Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Most akkor neki mi a vezetékneve?

Most akkor neki mi a vezetékneve?

Figyelt kérdés

Arra vonatkozik a kérdésem, hogy a hivatalos űrlapokon mit kell a vezetéknévhez írni. Mert ugye ha valaki minden iratában Kiss Béláné, akkor a Kiss a vezetékneve, a Béláné az utóneve (függetlenül attól, hogy az illető éppen Mária-e vagy Lujza). Ha nem vette fel az ura nevét, akkor mondjuk Tóth Lujza. Ha félig felvette, akkor Kiss-Tóth vagy Kissné Tóth, idáig értem. Na de ha hivatalosan Kiss Béláné Tóth Lujzaként használja a nevét, akkor mi minősül az űrlapokon vezetéknévnek? Azt kell odaírnia, hogy Kiss Béláné Tóth? Vagy mit?

(Nem, nincs.... mármint nagyobb problémám.... :D )

Köszi előre is annak, aki meg tudja mondani.


2012. jún. 4. 21:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Mindig a leánykori nevet kell beírni
2012. jún. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

hova?

Nem arra gondolok, hanem az első kitöltendő mezőre, ahol a viselt név van. Hiszen elvileg ha felvette a férje nevét, akkor hivatalosan nem a lánykori nevén hívják.

2012. jún. 4. 21:51
 3/8 anonim válasza:
WTF? :)
2012. jún. 5. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem vezetéknévhez azt kell írni, hogy Kiss

utána kérdezik a keresztnevet: Béláné


Általában szokták kérdezni a születési nevet is,ide írod azt, hogy Tóth Lujza.


Aláíráskor pedig használhatod a teljes nevet:


Kiss Béláné Tóth Lujza


Én ebben a helyzetben ezt így írnám.

Üdv

2012. jún. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem a vezetéknév ebben az esetben Kiss Béláné Tóth és a keresztnév a Lujza ( ha pl. Kissné Tóth Lujza lenne, akkor egyértelmű hogy a Kissné Tóth a vezetéknév. A Béla viszont nem az ő keresztneve, hanem a férjéé).


Az már más kérdés hogy a leánykori neve egyébként Tóth Lujza.

2012. jún. 5. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Hmmm, eddig nincs túl nagy egyetértés... Ezek szerint nem csak nekem nem egyértelmű :)

Köszönöm az eddigieket! Várom még a véleményeket :)

2012. jún. 5. 18:34
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ne abból indulj ki hogy mi a vezetékneve, hanem hogy mi a keresztneve. Az ő keresztneve egyértelműen a Lujza.

Az összes többi a vezetékneve:)

2012. jún. 5. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Utolsó, ott a pont! Ha lehetne, két zöld pacsit is adnék :)

Köszönöm.

2012. jún. 6. 18:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!