Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Svàjcban milyenek az...

Svàjcban milyenek az élet körülményeik a magyaroknak? Albérlet, megélhetés? Meddig lehetsz gyeden, gyesen vagy minek hivjàk ovi, suli? Francia részre mennénk az merre van?

Figyelt kérdés
2009. máj. 7. 17:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
73%

Háát, szerintem először inkább a munkalehetőségekről érdeklődj, ne a szociális támogatásokról.

Munka nélkül úgy vágnak ki, hogy a lábad sem éri a földet.

2009. máj. 7. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
73%

"Francia részre mennénk az merre van?"


Ez tetszik. Svájcot tudod merre van? Jól felkészültél így indulás előtt.

2009. máj. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
63%
ez a magyar valóság. még ki se ment, de már azt keresi hogy mi JÁR neki. Tenni valamit is? Ugyanmár!
2009. máj. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
62%
Hát igen, a kedves magyar emberek segítenek, ahol csak tudnak...
2009. máj. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

1. A magyaràllamnak lehuztam 12 évet, még sincs több lehetöségem, mint egy pàlyakezdönek!

2. Az elsö babàm meghalt s a munkàm is elvesztettem, szeretnénk egy màsik babàt, de ha kimennénk, nem tudom milyen lehetöségek vannak!

3. Tudom merre van Svàjc, s mivel ilyen segitö készek a magyarok, még talàn azt is megtudom melyik a francia rész! Bàr pàrom fönöke bizti tudja!

4. Pàrom dolgozik, nem ingyenéköként akarunk kimenni!

5. Szoval senki ne merjen minösiteni!

2009. máj. 8. 07:28
 6/16 anonim ***** válasza:
62%

Tudod a kérdésed igenis furcsa.

Többször dolgoztam én is külföldön, barátaim is.

Ha kimegy valaki külföldre dolgozni, akkor először is tudja, hogy hová megy. (Milyen város, a város honlapját megnézheted a neten, megnézheted a lakáshirdetéseket)

"Milyenek az életkörülmények" Hát ezt honnan tudhatnánk? Az életkörülmények attól függnek, hogy milyen állása lesz a férjednek, ez így van itthon is és mindenhol a világon.

Munkát kapsz kint (illetve a párod) nem állampolgárságot.

Az első amit a fizetés után megmondanak, hogy milyen biztosítást fizetnek a munkavállalónak. Mivel te nem dolgozol, tehát neked nem is lesz biztosításod, csak, ha magánúton fizeted. Szerintem már ezt is mindenki tudja, hiszen így működik mindenhol, nálunk is.

Nem vagy állampolgár, tehát nem járnak neked a svájciaknak járó szolgáltatások.

A kérdésedből az tűnik ki, hogy teljesen a vakvilágba indulsz, nem ez a fórum az, ahol tájékozódnod kell egy teljesen általánosságban megírt kérdéssel.

2009. máj. 8. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Hm.....
2009. máj. 8. 11:34
 8/16 A kérdező kommentje:
Az elsö vàlasz adonak mondanàm, hogy nem a szociàlis jutatàsokrol érdeklödtem, hanem, a gyes(gyed) idejéröl Svàjcban! Mivel itthon 2 év(most màr), Fr.o.ban 3 honap! Tehàt Svàjcban mennyi? Ha esetleg, kitelepûlnénk dolgoznék egy ideig, utànna elmennék babàt szûlni és jàrna a gyes(gyed)!?
2009. máj. 8. 12:05
 9/16 anonim ***** válasza:
55%

Kedves? válaszolók: Figyelmetekbe ajánlanám a mai(2009. 05. 08. péntek)METROPOL(régen METRO)újság 16. oldalán lévő "Minden EU-tagnak jár a kedvezmény" című cikkét...


Kedves Kérdező: Ha nem tudod megszerezni ezt az újságot, szívesen beszkennelem Neked a cikket!

2009. máj. 8. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
88%

én 08.47

Svájc nem EU-s állam.


Családi pótléknak megfelelő juttatás van Svájcban is, attól függ a férjed melyik kantonban dolgozik és melyik biztosítónál fizeti a járulékait.

Gyes, gyed nincs, csak 98 nap jár a szülés után, abban az esetben, ha előtte megfelelő idejú munkaviszonyod volt és fizetted a járulékokat.

Minderről itt olvashatsz


[link]

2009. máj. 8. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!