Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A lakótársaim folyton használj...

A lakótársaim folyton használják a cuccaimat. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Annyira elegem van már! :(

Például nemrég vettem új fésűt, és nem is voltam itt a vizsgaidőszakban, és a fésű tiszta gyöszös, mert valamelyikük vagy többen is azt használják. Amúgy is kiborulok attól, hogyha valaki a fésűmet használja.


De nemcsak a fésű, mert a fogkrémemet is össze-vissza használták (a szobatársam egyszerűen nem tudja, hogy mi az övé, vagy azt hiszi, hogy az övé, én nem tudom, de gondolkodás nélkül használja az arclemosómat, a fogkrémemet, a testápolómat stb.)

Annyira kiborító! Már nem is tartok semmit a fürdőszobában, mert nem azért veszem meg az ezer forintos testápolót, hogy elfogyjon, mielőtt kétszer használtam volna :(

De ez meg annyira gáz, hogyha fogat mosok, akkor vinnem kell a fogkrémet a fürdőbe, aztán vissza, és ez a legtöbb cuccal így van...

De a fésűt nem dughatom el például, azt naponta többször használom.


De nemcsak a fürdőszobai cuccokkal, hanem a kajával is így van. Használja/használják a ketchupomat, tejet, teát és még ki tudja mit...


Annyira elegem van. :(((((


Mit javasoltok?


2012. febr. 8. 13:29
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Használja a teát, ez hülyén hangzik.

Szóval én nagyon ritkán teázom, és vettem egy doboz teát, ittam belőle egyet, most amikor hideg volt, elővettem újra, erre kb. félig volt. Ilyenkor szét tudok robbanni! Kiadom érte a pénzt, ő meg elhasználja.

2012. febr. 8. 13:31
 2/11 anonim válasza:
Ha nem tudod vele megbeszélni, biztos megviccelném. A testápolóba mást tennék, a ketchup helyett valami extraerős szószt.. Egy idő után megtanulná :)
2012. febr. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Szólni, szólni, szólni. Ha külön szobád van, akkor mindent tarts ott. Vegyél egy kicsi hűtőszekrényt, pl. [link] vagy [link] 10 ezerből megvan, elég hamar behozza az árát. Ha meg költöznél, viszed, vagy megkérdezed a főbérlőt, megveszi-e tőled, legrosszabb esetben felrakod a vaterára te is.

Vagy keress másik albit :)

2012. febr. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
10%

Amikor fősulis voltam anno, s voltak lakótársaim, mi pl mindig megkínáltuk egymást egymás kajáiból, meg a teából is, pl mindannyian vettünk 1-1 doboz teát, s egyik nap az én teámból ittunk, másik nap lakótársaméból, ez ennyire egyszerű. Vagy pl egyik nap egyikünk fogkrémjét vagy tusfürdőjét használtunk, másik nap meg másikét. Ha valamelyikőnk főzött, az mindig megkínálta a másikat, persze ez csak akkor lehetséges a te esetedben, ha jó viszonyban vagytok egymással, mi voltunk annyira jóba egymással, hogy ne sajnáljuk a másiktól a kaját. Van is egy olyan mondás, ami az enyém, az a tied is egyben! Ha bizonyos emberek jó baráti viszonyban vannak egymással, akkor megosztják egymás közt a cuccaikat. Nagyon sajnálom, hogy ti olyan rossz viszonyban vagytok egymással, hogy sajnálod tőlük a kajádat, tusfürdődet, fogkrémedet stb... Akkor minek élsz velük? Legyél koleszos, amikor koleszos voltam, ott én is dugdostam a cuccaimat, mert nem voltam jóba azokkal a szobatársakkal, na igen, ez meg a másik megoldás, ha ennyire rosszba vagytok, akkor tényleg el kell dugnod előlük a cuccaidat, de az meg kényelmetlen érzés, bár nem igazán számít a te esetedben, mert eleve eléggé kényelmetlenül érzed magad a lakótársaiddal, legalábbis nekem ez jön le a soraidból, s ha így is úgy is kényelmetlen ott neked, akkor már tök mindegy, nem oszt nem szoroz, hogy a cuccaidat dugdosod-e előlük vagy sem...

Egyébként mióta élsz velük?

Mert ez így nem mehet tovább...olyanokkal élni akiket nem kedvelsz... Szerintem költözz össze inkább a pároddal, vagy a barátaiddal egy albérletbe, vagy legyél koleszos vagy bejárós, a kolesz amúgy is olcsóbb, mint az albérlet!


25/N

2012. febr. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
költözz el
2012. febr. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Én kedvelem őket, pont ez a probléma. Hogy nem akarom megsérteni, és megvádolni azzal, hogy "hé, minek iszod a teámat?!" miközben valószínűleg tényleg csak elfelejtette, hogy nem az övé + lehet, hogy azt is elfelejti, hogy ivott abból, szóval ez csak kínos lenne, és nem akarom, hogy rossz hangulatban kelljen tovább együtt élni.


A másik: ótejóég, hát persze, hogy megosztanám vele a kajámat, vagy bármi mást, nem erről van szó. De van különbség aközött, hogy 1) egyszer én, egyszer ő veszi és közösen használjuk 2) megkínálom 3) megkérdezi, hogy vehet-e. Mert én mindegyikben benne vagyok, és nem vagyok irigy. Viszont szerintem az már nem jószívűség/irigység kérdése, hogy kérdezés nélkül, titokban használja a dolgaimat. Szerintem ebben az esetben már senki sem várhatná el, hogy jószívű legyek. Tehát az, hogy ő nem vesz majonézt, mert ott az enyém a hűtőben, és azt használja, az már az ő pofátlansága, és nem én vagyok irigy, amiért mérges vagyok rá, hogy elhasználja a majonézemet... Szerintem ez kihasználás...

Meg a fésű is olyan, hogy használja persze, ha mondjuk nincs kéznél az övé, vagy valamelyik táskája alján van és siet vagy nem találja, stb. De hogy konstans az enyémet használja és neki nincs az, az már szintén bunkóság és élősködés. Sajnálja a pénzt egy párszáz forintos fésűre?!

Egyébként 2. éve élek velük, de el fogok költözni, ez most már biztos, mert bármennyire is szeretem őket, az együttélés nem működik, de nyárig szerződés köt ide, úgyhogy nem mehetek el...

2012. febr. 8. 14:00
 7/11 anonim ***** válasza:

Jaaa, így már megértelek, akkor itt az a nagy probléma, hogy megkérdezés nélkül használják a dolgaidat, bár végül is sokan meg azt mondják, hogy nem kell megkérdezni sem, hogy használhatja-e a cuccát, bár ez inkább párkapcsolatra érvényes, mert ott lehet egymásét használni, de amúgy én sem örülnék, ha annyira kihasználna a lakótársam, hogy kifogyassza az összes teát, az már kihasználás, mellesleg nem egészséges más fésűjét használni, én tuti nem használnám másét, és ha más használja is az enyémet, akkor mindig megmosom utána a fésűmet szappannal, meg egyébként minden hajmosás után, azaz kb heti egyszer mindig megmosom alapból a fésűmet. Visszatérve itt már tényleg csak az elköltözés segít...


25/N

2012. febr. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
hát köszönöm a választ... akkor nincs más választás, megpróbálom kihúzni a hátralevő 4-5 hónapot :(
2012. febr. 8. 14:20
 9/11 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de nagyon nagy butaságot csinálsz.

A jó együttélésnek pont az az alapja, hogy ha valami zavar, azt megmondod. Nyíltan, egyenesen. Az, hogy magadban őrlődsz meg itt megvitatod a dolgot velünk, csak ront a helyzeten.

A jó viszonyt pont most teszed tönkre azzal, hogy hallgatsz. Mert egyszer majd jól kiborulsz, aztán annyi. Tessék megbeszélni ezeket a dolgokat!

2012. febr. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

ha találsz valakit a helyedre nem feltétlen kell nyárig várnod.

és ja, szeriintem is költözés...ha 2 év alatt nem tudtad megnevelni akkor eztán se fog menni

2012. febr. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!