Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Aki olvasott már Nietzsche-től...

Aki olvasott már Nietzsche-től valamit, tapasztalt hasonlót?

Figyelt kérdés
Olvasás közben úgy érzem, hogy mindezt valahol mélyen, belül már tudtam. Nem új információkat olvasok, hanem a leírtak felszínre hozzák bennem az érthetetlen okokból érzett "már meglévő" felismerést/tudást.

2012. febr. 13. 18:16
 1/10 anonim ***** válasza:
Melyik könyvét olvasod?
2012. febr. 13. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Mindegyik kiadott könyvéből olvastam már fejezeteket, de konkrétan kiolvasni még egyiket sem volt időm, időnként előveszem őket és olvasom, szinte másodpercek alatt bele tudok mélyedni és értem minden egyes szavát (egyébként sokaknak gondot okoz a megértése).
2012. febr. 13. 18:27
 3/10 anonim ***** válasza:
Én nem értek egyet a nézeteivel, csak megkérdeztem.
2012. febr. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
27%
Előző életedben is N. rajongó voltál.
2012. febr. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az embereket általában azok a könyvek fogják meg, amik kimondják azt, amit már valahol éreztek, sejtettek, csak nem tudtak megfogalmazni. Ezeket ítéljük jó könyveknek.
2012. febr. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Mindenkinek vannak hasonló élményei, csakhogy ez nem feltétlenül jó dolog. Mert ha azt hiszed, hogy "mindezt" már eleve tudtad, az elterelheti a figyelmed a szövegről és gátolhat abban, hogy új dolgokat tudj meg belőle.


Nietzschénél az is előfordul, hogy a sajátos stílusa elragadja az embert (főleg a kamasz olvasót), és egyfajta "életérzés" kedvéért olvassák, nem igazán a filozófiai tartalmáért.

2012. febr. 14. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Ezeket ítéljük jó könyveknek."


Igen, 16-18 évesen, amikor még önmagunkat keressük és nem a világot akarjuk megismerni.

2012. febr. 14. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem, ez a későbbiekre is vonatkozik. Bár tény, hogy sokan megrekednek a szellemi fejlődésben ifjúkoruk után.
2012. febr. 14. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az elmúlt évszázadok telepakolták erkölcsi és egyéb manipulatív szeméttel az elmédet.


Nietzsche az elméd mélyebb, ősibb, reálisabb rétegeit érinti meg.

Felszabadít téged, de onnan a felelősség a tiéd!


Mivel már nem vagy birkaember = egy csordából.


A jövő emberei mi vagyunk.


Itt a múlt erői küzdenek a jövő (erői) ellen.


A csordaembert az egyén (= egy én) fogja felváltani,

de a felelős és értelmes egyéneknek meg kell küzdeniük (önmagukért) a csordával,

...miközben kiválnak a csordából.

(meg kell járniuk az elszakadás minden kínját - valójában ez az újonnan megszületés,

nem pedig az, amit a vallásipar Jézusa tanít).

2013. okt. 5. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Mi, ma még magányosok, mi vagyunk az eljövendő új faj!


A teozófia is hazudik. - Mind ellenünk esküdtek össze.

2013. okt. 5. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!