Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Segítség nagyon nagyon félénk...

Segítség nagyon nagyon félénk vagyok és az egyetemen most kell megtartanom az első előadásomat, idegen nyelven?

Figyelt kérdés
Az a baj, hogy rengeteg baj van. Első egyetemi előadás a szemináriumon, ráadásul idegen nyelven, mondjuk lapról lehet olvasni, de már attól is a rosszbaj kerülget ha kettőnél több ember néz rám vagy felszólítanak vagy hasonlók. Egy hét múlva lesz, addig le kellene vetkőznöm az összes gátlásomat, már csak azért is, mert a fiú aki nekem rohadtul tetszik ő is ott lesz ezen az órán, szóval még előtte is zavarban vagyok plusz az előadás tartás miatt is. Nem kéne előtte beégni...A két baj ami gátol: nem jó a kiejtésem, vagyis nem elég jó, a másik hogy kb gyerekkorom óta eszméletlenül rondának tartom magam, ez egy beidegződés, és nagyon szégyellem a külsőmet. Pedig kapok pozitiv visszajelzéseket, pasiktól is , soktól, de én magamnak ronda vagyok és rohadtul nem hat meg ha más másnak lát, mert azt ő látja nem én, és én sokkal kritikusabb vagyok, szóval alapból rosszul érzem magam a bőrömben és nem tudom mit kellene tenni hogy sikerüljön ez az előadás....Bemenni mindenképpen bemegyek az fix, de hát valami feszültség levezetés, vagy nyugtató dolog mégis, hogy ne izguljak? Nem tudom lesz.rni az embereket, folyton az foglalkoztat ki mit gondol rólam..
2012. febr. 10. 17:47
 1/4 anonim ***** válasza:

Basszus, egyetemen vagy. Kit érdekel, mit gondolnak a külsődről? Az egyetem az a hely, ahol az eszeddel és a tudásoddal kell brillírozni!

Gondolj erre, és írj egy szuper előadást. Lehetőleg ne olvasd, mert az unalmas, hanem tanuld meg és vázlatot vigyél magaddal. Vagy ha teljes szöveget viszel, akkor is jórészt tudd fejből.

A kiejtés olyan dolog, hogy elsős vagy, jó hogy akcentusod van. De egy anyanyelvi beszélő ezt még szexinek is találhatja. Aki meg nem anyanyelvi, az kit érdekel? :)


Ha nagyon felkészült vagy, az önbizalmat ad. Szóval hajrá!!

2012. febr. 10. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az előttem szóló nagyon okos dolgokat mondott, különösen azzal értek egyet, hogy a biztos tudás önbizalmat ad és meg fog látszani az előadásodon.

Ha nagyon ideges vagy igyál reggel mielőtt bemennél egy csésze citromfű teát, sminkeld szépen ki magad, vedd fel a kedvenc ruhád, és tegyél mindenki másra magasról!

2012. febr. 10. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Gondolj arra, hogyha szerinted ronda is vagy, senkit nem fog meglepetésként érni. Mindenki tudja, milyen a külsőd, ha tesznek is rád megjegyzéseket, hogy fú, de rusnya, akkor azt így is úgy is megtennék. Úgysem ott fogják mondani, max. az előadás után.

De szerintem ez csak a te kényszerképzeted, hogy ilyeneket beszélnek rólad.

A kiejtés meg fejleszthető, gondolj arra, hogy legalább senki nem tart majd konkurrenciának, vagyis nem fognak utálni, nem akar majd senki betartani neked.

A fiút meg próbáld meg figyelmen kívül hagyni.

2012. febr. 10. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

komolyan az a bajod hogy csúnyának tartod magad meg ott lesz a szerelmed?

ez egy egyetem. és előadást kell tartanod. arra koncentrálnál inkább. ha az sikerül, akkor minden.

2012. ápr. 5. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!