Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nem rossz olyan embernek...

Nem rossz olyan embernek lenni aki még a kákán is csomót keres? Nem maguknak nehezítik az életet?

Figyelt kérdés
Ismerek nem egy ilyen embert, de valami borzasztó, néha már én érzem magam kényelmetlenül ha ilyen emberrel vagyok, vagy csak ha látom is.. Biztos tudjátok melyik típus ez, aki mindenkinek beszól, semmi se jó, órákig válogat stb.. nem magának nehezíti meg az életet?
2011. nov. 5. 19:23
 1/4 anonim ***** válasza:
Dehogynem magának! Pluszban még másokét is megkeseríti... A családjáét biztosan. De az ilyenféle a világot okolja, mindenki rossz és hülye, csak ő nem.
2011. nov. 5. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

de, nagyon rossz

viszont feltehetően okkal olyan, amilyen - én a főnököm elvárásai miatt viselkedtem így a beosztottakkal, afféle "csoportvezetőként", de amióta nem foglalkozom a főnökömmel, megváltozott a hozzáállásom, igaz, a főnököm már nem szeret annyira, viszont a csoporttal rendeződött a viszonyom. Nekem megért ennyit a változás, inkább az a rossz, amikor valaki nem ismeri fel saját magán ezeket a tüneteket.

2011. nov. 5. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezzel kompenzálnak. Mindig szükségük van önmaguk előtt arra a látszatra, hogy okosabbak, tájékozottabbak, logikusabbak, rafináltabbak másoknál. A lelkük mélyén hadilábon állnak önmagukkal, ezért kell kényszeresen állandóan mindent nekik irányítani, kontrollálni. Sok helyzetet arroganciával, elnyomással oldanak meg, és attól nyugszanak meg, hogy övék lehet az utolsó szó.

Szerintem ott mélyen, legbelül elfogadásra, szeretetre vágynak, de mivel ezt nem kapják meg, fontoskodnak, így akarnak "számítani", részesének lenni a dolgoknak.

Ha ilyen emberrel kell ügyet intéznem, mindig az ugrik be, hogy milyen boldogtalan lehet. (Penge száj, ráncolt homlok, támadásra kész testhelyzet, ökölbe szorított kéz. Mintha az egész testével küzdelemre készülne.)

2011. nov. 5. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen, szerintem is valami ilyesmi lehet a mélyben, nekem volt ilyen barátnőm is, ha elmentünk kávézni nem volt olyan hogy neki megfelelt volna bármi is (pl.koffeinmentes cappucinot kért tejjel felgőzölve de sose volt elég édes, elég koffeinmentes) munkám során is (kozmetikus vagyok) tapasztaltam ilyet, az ilyen embernek ha fejed tetejére állsz az se jó, és még utána te érzed rosszul magad, mert mindenre húzza a száját..
2011. nov. 5. 21:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!