Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért nem lehet véglegesíteni...

Miért nem lehet véglegesíteni a nyári időszámítást?

Figyelt kérdés
Oroszországban és több volt szovjet tagállamban ősszel már nem állítják vissza az órákat, végleges lett a "nyári" időszámítás. Szerintem mindenkinek jobb lenne, ha nálunk is télen is egy órával tovább lenne világos, és nem 4-kor sötétedne.

2012. márc. 31. 18:52
 1/6 rajcziz ***** válasza:
0%
Persze, és reggel 8-kor kelne fel a Nap. Akkor már inkább a téli időszámítást állandósítsuk, az van a Nap szerint.
2012. márc. 31. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
68%

szerintem meg el kellene felezni,aztán mindenkinek igaza lenne,

úgy értem az elfelezést,hogy egyszer csak fél órát állítsunk,

azt akkor nyári is ,meg téli ,is egész évben

2012. márc. 31. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
majd a nyugat eldönti
2012. márc. 31. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek veled, szerintem is jobb lenne véglegesíteni a nyárit. Hogy miért nem teszik, azt nem tudom. Mindenesetre még mindig jobb az ide-oda állítgatás, mintha véglegesítenék a télit.


Az például nagyon borzasztó lenne, ha nyáron is téli időszámítás lenne. Így is hajnalban, mikor kel az ember és indul munkába 5-6 körül, már tök világos szokott lenni és kánikula idején izzasztó meleg. Na ha ezt a reggeli hacacárét (futás a vonatra, ücsörgés a vonaton, bevásárlás, békávézás...) még egy órával később kellene csinálni, az ember még fáradtabban és "koszosabban" érne be. Délután és este pedig még úgy sem sikerül mindent világosban elintézni.

Tehát téli időszámítás mellett nyáron az ember aludna, miközben hasára süt a nap, este meg még egy órával tovább égetné a villanyt....

Télen meg gyakorlatilag mindegy. De még akkor is jobb lenne, ha inkább vaksötétben érnénk a munkahelyre, de legalább világosban mennénk haza. Olyan rossz az, mikkor téli délutánon az ember 15-16 órakor azt érzi, hogy túlórázik, csak mert odakint már sötét van...


Jó lenne mindig nyári időszámítás.


A télire azok voksolnak általában, akik lusták felkelni időben. De nekik meg mindegy, mert ha hétágával süt a nap, akkor is lusták...

2012. márc. 31. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Én reggel 8-kor nem akarok semmi különöset csinálni, felőlem akkor is felkelhet a Nap. Délután viszont tovább tudnék futni, mozogni, de már az is önmagában megérné, és csökkentené a depressziót, ha délután a munkahelyről kilépve az emberek még látnának egy kis világosságot. Az a legrosszabb, ami most van, hogy sötétben is mennek, sötétben is jönnek.
2012. márc. 31. 19:28
 6/6 anonim ***** válasza:
meg lehet szokni...
2012. márc. 31. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!