Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek nem csúnya az...

Szerintetek nem csúnya az hogy ha valaki a doktori címével nagyképűsködik pl. iwiwen, facebookon? Mi a véleményetek arról hogyha a feleség kibiggyeszti a neve elé azt hogy Dr. Amikor ő nem érdemelte ki ezt a címet?

Figyelt kérdés
2012. jan. 20. 17:41
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
61%

Főleg akkor pofátlanság ha az illető férje ügyvéd.

Az ügyvédeknek alapból nem adnék doktori címet.

2012. jan. 20. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem ha valaki a saját doktori címét írja ki, az egyáltalán nem nagyképűség. Megdolgozott érte és büszke lehet rá.

Azzal viszont messzemenőkig én sem értek egyet,ha valaki a férje doktori címét használja.

2012. jan. 20. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 A kérdező kommentje:
Én is az ügyvédekre gondoltam. De az ügyvéd feleségeknek miért jár a doktori cím, ha ők el sem végzik az egyetemet? Nagyon utálom amikor valakinek ez van kiírva hogy Dr Xy.né.
2012. jan. 20. 17:48
 4/45 anonim ***** válasza:
24%

Nekünk van egy ismerősünk (nő) akit hívjanak x-nek. a férje legyen y. Mind a ketten megkapták a doktori címet azt hogy miért mármint hogy milyen végzettségük van pontosan nem tudom. Iwiw-en a nő úgy van fent hogy Dr. yné Dr.x.

Na szerintem ez nagyképűség.

2012. jan. 20. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
82%

Azért azt még egy csekélyértelmű ember is meg tudja állapítani, hogy Dr. Kovács Gáborné NEM doktor, viszont a FÉRJE az. És szerintem az illető hölgy sem akarja senkivel elhitetni, hogy doktor - egyszerűen ÍGY HÍVJÁK a férjét, és ő felvette a nevét.


Kár ezen kiakadni. Mert aki meg megdolgozott érte, hadd viselje.

2012. jan. 20. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
76%
Nincs neked jobb dolgod, mint ezzel foglalkozni? :D
2012. jan. 20. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
94%
az egyik nő tanárom xyné dr néven futott (tehát a férjes neve után hordta a doktori címet), így mindenki tudta, hogy ő az észlény, nem a férje :)
2012. jan. 20. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
35%
Akinek nincs dr. a neve előtt az már nem is lehet észlény?
2012. jan. 20. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
81%
Engem teljesen hidegen hagy, kinek milyen cím van a neve előtt. Ha ismerem akkor az érdekel, hogy milyen ember, ha meg nem ismerem, magasról tojok rá, hogy van-e Dr. a neve előtt vagy sem. Akit zavarhatna, az a férje.
2012. jan. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
93%

Egyetértek az előttem szólóval.

Ha úgy hívják a férjét hivatalosan is, hogy dr. Kovács Géza, akkor ha felveszi a nevét, ő lesz a dr. Kovács Gézáné.



Ez szerintem nem annyira felvágás, mint indokolatlan lemondás a saját nevéről, és csak mint ....né (férfi utánfutó, önálló személyiséggel nem rendelkezik, beosztása: alárendelt, de ez főállásban) szerepel élete hátralévő részében.

2012. jan. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!