Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Külföldön, ahol engedélyezett...

Külföldön, ahol engedélyezett egyneműek között egyházi házasság, összeadnának 2 magyart?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy jogilag semmit sem érne itthon, de a ceremóniát megtartanák?
2012. febr. 19. 19:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Csak érdeklődöm. Milyen egyház(!) ad össze azonos neműeket?
2012. febr. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Olvastam, de már nem emlékszem melyik országba fogadja el az egyház és egy toleráns pap ad össze, mert, hogy vannak akik megtagadják a házasítást. Pl Hollandiában biztos lehet, ők a legtoleránsabbak.
2012. febr. 20. 12:37
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
De az egyház (keresztények) alapból elutasítják és az hogy egy pap éppen megtenné, attól még az egyházi törvény szerint nem teheti meg(, vagy érvénytelen lesz.) Gondolom.
2012. febr. 20. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Talán a Svéd Lutheránus Egyházra gondolsz, kérdező, legalábbis ők a legnagyobb egyház (Svédország korábbi államegyháza, kb. mint az anglikán egyház a briteknek), amely támogatja az egyneműek házasságát. De vannak más, kisebb egyházak is. Szerintem az Öt Kenyér portálon nézz szét, lépj velük kapcsolatba, ők biztos tudnak segíteni.


[link]


#3: Nincs az egyházak fölött álló hatalom, ha egy egyház úgy dönt, hogy megáldja az egyneműek házasságát, akkor szívük joga.

2012. febr. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Külföldön jó pár egyház összeadja a melegeket. Bár van olyan is, hogy egyes papok összeadják a másikak meg nem. Pl. az usa-beli ucc ami református eredetű is összeadja és a magyar református egyházzal nagyon jó kapcsoltban van. Amúgy meg vannak itthon is lelkészek/papok akik össze adnak érdeklődj a meleg szervezeteknél.
2012. febr. 23. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
sztem miért ne?am pasi vagy csaj vagy?
2012. febr. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
51%
Ez más mint a bejegyzett élettársi kapcsolat? Ez rendes házasság? Mert azt már Magyarországon is lehet. Ahhoz is tarthatsz ceremóniát, ha Te szeretnéd. (De nem értek hozzá, bocs, ha hülyeséget mondtam.)
2012. febr. 26. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon az azonos neműek nem házasodhatnak, csak regisztrált élettársi kapcsolatot köthetnek. Az egyházi esküvőt nálunk (nagyon helyesen) legyen az hetero/meleg az állam nem ismeri el. A keresztény egyházak többsége azonos neműt nem ad össze, hivatalosan. Más kérdés, hogy néhány pap/lelkész megteszi, de csak titokban. Külföldön viszont az egyházak egy része össze ad hivatalosan, és néhány államban az állam is elismeri az egyházi szertartást.
2012. febr. 26. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Igen a svéd lutheránus egyházra gondoltam. Lányok vagyunk, a bejegyzett élettársi kapcsolatot több okból nem szeretném, a legfontosabb, hogy egy toleránsabb országba szeretnék életet építeni, és kint még az egyetem mellett is el tudom tartani magam, és ha lehet akkor Isten előtt is szeretnénk megállni.
2012. febr. 26. 20:41
 10/12 A kérdező kommentje:
És köszönöm aválaszokat.
2012. febr. 26. 20:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!