Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ez lenne Magyarország ma?...

Ez lenne Magyarország ma? Lehetetlen munkát találni?

Figyelt kérdés

28 éves vagyok, 2 főiskolai diplomával rendelkezem (tört-komm), 2 nyelven beszélek, rendelkezem jogosítvánnyal, és több mint fél éve nem találok munkát. a lehetőségeim:

- mekdumász

- tesco

- piramis játék/üzletkötés/egyéb teljesítménybéres kamu


ezért tanultam 20 évig?


2009. júl. 13. 16:50
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
64%

A tipikus semmitérő diplomás esete. Rengeteg szak van, tenyészti Magyarország a munkanélküli diplomásokat.

Egy jó szakember pedig (festő, burkoló, kőműves, stb) tele van munkával egész nyáron és jól megél belőle.

Igen, így van el kell menni dolgozni, 2 kezi munkával, senki nem hal bele.

2009. júl. 13. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
akko r minek erőltetik a szülők az iskolát? nálam is volt, hogy tanuljál fiam mert éhenhalsz. tanultam és most éhen halok?
2009. júl. 13. 17:00
 3/32 anonim ***** válasza:
70%
Igen, teljesen igaz az első válasz. Hogy miért erőltetik a szülők??? Hát mert a kétkezi meló az büdös, és minden szülő a könyebb élést szeretné a gyerekének. Viszont egy valamit kérdeznék. Már 28 éves vagy, tehát a második diplomádnak kb 24-25 évesen fogtál neki. Ne haragudj, de akkor már látszott, hogy az értelmiségi rétegnek annyi. Sőt. 8 éve, vagyis már 20 éves korodban is erős jelei voltak ennek. Legalább a másodikdiplomádnál nem gondoltál arra, hogy éhen fogsz halni? Ezt most tényleg nem rosszindulatból kérdezem, hanem a véleményed érdekel.
2009. júl. 13. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
70%

Sajnos mindenki már diplomát akar. Csak az a baj, hogy sokféle diploma van: a tipikus a "nem tudom mi akarok lenni ezért elmegyek kommunikációszakra meg ingyom bingyom szakra" manapság.

Egy gépészmérnöki, vagy villamosmérnöki diplomásnak nincsenek gondjai szerintem.

Tanítani nem akarsz?

2009. júl. 13. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:

22 évesen kezdtem el a fősulit, egyszerre végeztem a két szakot. testalkatom miatt nem igazán bírom a tartós fizikai munkát ezért választottam vmi szellemi dolgot.... Nem akartam semmi ilyen 1-2- éves pénzügyi asszisztens meg "gagyi" sulit elvégezni, azért mentem fősuliba. Az utóbbi két évben sajhát vállakozást vezettem, de a jelenlegi jó helyzetben be kellett zárnom az üzletemet.

mit tudok tenni? semmit... protekcióval nem tudok bekerülni sehova, kapcsolataim nincsennek, tanulni meg már végképp nem akarok...

2009. júl. 13. 17:18
 6/32 A kérdező kommentje:

tanítani nem akarok?


De, szeretnék, ha lenne lehetőség. Az elmult 2 hónapban 10 suliban voltam, mindenhova a begyepesedett agyú, konzervatív, 40-50 éves tanároakat keresik (elnézést, ha egy ilyen olvassa a kommentet:))

2009. júl. 13. 17:20
 7/32 anonim ***** válasza:
82%
túlképzett vagy ( sajnos magyarországon ez már annak számít ), és ehhez keresel egy megfelelő poziciót, ha elmész tescoba melózni az nem neked szégyen, hanem az államnak, de legalább nem halsz éhen. Szóval vagy éhen halsz vagy büszke vagy.
2009. júl. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
78%

Ne félj nem olvassa.

Milyen üzleted volt? Azt már nem lehet újraindítani? Azt hittem suliba könnyebb elhelyezkedni, de ezekszerint oda sem. Nyelvtanítást nem akarsz csinálni otthon?

2009. júl. 13. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
80%

Dolgoztam áruházban, műszaki áruház eladó. Bruttó 110 ezer Ft!!!! Szégyen! Német tulajdonú cég.

Drukkolok, hogy találj valamit.

2009. júl. 13. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:

sportboltot vezettem egy ismerősömmel. értelme nem lenne újra csinálni, mert sok pénz kellene hozzá és semmi nem jönne vissza belőle..


olyan szinten nem beszélem a nyelvet, hogy otthon, feketén tanítsam. az a baj a történelemmel is, hogy abból senki nem jár korrepetálásra, meg felvételi előkészítőre magántanárhoz. ez nem olyan mint a matek, hogy érteni kell. azért ma már nem fizet egy szülő sem, hogy töriből korrepetáltassa a gyerekét (fiam üljé' le oszt' magoljá, menni fog...)


jelenleg már ott vagyok, hogy szinte bármilyen munka jó lenne. mondom ezt úgy, hogy nem hajt a tatár, nincs gyerek, nem kell milliokat törlesztenem semmire...

2009. júl. 13. 17:32
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!