Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Anyukám elment egy környéki...

Anyukám elment egy környéki nagyon menő jósnőhöz, és rossz hírekkel jött haza. Ti hisztek az ilyesmiben?

Figyelt kérdés
Anyukám ismerősei esküdnek rá hogy általában bejön amit mond. (Mai nap gondoltam a tovább tanulásomra, hogy elég rizikós lesz tovább tanulni, erre ma du.ra anyám is meghozta ezt a választ a jósnőtől,nem. Pedig komolyan senkinek sem említettem) Annyira rosszul esik ez is, nagy terveim vannak, és nem akarok hinni benne, de szegény nagyapám rosszul létét is "kilátta vagy mi" anyukámból. Sok rossz hír jött, amitől még anyám is megrémült, és esküdik hogy nem mesélt magáról semmit. Én eddig nem hittem, de kicsit most félek, el lettem keseredve. Ti mit gondoltok erről?
2009. máj. 27. 19:31
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Az egész jóslás téma arról szól, hogy amit jósolnak az embernek, azt elhiszi, komolyan veszi. Így nagyobb az esély, hogy megtörténik. Pl ha azt jósolják, hogy kirugnak, nagyobb rá az esély, mivel az ember már beletörődött, vagy éppen hogy túlreagálja a dolgot, amiből csak rossz sülhet ki.

Ha meg nem lenne a világon pénz, jóslás se lenne. Szerintem értitek, mire gondolok.

2009. máj. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Egy pszhihiátar ismerősöm kutatta a jóslásokkal kapcsolatos hiedelmeket és tapasztalatokat.

Szerinte a menő jósokhoz sokan járnak,előre be kell jelentkezni,így van ideje információkat szerezni.Amikor a páciens megjelenik,először általános dolgokat kérdez,mond valamit, és közben figyeli a reakciókat.Ennek alapján eltudja dönteni,hogy milyen irányba terelje a beszélgetést

amit mond,azt elhiszi-e a jósoltató,így egész hihető dolgokat tud jósolni.Az pedig,hogy ezek bekövetkeznek-e,nagy mértékben függ attól,hogy az illető hisz e benne

Ha a Te esetedet olvasom,valószínű megtudta anyukádtól,hogy van egy lánya,aki még tanul.Esetleg azt is megtudta,hogy nem vagytok rózsás anyagi helyzetben.

Nem vagyok jós,de ennyi adatból én is feltételezném,hogy a gyerek tovább akar tanulni,de ez anyagilag problémás lesz.

Ne törődj vele,koncentrálj a tanulásra,és keressétek meg azt az utat,ami lehetővé teszi Neked a továbbtanulást.

Azt szokták modani,az akarat csodákat tehet,és ez nagyon sokszor igaz is.

2009. máj. 27. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
79%

Attól, hogy egy magát jósnak valló valaki menő, az nem jelenti azt, hogy jó is.

Nem mondom, hogy nem lehet a jövőbe belelátni, de mivel a jövő képlékeny, alakítani is lehet. Ne menő jóshoz menjen, ha már megy, hanem olyanhoz, aki tudja, hogy ez az egész hogyan is működik valójában, és nem pénzért csinálja. Ha a jövő nem lenne képlékeny, meg tudná mondani a heti nyerőszámokat a lottón :-)

2009. máj. 27. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon szomurú esetet mondok el nektek. Férjem első feleségének /szülésznő volt, tehát egészségügyben dolgozott/ 19 éves korában azt mondta egy jósnő, hogy fiatalon meg fog halni. Ez az asszony egész életében rettegett a haláltól, de nem mondta meg még a férjének sem, pedig minta házasságban éltek. 1992-ben 42 évesen meghalt és két évvel ezelőtt találtuk meg a kis naplóját, amiben rettegő érzelmeiről ír. Ez a jóslás megmérgezte az egész életét és tudat alatt is a korai halálra készült. NEM szabad jóshoz menni! Higgy magadban és küzdj az életben a boldogulásodért. Ennyi a recept.
2009. máj. 27. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
95%

somindent mondanak, nagyrésze nem biztos, hogy beválik, sőt van amit simán el is lehet kerülni, megváltoztatni a jövőt, de azzal hogy egyes embereknek mondanak egy lehetőséget, akkor azt addig sulykolják magukba míg végül bekövetkezik...

Amúgy egy érdekes sztori: egyik régi tanárnőm járt jósnőhöz, egyszer mondott neki egy dátumot(1-2 héttel későbbre) és hogy ne üljön kocsiba aznap. Épp akkorra hívták egy összejövetelre(asszem már le volt beszélve), és végül addig maradt hogy elment az uccsó távolsági busz is. valaki felajánlotta, hogy hazaviszi kocsival, a tanárnő meg beült, valamikor 11 után nem sokkal indultak el, még éjfél előtt karamboloztak (5en ültek a kocsiban és asszem még meg is állt valakinek az órája)Szerencsére mindenki túlélte.

amúgy azt nem mondhatja senki, hogy a tanár csak hülyére vette az osztályt, nem kevés sebe meg zúzódása volt, láttam...

szal vannak azért furcsa dolgok...

2009. máj. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
98%
én egyáltalán nem hiszek a jóslásban,és igaz,amit a többiek mondtak:annyira bemeséled magadnak,h végül tényleg megtörténik,sokszor magunk idézzük elő..
2009. máj. 27. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Hát figy, anyukám is volt ilyennél, ahova a munkatársai járnak, és nekik szóról szóra bejött minden. Nekem meg egy szó se, de tényleg semmi. Én nem hiszek benne.
2009. máj. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
95%
A testvérem is elment pár éve egy jóshoz.Nem jelentkezett be előre,hanem elkísérte a kollégáját,és ha már ott volt,bement.Akkor látta először a jósnőt,és azt jósolta neki,hogy elfog válni,de később újra boldog házas lesz.Azt is mondta,hogy a nagyobbik húga külföldön fog férjhez menni,és mivel nagyon messzire megy ,ritkán fognak találkozni.A kisebbik húgáról meg azt mondta,hogy ne hagyja ott a munkahelyét,mert később anyagi haszna lesz.A legkisebb húgáról meg azt mondta,hogy beszélje le az esküvőről akivel jelenleg jár,mert ha hozzá megy,borzalmas élete lesz.Amikor a nővérem elmesélte nekünk,kinevettük,hogy ennyire babonás.Eltelt 12 év,és BEVÁLT A JÓSLAT! A nővérem a második férjével boldog házasságban él.Marietta nővérem kint él Ausztráliában,és ott ment férjhez.Én tényleg ott akartam hagyni a melóhelyet,de a kényelem miatt nem tettem,Később a cég csődbe ment,és komoly végkielégítést kaptam.(vagyis jó kis pénzhez jutottam) A legkisebb húgom Erika sajnos hozzáment az akkori barátjához,aki mellett most rettegve él,és nem tud tőle elszabadulni,mert a férje egy beteg állat lett....Szóval ezek után én elhiszem,hogy vannak jósok akik néha tényleg tudják a jövőt!!!
2009. máj. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem olvassuk soha, hogy jósnő(vagy jós) nyert a lottón?/Luxoron, hatoslottón stb.


Egyébként okkultizmus van (persze sarlatánok is vannak).

A Biblia ezt irja

Jósnőt ne hagyj életben

A varázslót irtsd ki néped köréböl

2009. máj. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
91%

Nos, egyébként, nekem az álmaim azok, amik hatékonyabbak, mint az ilyen fizetős jóslások, nehéz, de biztos, van, amikor azt mutatja, amin változtatni kell, mert ha nem, rossz következik, van, amikor azt, ami történni fog, van, amikor azt, amit meg kell élni, hogy el lehessen érni a vágyott célt, vagy amit tenni kell, van, amikor figyelmeztetés, van, amikor csak egyéni, de volt már, ami az egész világra kiterjed (és nehéz lenne elhinni annak, aki szkeptikus, de máris látszanak a jelei, és nem éppen jó). Aki felfedezi az álmaiban az üzenetet (mert mindenkiében van), vagy talál valakit, aki ért hozzá, az maga is oda tud figyelni, mi az, ami fix és elkerülhetetlen, és mi az, amin lehet (és érdemes) változtatni.

Az álom dolog egyébként (ha már valaki említette) a Bibliában is benne van, ugyanis érkeztek jóslatok álom formájában, amik beteljesültek, és le is jegyezték.

Viszont ott is ugyanez benne van, hogy van, ami elkerülhetetlen, de van, ami elkerülhető, ha felkészülünk rá, tehát a jövő képlékeny, bizonyos megkötésekkel, viszont a fix részek ellenére egy jó része változtatható, alakítható, vagy elviselhetőbbé tehető, és a fixre is jobban fel lehet készülni, ha valaki érti az üzenetet.


Úgyhogy a jósnőnek lehet hinni, lehet nem hinni, én nem fizetnék ilyenért (főleg, hogy van egy képességem, ami már bizonyított, de én sose kérnék érte pénzt, mert ez az ismeret mindenkinek jár), de ha felkészülsz valami jóval a rossz hírekre, hogy elkerüld, vagy mégse érjen olyan rosszul, akkor nem is lesz olyan rossz. Erre is jó példa a napi horoszkópok, pl. ha azt mondják, hogy figyeljen oda az egészségére, azt én megfigyeltem, hogy olyan időszakokban mondják, amikor eleve könnyű lebetegedni vagy az időjárás vagy valami járvány miatt.

2009. máj. 27. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!