Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Angliában milyenek a gyerekek?...

Angliában milyenek a gyerekek? Úgy értem, hogy ott is ilyen rosszul viselkednek mint itt? Miben más az ő viselkedésük a magyar gyerekekétől?

Figyelt kérdés
2011. dec. 7. 13:38
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
97%
Még rosszabbak! Főleg a túlzottan liberális gyermeknevelés miatt, emellett az is közrejátszik, hogy mivel itt fizetni kell az óvodáért(csak az első 2 óra ingyenes), sokan nem tudják kifizetni(főleg a szegényebb réteg), ezért idegen bébiszitterekre bízzák a gyereket ezáltal a gyerek szinte semmit nem tanul meg a szüleitől, hanem magának kell kiismernie a világot, így "eltévedhet".
2011. dec. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
97%

Ha jó a babysittere, vagyis au pair-e akkor nincs minden veszve. Nem minden lány teljesen paraszt :)

Amúgy a túl liberális nevelés tényleg meglátszik rajtuk, ahogy a környező ország gyerekein is.

Én Svájcban vagyok babysintér (igaz, már nem babyk 7 és 9 évesek), de teljesen rendben van, hogy a nagy még nem tud késsel villával enni vagy a kicsi még cumisüvegől eszik.

Az hogy rosszak...ha engem kérdezel igen. Utálok velük megjelnni valahol, emrt nem tudnak viselkedni. Értsd: az áruházban mindent bepakolnak a kocsiba, a vonaton le-föl rohangálnak, a ruha üzletben abból űznek sportot, hogy leszedik a vállfákról a ruhát és ledobják a földre. Ezen én ki tudok akadni, a szüleik szerint rendben van és hagyjam őket kibontakozni.

Én legalább 1000* bocsánatot kértem a saját unokaöcsémtől akiről azt hittem a világ legrosszabb gyereke. Azóta rájöttem, hogy kismiska ezekhez képest.

2011. dec. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
97%
Nagyon szabadon vannak engedve a gyerekek, nincsenek ésszerű korlátok felállítva; Ausztriában is tapasztaltam ilyet.
2011. dec. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
97%
Valószínűleg minden fejlett országban ilyenek a gyerekek. Nem kapnak megfelelő nevelést. Régen pálcával "nevelték" a gyerekeket, ma meg már szinte sehogy. Egyik sem jó, meg kéne találni az arany középutat.
2011. dec. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
97%

Olyan érdekes, hogy pl. az angoloknál is manapság ennyire szabadjára van engedve a legtöbb gyerek, miközben valaha többek közt a híres szigorról voltak ismertek. Nem tudom, mi lehet ennek az oka, talán valami kompenzáció lehet, vagy tényleg az, hogy sok szülőnek nincs ideje a gyerekével foglalkozni, vagy csak szimplán ellustult a mostani szülőgeneráció, ebben sok minden benne lehet.

Na mondjuk ez itthon is sok szülőre igaz. Vagy nagyon elfoglaltak, vagy szimplán lusták sokan.

A másik meg az, hogy könnyen befolyásolhatók az emberek olyan dumákkal, hogy "á, ez ilyen korban normális", meg "majd kinövi".

Jó, én aztán nem azt mondom, hogy egy gyereknek úgy kell viselkednie, mintha egy mini felnőtt lenne, sőt, teljesen normálisnak tartom, ha egy gyerek olykor rosszalkodik. Azt nem tartom normálisnak, hogy mostanság sok gyerek nincs is vele tisztában, hogy rosszaságot csinál, mert soha senki nem szól rájuk.

A különbséget meg pusztán annyiban látom, hogy itthon talán egy hajszállal több még a következetes szülő, de kétlem, hogy ez sokáig így maradna.

2011. dec. 11. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
97%
Vannak ezek a csatornák, mint a Spektrum vagy a life network. Ott szoktak menni műsorok az angol fiatalságról. Hozzá teszem, hogy nem akarok senkit sem elítélni néhány műsor miatt, de mindig kihangsúlyozták, hogy Angliában a legtöbb a tiniterhességek %-os aránya Európában és ugyanez vonatkozik az alkohol-és drogfogyasztásra. Szerintem ez mindent elárul az ottani helyzetről. Persze nyilván nem mindenki ilyen. Azt mondanám, hogy ez inkább az "alja" nép, de mégis eléggé el vannak eresztve.
2011. dec. 11. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
96%
Már külön fogalom is van rájuk, ők az ASBO gyerekek. Valóban sok a tini terhesség, ellenben ott könnyen council lakáshoz juthatnak, meg benefitelnek, amiből nem lehet fényesen élni, de mégis van valami bevétel. Fogalmam sincs miért alakult ez így, bár ez a problémás generáció szerintem még nálunk is felnövőben van, de nem tudom hogy fognak ezek nyugdíjat termelni. De sok angol fiatal kajakra úgy viselkedik, mint a mi cigányaink, vagy még rosszabb. A pasik elég csökevényesek, de nekimennek bárkinek, óbégatnak, káromkodnak, a csajok nem ritkán összeverekednek, bandázás, garázdaság, drog, pia stb. nem egyedi dolgok. Csak reménykedni lehet, hogy egyszer észhez térnek, de akkor rá fognak jönni, hogy semmire nem jók, mert nincs sulijuk, és akkor majd visszazuhannak. A bevándorló meg melózzon :)
2011. dec. 22. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim válasza:
78%

Angliaban elek es tenyleg sokkal rosszabbak itt a gyerekek, hiaba probalna raszolni a szulo, az mar semmit nem er. Eppen ezert a muzeumokban es forgalmasabb helyeken ahol tobb ember van lattam mar porazon!! gyereket. Igen, mint a kutyakon, kicsi zsinorral, igy nem tud elszaladni, eltunni, rosszalkodni. Ja es a masik: rengeteg kis bolt ajtajara ki van irva, hogy 2 diaknal tobb egyszerre nem tartozkodhat a boltban. Rengetegszer olvastam mar ezt.

Szerintem azert jutottak el idaig, mert a szulo igazabol semmit nem tehet. Nem ugy ertem, hogy verje agyon, de 1x-2x egy tasli nem artana, mi is tuleltuk. :) De itt ha a szulo kezet emel a gyerekre, vagy csak kiabal vele, akkor a gyerek siman felhivhatja a gyamhatosagot es eleg kemenyen eloveszik a szulot. Igy szerencsetlen szulok (akik probalkoznak jo nevelest adni) mar nem is igazan tudnak mit csinalni.

2011. dec. 22. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
És az angol vagy az amerikai gyerekek viselkednek jobban?
2011. dec. 23. 00:17
 10/23 anonim ***** válasza:
Az angolok még mindig jobban viselkednek az amerikaiaknál.
2011. dec. 23. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!