Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Büszkék vagytok arra, hogy...

Büszkék vagytok arra, hogy magyarok vagytok, vagy egyáltalán szeretitek Magyarországot?

Figyelt kérdés

Mert én pl. nagyon szeretem. A nyelvtől kezdve mindent, szerintem annyira kifejező és olyan szép a hangzása. Lehet, hogy ezzel csak én vagyok így vagy nagyon kevesen még rajtam kívül, de azért remélem nem:) Én nagyon örülök, hogy magyarnak születtem és nem érdekel mi van a politikában. Úgy nem lehet rendesen élni ha mindig csak ezzel foglalkozunk és mindenben csak a rosszat látjuk, és legfőképp nem szabad utálnunk a saját hazánkat, mert sajnos ezért tartunk ott ahol vagyunk. Mert ha jobban belegondoltok, hogy lehetne egy ország tökéletes és jobb, ha közben a benne élők gyűlölik és mindig csak panaszkodnak.

Amúgy ezzel most nem okoskodni akartam csak tényleg jobban el kéne gondolkoznunk néhány dolgon, és szerintem elsődlegesen nem a politikának és a gazdaságnak stb-nek kéne változnia, hanem legfőképp az emberek gondolkozásának és majd ha ez sikerült csak akkor lehet tovább tervezgetni:)

Na jó befejeztem. Puszi mindenkinek és fel a fejjel. Ne csak a rosszat lássuk mindenben, mert így nem lehet élni!!!


2009. máj. 30. 07:01
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

Ja és légyszi senki ne szóljon be semmi bunkó dolgot:)

Pl. hogy azért okoskodom itt, mert biztos baromi jól élek és nekem nincsenek se anyagi se más jellegű problémáim, de sajnos nekem sem "fenékig tejfel" az élet. Mindenkinek vannak és ezzel tisztában vagyok, csak én próbálom jobbá tenni a saját életemet, mert csak egy van belőle és azt nem lehet így leélni....szóval csak a pozitív gondolkodás:D de tényleg:)

2009. máj. 30. 07:07
 2/14 anonim ***** válasza:
95%

Ha külföldön magyarokkal találkozom vagy magyarok csapódnak külföldi barátaimhoz és hozzám, nem mindig tudok büszke lenni, mert olyankor kibukik belőlük a rossz magyar - nem mindenkiből, de gyakran -: önzők, nagyképűek, nagy többségben nem beszélnek idegen nyelveket, nem tartanak ösze honfitársukkal, legfeljebb katasztrófa esetén. Ez volt a rossz.

Ha egyedül "képviselem" a szülőhazámat, akkor nagyon büszke vagyok teljesen egyedi nyelvünkre - finnnül is beszélek, az köszönő viszonyban sincs a amagyarral, tehát csak egyes töveiben rokon nyelv, tájainkra, az őszinte, melegszívű vidéki, falusi emberekre, világhírességeinkre és saját magamra is.

Renittens módon én a Szózatot tekintem az igazi himnusznak (megszólító mondanivalója miatt), de az osztrák Erkel Himnusza mindig megdobogtatja a szívemet, külföldön megkönnyezem azt hallva.

Hibáival, korrupt, gyűlölködő pártpolitikájával (vagy annak ellenére) SZERETEM MAGYARORSZÁGOT.

2009. máj. 30. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
63%
Én nem szeretem a magyarság tudatot, sajnos ez van, egyszerűen nem tudom, hogy mi ez az übermens érzés mostanában, ami a magyarokat jellemzi, hogy lenézünk más népcsoportba tartozókat, csak azért mert nekünk több mint 1000 éves történelmünk van. A tipikus magyar mentalitást se szeretem: az utcákon áll a szemét, rengeteg az alkoholista, a depressziós ember, mindenki csak kesereg, hogy szerencsétlen "balkániak/kelet-európaiak" vagyunk, jajj de rossz nekünk, ugyanakkor bele se gondolnak az emberek, hogy milyen jó, hogy nem Ukrajnába születtünk éppen, és ha csak fele annyit keseregnének akkor lenne idő dolgozni, pénzt keresni, fejleszteni az országot, az életszinvonal is javulna. Éppen ezért én nem szoktam büszke lenni a magyarságomra. Mielőtt bárki ezt feltételezné, nem szoktam letagadni, hogy magyar vagyok, de úgy érzem nincs is miért dicsekedni vele. Kimehetnék én is külföldre, de úgy érzem, ha ide születtem, akkor itt van a feladatom! Amúgy a magyar nyelvet én is csodálatosnak tartom, főleg azért mert annyira különleges is egyedi. Az irodalmunk is szerintem országszerte páratlan. Én azt mondom, nem a kulturánkkal, hanem az emberek mentalitásával van a baj.
2009. máj. 30. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
81%

Én imádom hogy magyar vagyok!:)


Párszor voltam külföldön, válogatott meccsen, és furcsa volt hogy egy idegen ország főterén lóbáltuk a magyar zászlót és mindenki nézett minket, hogy milyen furcsa nyelven beszélünk.


Nekem erről ez jut eszembe..:)

2009. máj. 30. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
94%

Alapvetően egy szeretetreméltó ország lehetne ez, csak ahhoz a népesség túlnyomó többségének úgy is kéne viszonyulnia hozzá.


Ennek tényleg egy nagyon látványos példája a fentebb is említett igénytelenség a környezet iránt: szemetes, elhanyagolt utcák, burjánzó gaz mindenütt. Többször jártam Ausztriában, és minden egyes alkalommal egyszerűen nem lehetett nem észrevenni, hogy még ha abszolút SEMMI nem jelezné, hogy hol a határ a két ország között, az ember már akkor is, AZONNAL tudná, hogy átért, amint átért, mert nem csak hogy az út jobb minőségű, de a tájat is karbantartják, még a falvaktól-városoktól messze is.


Elborzasztó az is, hogy a határtól pár kilométerre az osztrák utak mentén ami szétszórt szemetet lehet találni, az mind magyar szemét. (Legutóbbi alkalommal gyalog sétáltunk át Szentgotthárdról, így volt alkalmam tényleg közelről megnézni az eldobott szemetet, és bizony mind magyar)


Drágalátos szemetelő honfitársaim, nem szégyellitek magatokat, most őszintén?! (akinek nem inge, persze ne vegye magára, és tisztelet a kivételnek; de aki érintett, az szégyellje magát mélységesen)


Azért emeltem ki konkrétan a szemetelés és az igényesség kérdéskörét, mert ez egy nagyon jó és látványos mutatója annak, hogy milyen is az emberek mentalitása. Ahhoz ugyanis, hogy tisztán tartsuk a környezetünket, vagy legalább ne szemeteljünk, NEM kell gazdagnak lenni, NEM kell rátermett politikai elit, NEM kell egyáltalán semmi, CSAK igényesség és odafigyelés a hétköznapi emberek részéről, ami egy fillérbe se kerül senkinek.


De ha ennek ellenére mégis úgy néznek ki az utcáink, a városaink és a vidékünk is, ahogy, teli szeméttel, az bizony mutat valamit, amiből nagyon ideje lenne már levonni a tanulságot.

2009. máj. 30. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
57%
Nem mondom azt, hogy szeretek mindent, ami magyar, de ennek ellenére szeretem az országunkat és szeretem,hogy magyar vagyok. Amiket szeretek, azok az állandó dolgok, amik nem változhatnak meg, mint például az eddigi történelmünk, a teljes magyar folklór,a népmeséktől kezdve a néptáncon és zenén át az ételekig, a magyar nyelv, a magyar irodalom, és az,hogy eredetileg lovas nép vagyunk. De amit nem szeretek, az az, ami most van... nem szeretem a mai magyar embereket,a hozzáállásukat, a viselkedésüket, nem szeretem a magyar politikát,ami tönkretesz minket, és nem szeretem, hogy abban a tudatban kell élnem, hogyha elkezdek dolgozni,nem elég,hogy egyből hitelt kell törlesztenem,mert más megoldásom nincs, azonnal a cigányokat(tisztelet a kevés dolgozó,tanuló kivételnek) fogják eltartani abból a pénzből, amiért én izzadok meg és a végén a kemény munka ellenére azon kellesz gondolkodnom, vállalhatok e gyereket, vagy nem fogom tudni eltartani...
2009. máj. 30. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
55%
Nem szeretem Magyarországot, sosem szerettem, talán azért mert sokat járok külföldre és mindenhol azt látom hogy jobban élnek az emberek, barátságosabbak, ha bajban voltam mindig segítettek, Magyarországon nem. Itt csak azt látom hogy senkit sem érdekel hogy mi van a másik emberrel. Nálunk mindenért elítélik a másikat, ha nem úgy néz ki mint az átlag, stb. Nem azt mondom hogy külföldön nincs ilyen, de közel sem ennyire rossz a helyzet. Azt hiszem igazából én a magyarokat nem szeretem, és a hozzáállásukat a dolgokhoz. Emellett ahányszor jövök haza és meglátom a koszos kis falvakat legszívesebben visszafordulnék.
2009. máj. 30. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
54%

Büszke nem vagyok, hiszen nem az én érdemem, hogy ide születtem. Én úgy vagyok vele, hogy büszke csak arra lehetek, amit én értem el.

De szeretem Magyarországot, és leginkább a magyar nyelvet, hogy ennyire szép, változatos, árnyalt, gazdag. Azt mondjuk nem tudom, mennyire szép úgy valójában, hiszen az egy relatív dolog, meg ezt mi úgyse tudjuk úgy megítélni, hiszen az anyanyelvünk, nekünk természetes. De az, hogy változatos, gazdag, árnyalt, az szín igaz. Egyszer kaptam is egy kör-e-mailt, ahol külföldi emberektől olvastam idézeteket a magyar nyelvről, nagyon elismerően nyilatkoztak róla, illetve volt benne egy vers, amit egy Olaszországban tanító tanár írt arról, hogy kérdezgették a diákjai, milyen is a magyar nyelv és erre példának azt hozza fel, hogy magyarul hány féleképp lehet menni, hány szavunk van erre, és mind mást jelent mégis, mert nem mindegy, hogy valaki fut, rohan, vonul, csörtet, vágtat, iszkol, oldalog, stb. De ennél sokkal több volt, csak most ezek jutottak eszembe. Szóval én a magyar nyelvvel úgy vagyok, hogy nem büszke vagyok rá, hiszen nem én alakítottam ilyenné, de nagyon szeretem, és örülök, hogy megadatott, hogy ezt a nyelvet beszélhetem, ismerhetem, bár azt hiszem, sosem fogom tökéletesen ismerni minden titkát. Amúgy egy időben szerettem volna nyelvész lenni.

Magát az országot is szeretem, mert csoda szép tájaink vannak, de leginkább nem ezért. Hanem inkább úgy, ahogy Radnóti írta le, a Nem tudhatom c. versében. Azért szeretem, mert itt nőttem fel, itt vagyok otthon, ide köt minden.

Vannak jó és rossz dolgok egyaránt Magyarországon, de szerintem máshol is. Bevallom, volt már, hogy sajnáltam, hogy ide születtem, mert úgy tűnt, máshol jobban lehet élni, könnyebb az embereknek. Sokszor megfordult a fejemben, hogy külföldön kéne élnem, de nem tenném, mert nem tudnék úgy élni, hogy csak egy külföldi legyek egész életemben. Ezért bántam néha, hogy nem már eleve máshová születtem. Hiszen akkor más ország iránt érezném ugyan ezt. De azért mégis úgy érzem, jó itt nekem. Abból kell a legjobbat kihozni, ami van.

Ja még annyit akartam, hogy bár sokan mondták már rám, hogy én nem vagyok "igaz magyar ember", én azért magamat mégiscsak magyarnak tartom, hiszen itt születtem, a szüleim, nagyszüleim is itt születtek, ez az anyanyelvem, itt élek mióta az eszemet tudom. Csak sokaknak bántja a szemét, hogy nem csapkodom a mellem, hogy magyar vagyok, nem akarom, hogy a nem magyarok hordják el az irhájukat, stb. Csak szerintem attól még, hogy én máshogy szeretem Magyarországot, mint mások, még én is magyar vagyok.

2009. máj. 30. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
71%

Három dologra reflektálnék a korábbi válaszolók alapján


(1) kosz, utcai szemét stb. kérdése: ez azért annak vetülete is, hogy ez egy déli ország, nem északi. Nápoly és Párizs is mocskos, nem azért, mert magyarok vagy balkániak, hanem azért, mert a lazább, délies stílust képviselik. Ennek előnyei ÉS hátrányai is vannak. Az a pedáns, rendmániás, halvérű életfelfogás sem fenékig tejfel, amit a dánok, németek stb. képviselnek, és az a lusta trehányság sem, amit Szicília, Marseille vagy Albánia. Magyarország a 2 között van félúton, aminek megint csak van előnye és hátránya.


(2) A magyarok rosszkedve, segítőkészségének hiánya, bunkósága egymással: ez egy valós probléma, a felmérések szerint a magyarok a világ egyik legindividualistább és leganyagiasabb népe. Elég nagy probléma, hogy az ember Magyarországon úgy érzi magát, hogy vetélytársakkal vagy ellenségekkel van körülvéve, míg máshol polgártársakkal vagy honfitársakkal - nem ugyanaz. Ennek a szellemiségnek egyébként szintén van előnye, tkp. ez az önző és törtető hozzáállás gyakran sikerre viszi pl. külföldön a magyarokat - belföldön viszont csak a káoszt növeli.


Másrészt nem sok magyar viselné el azt a tompaagyú közösségiséget, ami Skandinávia összetartó községeiben uralkodik.


(3) panaszkultúra - az állandó kesergés mindenen, mindennek negatívan való beállítása - na ettől én is végképp falramászom.


Amúgy büszke nem vagyok arra, hogy itt élek, mert ez nem érdem (mondjuk az érdemekre sem vagyok büszke, nem is nagyon értem, mire jó a büszkeség, de hát lehet, hogy ez az egyéni bajom). Hogy szeretem-e az országot, jó kérdés. Nyilván igen, amennyiben itt lakom és része a személyiségemnek ez a tény. Ha a kérdést úgy teszik fel (és ez rázósabb kérdés), hogy legszívesebben itt élnék-e, akkor ez már bizonytalanabb, hogy a 200 ország közül mi szól pont Magyarország mellett. Egyébként egész sok szól mellette: nem olyan elcsépelt, mint az USA, nem olyan szegény, mint Afrika és Dél-Amerika meg Dél-Ázsia, nem olyan hideg és unalmas, mint Észak-Európa, nincs tele idegesítő mediterrán arcokkal, mint Dél-Európa és a Balkán, nem muszlim ország, nincs tele a története annyi népirtással, mint Nagy-Britanniáé, Framciaországé és Németországé, nem olyan tönkrement hely, mint Oroszország... szóval objektíven szemlélve szerintem benne van a 10-20 legjobb országban Magyarország, az persze nyilván nem biztos, hogy a legjobb hely. Kanadainak, csehnek, indiainak vagy hollandnak lenni nyilván nem rosszabb, mint magyarnak. De kiráz a hideg, ha arra gondolok, hogy születhettem volna peruinak, kongóinak vagy románnak is, és ilyenkor szerencsésnek érzem magam.

2009. máj. 31. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Húú..köszönöm az eddig válaszokat. Igazából mindenkivel egyetértek valamilyen szinten. (Persze nem az a lényeg, hogy bárkivel is egyetértsek)

Annyit tennék csak hozzá, hogy szemét és szegénység nem csak Magyarországon van..sajnos. Viszont az engem is felháborít amit az egyik válaszadó írt, hogy egész életemben azért dolgozzak, hogy a lusta és munkanélküli akár magyar akár cigány származású ember utána abból a pénzből jól éljen és mellette még a tv-ben és ki tudja még hol sajnáltassa magát, hogy milyen szarul él..pff. Menjen el dolgozni.

Na jó abbahagytam. Bocsi, hogy így felháborodtam, de ez nagyon fel tud dühíteni. Mert én azt vallom, hogy mindenki dolgozzon meg azért amije van.

2009. máj. 31. 05:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!