Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A mai tizen- és huszonévesek...

A mai tizen- és huszonévesek miért fogadják el jobban a homoszexuálisokat, mint az idősebb korosztály?

Figyelt kérdés

2012. júl. 19. 21:31
1 2
 1/11 Pietrosol ***** válasza:
100%

Szia!


Azért,mert már gyermekkorukban azt az információt kapják,hogy ez átlagos,és ők semmiben sem különböznek a "heteróktól"!Ezt megerősítendő a sorozatokban,rajzfilmekben homoszexuális hősök,időutazók,tehát átlag feletti képességekkel rendelkező pozitív hősök szerepelnek!

2012. júl. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%
az, h ki hogyan fogadja a homoszexualitást nevelés kérdése (eltérően magától az orientációtól). az időseket helytelenül még arra nevelték, hogy a heterotól eltérő szexualiát utálni kell.
2012. júl. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
84%

Épp tegnap került kezembe egy 50 évvel ezelőtti Idegen szavak szótára. A homoszexualitást természetellenesnek írják le, míg a heteroszexualitást a normálisnak.

Akkor még azt gondolták, hogy ez így van, és mindenkivel ezt hitették el. Ma már szerencsére változik az emberek felfogása.

2012. júl. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 faricat válasza:
89%
szerintem ez nem feltétlenül korfüggő, inkább a neveltetés meg a családi háttér az oka. aki előtt nem áll normális családminta (anya, apa, gyerek), az hajlamosabb a szélsőségekkel való azonosulásra a párkapcsolatok terén (is). És sokkal több csonka család van most, mint régen.
2012. júl. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
97%

Nagyon nem mind egy milyen környezetben nevelkedett az ember. Vannak a negyvenesek között is elfogadóbbak.Általában olyanok akiknek 40-45 évesen sem "varázskütyü" az érintőkijelzős telefon és könnyű szerrel kezelik , vagy hajlandóak új színre festeni a szobájukat és nem 20 éve fehérre vagy még sorolhatnám.Akik moderna bb gondolkodásúak és nyitottabbak azok elfogadóbbak az idősebb korosztályból is.


Régen ugye másként működött minden , a vallás , egészségügy , minden.

2012. júl. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
89%
Egyrészt nevelés, másrészt környezetfüttő. Mostanság ugye mindenhonnan az folyik, hogy ez természetes, eddig is volt, ezután is lesz, tenni nem lehet ellene, ezért el kell fogadni. Emberileg egyébként semmi bajom nincs velük.
2012. júl. 19. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
51%

Én pl. nem igazán tudom elfogadni őket. Mióta eszemet tudom rosszul vagyok tőlük, ez mentes világnézettől vagy neveltetéstől, így születtem.

Ahogy meg az első írta, igen, sorozatokban egyre népszerűbbek, de ott azért még nem tartunk hogy a rajzfilmekben a hím oroszlánok kúrnak...

2012. júl. 19. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
73%

Kedves Kérdező! :)


Azt, hogy mi a jó és a rossz, mindig az emberi szocializáció dönti el, nem más. Ha adott korban valamit helyesnek tartanak (tök mindegy, milyen okból), akkor társadalmi szinten is ugyanazt fogják jónak elismerni, mert az egyén abba a világnézetben nevelődik bele, az a természetes számára, eszébe se jut, hogy másképp is van értelme a dolgoknak. Lásd, az ókori Görögországban (bizonyos okokból) teljesen elfogadott dolog volt a homoszexualitás, senkinek eszébe nem jutott, hogy valami gond lenne vele, aztán jött a kereszténység a maga tanaival, és mivel abban már bűnként kezelték, ha valaki meleg, idővel átvette ezt a nézetet az egész társadalom. Mert újabban az volt az alapperspektíva...


Most már leáldozóban van a kereszténység, visszatér au, hogy a homoszexualitás nem bűn, hanem természetes dolog, és 100 év múlva már ugyanolyan alapnak veszik, mint az ókorban és furcsán fognak arra gondolni, hogy valaha más volt a természetes ;)

2012. júl. 19. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
62%

Előre leszögezném: nem vagyok meleg és nagyon gusztustalannak tartom. De mégis mi az, hogy elfogadja-e valaki? Ez milyen hülye kérdés? Az az alap, hogy semmi közöm hozzá, mindenki azt csinál, amit akar, amíg azzal másokat nem bánt. Kicsit sántít a példa, de akkor ezzel az erővel azt is kérdezhetnénk, hogy az idősebb korosztály elfogadja-e a raszta hajat. Mégis mi a bánatos közük van hozzá?


Sosem szerettem, amikor egyesek az emberi tulajdonságok alapján vesznek másokat emberszámba vagy sem; ennek először megvetés lesz a következménye a nem kívánatos tulajdonság irányába, aztán üldözés és a végén pedig megsemmisítés. Undorító ez a régi - állítólag keresztényi szeretettől áthatott - világ, és örülök, hogy egy olyan világba születtem, ahol új értékrend szerint működik a társadalom és gondolkodik a nagy többség.

Volt is erről egy cikk, hogy a mostani "y" generáció ('80-asok, '90-esek) nemsokára az egész világban átveszik a hatalmi pozíciókat és egy frissebb, humánusabb világ köszönt ránk.

2012. júl. 20. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%

" egy frissebb, humánusabb világ köszönt ránk."


A homoszexuálisok nem nevelnek gyereket olyan számban mint a heterók.Milyen világ lesz az amiben nem lesz felnövekvő új generáció?Nem lesz munkaerőutánpótlás az idősek hogy fognak megélni?De jó mikor valaki maga ellen tud beszélni!

2012. júl. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!