át térni egy másik oldalra, hajlandó vagyok újra be írni azt hogy facebook.com Pedig akkor léptem le róla. :D


Pont énis így vagyok ezzel. Már megszokás.


Olyat ki hallott, hogy a szomszédjában lakik a barátja, 5 házzal arrébb, de a facebook-on beszélgetnek állandóan. (Nem Chat).


Én nem gyűjtöm a "barátokat". Nekem nincs 500, mint másnak. Közben meg a felét sem ismerik.

2011. okt. 23. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
60%

23:54 vagyok, a magyarázatom lemaradt.

Szóval miért népszerű. Biztos te is hallottál olyan embereket, akik arról panaszkodnak, hogy XY-nal olyan jót chat-eltek/MSN-eztek, élőben meg nem tudnak beszélgetni, nincs témájuk, és nem olyan szellemesek.


Hát persze. Mert élőben azonnal válaszolni kell, nem lehet fél napokat várni, mire eszedbe jut egy frappáns válasz.


Ugyanez a facebook. A facebook-on az ember "előadja" magát. A legszebb képet teszi ki, a legviccesebb beszólást írja ki. Ha néha titokban mondjuk Robbie Williams-t hallgat, nem azt fogja belinkelni, hanem a legmenőbb tuctuc számot. Tehát a minitársadalma által elvárt legjobb énjét mutatja.


A való életben nem néz ki az ember mindig jól és nem áll vidám XD-ben a feje egész nap. Ezért szeretik.

A facebook állandóan a legjobb énüket mutatja.

24/L

2011. okt. 24. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Ha annyira nyomaszt, akkor miért nem törlöd magad? Nem kötelező fent lenni...meg ez a "legszívesebben törölném magam" akkora kamu duma...töröld, hajrá! Mellesleg ezer dologra jó. Barátaimmal ott beszélem meg mikor, hol tali. Vagy aki messzebb lakik és kevesebbszer tudunk összefutni, velük is tudok napi szinten beszélni. Fősulis vagyok, van egy csoport a szakunknak, ott is csomó infót megtudok ami hasznos.
2011. okt. 24. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!