Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért kell ez? Komolyan a...

Miért kell ez? Komolyan a tévében is lesz? (országos katasztrófa védelmi gyakorlat)

Figyelt kérdés
Most ez pontosan mi is?Nem hallottam azt a kürtöt vagy mit sem amit mondtak hogy lesz.Most azt kell gyakorolni mi lesz ha jönnek az UFO-k vagy mi?Nem értem valaki elmagyarázná az egészet?
2011. nov. 21. 14:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Az a lényege hogy időnként katasztrófa hírekkel fogják az adásokat megszakítani és kamu eseményeket kamu helyszínekkel fognak mondani, és persze azt is fogják hogy riadó stb... és gyakorlat. A légvédelmi szirénát valamikor délután fogják bekapcsolni ha jól tudom 4-5 óra környékén azt is csak pár percre. Tehát nem kell komolyan venni csak tesztelik a rendszert, és a lakosságnak semmi dolga nem lesz.
2011. nov. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
43%
Nem az ufók, hanem a reptoidok.
2011. nov. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
95%

A gyakorlat nem arról szól, hogy gyakorolnod kell.

Ez a mostani katasztrófavédelmi gyakorlat arról szól, hogy kipróbálják a jelzőrendszereket. Vagyis beolvasnak egy közleményt a TV- és rádióadókon, fiktív helyszínekkel, hogy ne legyen pánik "mer' jönnek a reptoidok" (bár szerintem így is lesz valamicske). Viszont a tisztelt TV-néző, rádióhallgató legalább életében egyszer találkozik egy OKF-közleménnyel, ha utána éles helyzetben hallja/látja, nem hiszi azt, hogy már megint a Való Világot reklámozták idióta módon, hanem adott esetben tényleg azt teszi, amit kell. Én délelőtt hallottam a közleményt, abban - a nem létező helyszínen kívül - egészen értelmes dolgok voltak, gondolom, szoktatják hozzá a népet, mit kell tennie, ha mégis valami baj van.

A "kürtöt" nem is hallhattad. A légvédelmi szirénákat este 6-kor fogják bekapcsolni, ha jól tudom, ún. morgató próba lesz, vagyis nem teljes hangerővel fognak üvöltözni, mert abból csak a pánik lenne.

A gyakorlat célja az, hogy felmérjék, úgy működnek-e a rendszerek, ahogy szeretnék. Vagyis látják, hallják-e az emberek a közleményeket, képesek-e megfelelő gyorsasággal dolgozni a katasztrófavédelmi szervek (törzsvezetési gyakorlat van náluk ma), mennyi időn belül aktiválhatóak a szirénák, milyen arányban működnek... Kipróbálják az egész riasztó- és tájékoztatórendszert, hogy ne álljon elő az, ami itthon oly' gyakori: mikor valamire szükség lenne, akkor derül ki, hogy nem működik, mert 25-30 éve a kutya sem járt felé, nem is karbantartotta, aztán az illetékesek egymásra mutogattak, hogy mégis kinek lenne ez a dolga. A jelzőrendszer állapotát, készültségét ismerni fogják, illetve fel lehet mérni, mennyire hatékony a médián keresztül történő tájékoztatás.

2011. nov. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Antimod ***** válasza:

Én is egyből arra gondoltam, hogy meg fog kavarni embereket. :) Aztán majd csak nézünk itt is, hogy egyesek miket kérdeznek majd. :D

Orson Welles rádiójátéka jutott eszembe, amikor minden "bejelentkezés" után bemondták, hogy kamu, csak játék, reklámokkal(!) szakították meg az adást, mégis emberek ezrei menekültek el az otthonukból. Igaz, az még a rádió hőskorában történt, ma már jóval magasabb az emberek ingerküszöbe.

2011. nov. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Én minden esetre figyelni fogom hogy hányan fognak kiszaladni az utcára a sziréna hallatán, főleg azok akik nem néznek tv-t és rádiót sem hallgatnak, elég szép kis riadalom elé nézünk :S
2011. nov. 21. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Vótmán?
2011. nov. 21. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
én nem hallottam semmit :S
2011. nov. 21. 18:20
 8/13 anonim ***** válasza:
Én sem hallottam semmit pedig volt, mert haverom mellett van egy sziréna és nagyon halkan üzemeltették, tehát felbúgatták 3 másodpercig és elhalkult ennyi volt az egész.
2011. nov. 21. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Szfehérváron kb 1 órája egyszer felbúgott a sziréna, de nem tudtuk mi az, úgyhogy folytattuk a vacsorát.
2011. nov. 21. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Tekintettel a kisgyerekes anyukákra ezért volt csak morgatásban. De egyébként simán felbőgették volna az egészet, én csak halkan hallottam valamit, és így is ott volt mellettem a sziréna mert éppen havert vártam. És a kezelő is csak felbúgatta majd lekapcsolta és így csinálta párszor és ennyi volt a lényeg. De már ennek az egésznek vége van nem lesznek megszakítások sem "kamu" bejelentések, szóval mindenki nyugodjon meg, és szirénákat sem fognak tovább kapcsolgatni.
2011. nov. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!