Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Segítene valaki? 12 éve...

Segítene valaki? 12 éve kaptam egy yamaha furulyát de nem tudok rajta játszani és már neten is próbáltam megtanulni de nem ment . Aki tud furulyázni az adhatna pár ötletet, hogyan tanulhatnék meg .

Figyelt kérdés

2012. júl. 12. 11:30
 1/3 2xSü ***** válasza:

Kétféle furulya van: német rendszerű és barokk rendszerű. Erősen valószínű, hogy neked egy német rendszerű furulyád lehet. Ebben az esetben itt egy fogástáblázat:

[link]


Illetve itt egy fogástáblázat, ami mindkettő rendszert tartalmazza:

[link]


Elsőként fújjál bele a furulyába hosszan és lassan. (Ne fogj le egyetlen lyukat sem.) Találd meg azt a fújáserősséget, amikor a furulya szépen egyenletesen szól. (Ha erősebben fújod, akkor egy oktávval magasabb hangot kell, hogy haljál. Ha nem találod el eléggé jól a fújáserősséget, akkor ingadozó, ugráló, nem túl kellemes hangot fogsz hallani.)


Ha ez megvan, akkor fogd le a hátsó lyukat és az elsők közül a legfelsőt. (Bal kéz hüvelykujj és mutatóujj segítségével.) Kicsit mélyebb hangot kell, hogy hallj. A lyukak megfelelő lefogását is ki kell gyakorolni. Elsőre előfordulhat, hogy félig-meddig fedi le csak az ujjbegy a lyukat. Innen lehet szépen újabb és újabb lyukakat lefogni fentről lefele. (A felső három lyukat a bal kéz mutató, középső és gyűrűs ujjával. Az alsó négy lyukat a jobb kéz mutató, középső, gyűrűs és kisujjával.)


Így szépen ki tudod gyakorolni az alsó oktáv hangjait. Érdemes gyakorolni a skálát fentről lefele és visszafele. Innen már csak pár kotta kell, de akár hallás alapján is megtanulhatsz egyszerűbb dallamokat, csak a kezdőhangot lesz nehezebb eltalálni, viszont kísérletezéssel meg lehet találni.


Utána jöhetnek a magasabb hangok, félhangok begyakorlása, illetve ehhez megfelelő dallamok gyakorlása.


Én teljesen autodidakta módon tanultam meg furulyázni, és nem megy rosszul, igaz én népi furulyán, de a blockflötével is elboldogulok.


Ha nagyon nem találsz dallamokat, akkor majd írok párat. (De nem most, mert most sietek. :-) )

2012. júl. 12. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 2xSü ***** válasza:

A youtube is segítségedre lehet, csak keresni kell:

http://www.youtube.com/watch?v=nAKjIP5F3QQ

2012. júl. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszi szépen
2012. júl. 12. 12:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!