Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Van a baráti társaságodban,...

Van a baráti társaságodban, ismerőseid között szűk látókörű, befásult, erőszakos, más véleményére nem adó személy? Hogyan tudod az ilyeneket kezelni?

Figyelt kérdés
Magánórákat szoktam adni és az egyik diákom pont ilyen. De annyira be van zárkózva a kis világába, hogy fogalma sincs hétköznapi dolgokról. Nyelvvizsgázni szeretne és alap témákról egyszerűen nem tud beszélni (család, házasság stb), magyarul sem. Próbálok neki segíteni benne, de legtöbbször csak nyávog és hisztizik (felnőtt férfiról van szó), hogy ez milyen hülye téma, erről ő nem tud beszélni, nem érdekli. Arról nem is beszélve, hogy olyan dolgokat szól le, ami sértheti mások érzéseit. Próbáltam figyelmeztetni, hogy ilyet főleg nyelvvizsgán nehogy előadjon, erre közölte, hogy majd ő meggyőzi a vizsgáztatót angolul persze. Ami azért röhejes, mert jelenlegi angol tudása még alapfok sincs és pár hónapon belül középfokot szeretne. Mivel próbáljam egy kicsit észhez téríteni? Semmiközöm az ember magánügyeihez, csak ezzel a hozzáállással a büdös életbe nem lesz angoltudása, és ez engem is zavarna.
2011. nov. 26. 19:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

ha nyávog és hisztizik,h nem akar erről beszélni,akkor megmondanám neki de így:"ide figyelj,a vizsgán magasról leszarják,hogy te miről akarsz beszélni,vagy miről nem,mi érdekel,és mi nem...nem kívánságműsor. ha nem beszélsz semmiről meg fognak buktatni.ennyire egyszerű a dolog.

felnőtt ember vagy ne viselkedj úgy mint egy 17éves fürdőskurv@.ha meg nem akarsz tanulni,ne húzzuk egymás idejét.döntsd el h le akarsz-e vizsgázni vagy nem.majd ha hajlandó vagy angolul a megadott témákról beszélni akkor várlak a következő órán,most pedig húzzál haza és gondolkodj el azon amit mondtam."

2011. nov. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
:) :D
2011. nov. 26. 19:34
 3/8 anonim ***** válasza:
Mondd meg neki hogy nem kell ahhoz szeretnie az adott témát, hogy beszélni tudjon róla. Én is pont teszek a sportokra meg a kirándulásokra, mégis tudtam róluk annyit rizsázni nyelvvizsgán hogy meglegyen. 15 perc az egész, utána vissza is térhet rögtön a saját maga véleményéhez.
2011. nov. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
de éppen ez a gondja, hogy magyarul sem tud róla mit mondani. Adok neki ötleteket, hogy ezt lehetne, meg azt lehetne, meg próbálom kihúzni belőle harapófogóval, de amit előad az nem középfok, távolról sem. Ehhez képest magabiztosan kijelenti, hogy a szóbelivel neki nem lesz gondja. Hát köpni, nyelni nem tudtam, mikor ezt így előadta. A tudása még alapfok nincsen, de azért egy középfokon nem lesz gondja, hogy beszéljen?? Hát... nem tudom mit lehetne az ilyen népekkel csinálni, csak tudjátok ez nekem is rossz, hogy egyrészt ilyen embert kell tanítanom, másrészt ezt én élem meg kudarcnak.
2011. nov. 26. 19:50
 5/8 anonim ***** válasza:
Az ő felelőssége. Igyekezz, hogy minél kevésbé rabolja az idődet és az energiádat.
2011. nov. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha hozzászólni sem tud a témához, és az a fajta, akire gondolok, csak egy módszer létezik, hogy kibírd vele az órákat, és, hogy ő is átmenjen a vizsgán: kerítenék neki valami kidolgozott szöveget az adott témával kapcsolatban, hogy: "na, ezt vágd be, a vizsgán úgy sem a véleményedre kíváncsi senki, hanem arra, hogy tudsz-e angolul". Megértetném vele, hogy qrvára senkit nem érdekel, miről mit gondol, és, hogy a vizsgán nem az lesz a feladata, hogy meggyőzze a vizsgáztatót, hanem, hogy azt mondja, amit az hallani akar. Ha nem tud segget nyalni a srác, tanítsd meg rá, ha szépen nem megy, akkor durvábban.

Csőlátásu emberekkel sajnos nem lehet mit kezdeni, nekem is van ilyen ismerősöm, vele inkább kerüljük azokat a témákat, amikben nincs közös nevezőnk, de ez ugye az esetetekben nem megy.

2011. nov. 27. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat :) utolsó, azt hiszem igazad van és meg is fogadom a tanácsodat. Én szeretném, hogy sikerüljön neki a vizsga és ezért megteszek neki akármit, hogy segíthessek neki, úgy tűnik akkor tényleg nincs más megoldás, majd bevágja azt, amit adok neki. Csak kérdés mennyire fogja megtanulni, mert eléggé szereti keresni a kifogásokat (legutóbbi az volt, hogy neki 6 órát kell dolgoznia egy nap, de hangsúlyozom nem diák). Na mind1, nagyon köszönök mindent, majd megpróbálom más módszerekkel rávenni a rendes tanulásra, és hogy a hisztériáival, meg a szabad véleménynyilvánításaival máshova menjen.
2011. nov. 27. 11:40
 8/8 anonim ***** válasza:

Az nem lehetséges, hogy csak veled, a te közeledben ilyen?

Mert akkor fülig szerelmes beléd. Arra kéne felvilágosítanod, hogy ezzel a viselkedésével nem azt éri el hogy felfigyelj rá, hanem épp az undort váltja ki belőled!

2012. okt. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!