Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Észrevettétek milyen sokszor...

Észrevettétek milyen sokszor használják mostanában a kémia szót a szerelem, vágy helyett? Titeket is irritál?

Figyelt kérdés
2012. febr. 24. 15:10
 1/10 anonim ***** válasza:
Működik köztük a kémia - nem szoktam hallani. De ha hallanám se irritálna.
2012. febr. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Angolból lett átvéve, azért hangzik magyartalanul. Olyan, mint a "megcsinálta a napomat"
2012. febr. 24. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Én meg úton-útfélen ezt hallom. :S
2012. febr. 24. 15:18
 4/10 anonim ***** válasza:
45%
Ostoba anglicizmus, és mint az efféle anglicizmusokat általában, a műveletlen fiatalok használják.
2012. febr. 24. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Hát igen, ezt én sem szeretem.


Túl válogatós hapsik szokták mondani, vagy írni (neten látom leginkább), akik még fiatalabbak és amolyan rendes lány még nem volt a barátnőjük, csak ilyen plázacicababákkal tengtek-lengtek. Azok közül is azok a hapsik, akiknek némi eszük van azért és sikerül hamar biztos és jó melót találniuk, kinézetük pedig nem annyira randa vagy akár kifejezetten jó. Ezeknek hamar elegük lesz a cicababákból, normális nőre vágynak, de nem lelik, mert a normálist nőt úgy értik, hogy kinézetre és szokásra legyen az a cicababa, de értelmileg felnőtt nő. Egy felnőtt nőnek meg nem az ötcentis körmök kiépítése a legfőbb hobbija, és így ilyet nem talál. Azért próbálkozik, de nagyon válogat, és ilyenkor jön az, hogy hát nem működik a kémia.

Ezek a hapsik elég nevetségesek. Tökéletesnek képzelik magukat és olyan nagyképű dumákat nyomnak. Társkereső oldalakon látni ilyeket! Az meg sem fordul a fejükben, hogy talán ők sem jönnek be minden nőnek... Amikor erre ráébrednek, idegesek lesznek! :-))


Másik ilyen szó a szikra! "Nincs meg az a szikra", vagy kialaudt...

2012. febr. 24. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
54%

Nem irritál, amúgy meg nincs rá a világon egy normális szó se, hogy mi AZ, amitől működik két ember között a kapcsolat. Úgy értve, hogy nem barokk körmondatokkal írjuk körbe, hogy hát jól megvagyunk, beszélgetünk, vonzz blabla bla, hanem egy szó ami leírja az egészet.

Ilyenkor mondják, hogy nincs meg a kémia, nincs meg a szikra, az a kis tűz ami belobbanna stb stb. Még mindig jobb, mintha azt mondanák folyton, hogy nincs meg AZ tudoood az AAAZ. Így meg érti mindenki. De ez legyen a legnagyobb bajod az életben.

2012. febr. 24. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Ilyenkor mondják, hogy nincs meg a kémia, nincs meg a szikra"


Rögtön mondtál két szót, amiből csak az egyik ez a hülye "kémia". Vagyis a "kémia" szó szerinted is fölösleges.

2012. febr. 24. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Vagy azt is lehetne mondani: nincs meg az a plusz.


Na, mindegy, csak idegesítő, hogy az utóbbi 2 hétben szinte minden nap hallottam vagy olvastam ezt a szót, pedig azelőtt kb. szökőévente találkoztam vele ebben a formában. Nagyon felkapott lett, az biztos.

2012. febr. 24. 19:04
 9/10 anonim válasza:
nem látnak egymásban semmit, nem érdeklődnek egymás iránt, nem akarnak egymással kefélni, nem lettek szerelmesek, nem szeretik egymást...mi az hogy nem tudjuk ezt kifejezni máshogy? De hülyék vagytok!!
2015. ápr. 9. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kémia, magyarul vonz(ód)ás.
2016. jan. 3. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!