Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nektek mik a véleményetek a...

Nektek mik a véleményetek a Szlovákiában levo magyar elnyomásról?

Figyelt kérdés
2011. dec. 1. 14:32
 1/9 anonim ***** válasza:
54%
Mivel nem élek ott,ismerősöm sincs,aki ott él,nincs róla véleményem. A média nem hiteles. számomra.
2011. dec. 1. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
49%
Nekem sincs véleményem. Vannak kint rokonaim, de ők már inkább szlovákok mint magyarok, jó részük nem is beszél magyarul. Még sosem éreztem semmi antimagyar hullámot a szlovákok részéről, amikor kint voltam, a média pedig számomra sem hiteles, így értelmesebb véleményt én sem tudok kifejteni.
2011. dec. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
49%
Én sem tudok erre válaszolni. Mert média így meg úgy, de amikor kimentem szlovákiába nem volt egy bunkó ember sem pedig magyarul beszéltem, és még a rendőrök is kedvesek voltak velem, pedig tőlük nagyon paráztam.
2011. dec. 1. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
49%
Nincs álláspontom nekem sem, mert nem él kint ismerősöm. Egyszer, amikor átutaztunk Szlovákián, nem adták oda a wc kulcsokat a benzinkútnál, mert magyarok vagyunk, de most ez alapján nem vonhatok le általános következtetést.
2011. dec. 1. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én alapból nem vagyok kibékülve a szlovákokkal! Ha már úgy emlegetik Pozsonyt, mint ősi szlovák várost! (holott trianonig nem is léteztek önálló országként). És még a Tokaji nevet is követelik maguknak, mert szerintük a tokaji borvidék nem is a mienk. Ráadásul most behoztak egy olyan törvényt, miszerint ha egy szlovák állampolgár leteszi a Magyar állampolgárságot, akkor az eredeti állampolgárságát elveszti és onnantól úgy kezelik mint bevándorlót, mind munkakeresés terén, mind az életben.
2011. dec. 3. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem meg nincsenek elnyomva a Szlovákiai Magyarok.

Ha nem pöffeszkednek és akarnokoskodnak, akkor mindenki megbecsült állampolgár.

Itthon is a pöffeszkedő, tudálékos, kötözködő embert kiközösítik.

Nekem Szülőfalum Csalloközben van és mikor Apám elhozott 6 évesen Pestre, sok rokonom ottmaradt máig és boldogulnak.

Van benne sikeres Művész, sikeres Üzletember, a Médiába is dolgoznak néhányan és jó körülmények között megbecsülten élnek KI-Ki panelba, Ki meg az örökölt Ősi Szülői, modernizált Otthonban.

Saját konzervelő-gépükkel bármit eltárolnak maguknak a gyümölcstől, a disznóölési mindenségig.

Büszke vagyok Rájuk.

Csak meg kellene érteni egymást és nem gyűlölködni, minden rendben lenne.

Innét Magyarországról sokat tudunk tenni azért, hogy ott jó legyen a Magyaroknak, vagy elviselhetetlen.

Nem szabadna beéeszólnunk.

Nyitottak a határok, ott dolgozok és él mindenki ahol akar.

Köszönjük meg a sorsnak.

Még nem volt ilyen soha. Becsüljük meg ezt a lehetőséget.

2011. dec. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Pozsonyban dolgoztam három évig,szlovák főnökeim voltak,vegyesen dolgoztunk szlovákokkal és kinti magyarokkal,de soha egyetlen jelét nem láttam semmiféle megkülönböztetésnek.Mindenki ugyanannyi munkabért kapott,szabályos beosztás szerint mindenkire sor került ha rosszabb munkát kellett végezni,a szabadság kiadása is igazságos módon történt,stb.A hivatali ügyintézés során sem volt semmi problémám,ellenkezőleg,mindig akadt valaki aki beszélt magyarul,és segített.Ott is vannak buta, kötözködő emberek,ahogy nálunk is,akik azt keresik kibe köthetnek bele,mindegy hogy magyar-e,vagy csak nincs rajta sapka.(a héten vertek meg magyarok egy csornai diákot úgy hogy megrepedt a lépe,a sapkája miatt)Mindent összevetve sokkal több pozitív tapasztalatom volt mint negatív.Az állampolgársági törvényt a hibás magyar politika erőszakolta ki,akár csak a trianoni emlékművet,és ha belegondolunk Pozsony valóban ősi szlovák (szláv) város,ők már a honfoglalás előtt is ott éltek,ha nem is volt önálló államuk.
2011. dec. 3. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
90%
Utálom a szlovákokat.
2011. dec. 3. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mi lenne, ha a válaszadók legalább egy "nick"-nevet biggyesztenének az írásuk elé? Vagy esetleg félnek vállalni a véleményüket? A témához kapcsolódva nem is elnyomásról van szó, hanem gyűlöletkeltésről. Az ősi szlovák városról meg csak annyit, hogy a Kárpát-medencében vannak "ősi" szlovák települések, de senki nem veri be a fejüket azért, mert szlovákul beszélnek. És még állami szinten sem hallok olyat, hogy pl. a be kellene tiltani a szlovák nyelvhasználatot Répáshután, Bükkszentlászlón, stb. mert még a végén valami elszakadási törekvés robbanna ki! Esetleg hozzá akarnák csatolni Szlovákiához a bükki településeket. Vagy mert az államnyelv a magyar. De jártam már nem egy olyan helyen, ahol a körülöttem lévők mind svábul beszéltek. Nálunk simán ki lehet írni minden jogi és egyéb meghurcoltatás nélkül két-három nyelven is a települések, intézmények neveit. Vagy rosszul tudom? Tilos beszélni bárkinek az anyanyelvén? Nem azzal van baj, hogy egymás mellett nem él meg a tót más nemzetiségekkel, hanem azzal, hogy állami szinten generálják a feszültséget. Állampolgársági törvény? A szlovákokon kívül hol ágálnak még ellene?
2011. dec. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!